2014

emigranci_sfora.plBieda!!! – największy sukces ostatniego 25-lecia ■■■

i.iplsc.com_zbieracz-zlomu-na-warszawskim-mokotowie-fot-t-lipkoFoto/i.iplsc.com/ Zbieracz złomu na warszawskim Mokotowie

Bez wątpienia największym sukcesem ostatniego 25-lecia — a szczególnie postkomunistów — było wyprodukowanie biedy w Polsce. Co ważniejsze, doprowadzili do tego że bieda jest dziedziczona i zostaje głównym elementem spadku po dziadku, babci, matce, ojcu itd.

Bieda wpisuję się w logiczny ciąg zdarzeń,  które zgotowano Polsce, jest elementem który został cynicznie zaplanowany i wprowadzony w życie.

Bieda została wykorzystana jako główny bat na polskiego ducha, jako element trzymania za mordę społeczeństwa, jako element służący degrengoladzie i uczynienia z Polaków niewolników.

To wszystko zostało zaplanowane,  — bieda nie wzięła się z powietrza ani nie zrzucili jej amerykanie,  — ona została wprowadzona w Polsce przez zdrajców, handlarzy i służby Moskwy i Berlina i nożem chrzczonych.

Za 2 mld dolarów sprzedali polskie banki wraz z 66 mld dolarów w tych bankach, a nikt nie ściga tych bandytów…

———————————————————————————-

Kto zerwał Umowę Sierpniową w 1980 r.? – KONTROWERSJA WOKÓŁ STANU WOJENNEGO (SW)

KONTROWERSJA WOKÓŁ STANU WOJENNEGO (SW)

wojna-z-narodem-polskimIm dalej od daty SW i im większe rozczarowanie rzeczywistością,  tym bardziej różnicują się oceny tamtych wydarzeń. — Rośnie zwłaszcza liczba wyrażająca zrozumienie dla ówczesnych decyzji.

Warto, więc przypomnieć przyczyny, które spowodowały tamtą decyzję. Dziś nie ma już wątpliwości, że z jednej strony SW sprowokowali walczący o władzę, a z drugiej ci, co nie chcieli nią się dzielić.

Sprzedają PŻB i PLL LOT!!! – PiS – NA CO CZEKACIE?!!!! … AŻ NAS ROZKRADNĄ???? – RUSZYĆ TE PRZYKLEJONE DO STOŁKÓW DOOPSKA!!!!!!!

DZISIAJ WAS OKRADLI !!! na waszych oczach.. — PIĘKNY SPEKTAKL POPIS W SEJMIE – do Pawłowicz – sprzątaj babo — do Kaczyńskiego siadaj kurduplu — A WSZYSTKO PO TO ŻEBYŚCIE NIE ZAUWAŻYLI JAK WAM 300 miliardów zł ukradli

PILNE ! KONIEC! STAŁO SIĘ! |DZIŚ 18.12.2014 O GODZINIE 1,29 Lasy Państwowe poszły pod młotek wraz z nimi 45% TERYTORIUM POLSKI

Polska: kraj złej pracy – RAPORT OECD

————————————-

 Polska na ostatnim miejscu na świecie w finansowaniu zdrowia !!!

Polacy to niewolnicy Europy: pierwsze miejsce w klasyfikacji współczesnego niewolnictwa.. Wszyscy to widzą — oprócz nas samych

 ————————————————————————————

Ile kosztuje Polaka – 1 euro z dotacji Unii Europejskiej ?! – DOTACJE… CZY szpiegostwo GOSPODARCZE I SUPER-PAŃSTWO TOTALITARNE ?

W latach 2007-13 Polska ma otrzymać ok. 13 mld euro dotacji rocznie, czyli ok. 5% PKB, — a wyda na to ok. 15 mld euro rocznie, czyli 6% PKB.

Oznacza to, że do tego interesu dołożymy 2 mld euro rocznie, czyli 1% PKB.

——————–

Polacy nie wierzą, że mogą znaleźć pracę…

Tylko w sierpniu w Polsce zbankrutowało kilkadziesiąt firm…

Polacy jednym z najbiedniejszych narodów Europy

Do takich wniosków można dojść po lekturze raportu opublikowanego w „Global Wealth Databook 2013“, przygotowanego przez międzynarodową grupę finansową „Credit Suisse“ z Zurychu.

Bankrutujący Grecy i Portugalczycy wyprzedzają nas znacząco jeśli chodzi o liczbę posiadanego majątku.  — Statystyczny Polak jest biedniejszy od Greka aż czterokrotnie!

————————–

Niemcy ograniczą zasiłki i świadczenia socjalne dla imigrantów

——————-

„Prezydent” Donald Tusk, czyli prymus nagrodzony – PIOTR IKONOWICZ

Ukraińcy chcą zasiedlać Przemyśl

[Wczoraj i przedwczoraj (22-21 sie 2014) różne stacje tv i rtv, — np. tvn, polsat, tokfm – podawały wiadomość, że Polska przyjęła już ponad 14 tys. ukraińskich „uchodźców”. Pytanie: a niby skąd ci „uchodźcy” pochodzą i przed kim uchodzą? Przed swoją demokratyczną ukraińską władzą? Bo chyba nie są to mieszkańcy ze wschodniej Ukrainy?  Dla Polaków nie ma pieniędzy na nic i wyrzuca się ich z ich własnych mieszkań, bo są biedni i nie mają na czynsz!!! – emjot].

Według konsula honorowego Ukrainy Aleksandra Baczyka Przemyśl jest deklarowany jako atrakcyjne miejsce docelowe przez wielu Ukraińców.

Nędzny jest dorobek III RP – mówił Andrzej Lepper

Kobieta popełniła samobójstwo przez urzędników. Przez 21 lat walczyła ze skarbówką.

Doprowadzona do granic wytrzy małości psychicznej, właściciel- ka firmy kosmetycznej z Kartuz, targnęła się na życie.

Wszystko  przez niesłusznie po- brany podatek akcyzowy w wyso kości 3 mln zł.

Pomimo korzystnego wyroku Trybunału   Konstytucyjnego, sąd  w  Gdańsku  po  raz  17-sty  odesłał sprawę do ponownego rozpatrzenia.

————————————-

ONI ŻYJĄ…WAS, POLAKÓW NIE BĘDZIE…!!! – Polacy, chcecie grzebać po śmietnikach ???

Jeśli ktoś nie wierzy …to słaba jego wiara … ONI przeniknęli już do Kościoła Katolickiego… już dawno go rozpracowali,  teraz czeka nas grzebanie po śmietnikach…: WAS POLAKÓW NIE BĘDZIE , BĘDZIECIE GRZEBAĆ PO ŚMIETNIKACH…

———————————-

Prof. Kieżun: „Powtarzam raz jeszcze: nasza sytuacja jest dziś tragiczna!”

10 mln ludzi żyje poniżej minimum socjalnego, a nawet poniżej minimum minimum socjalnego! 1,4 mln młodzieży nie dojada! Dzisiejsza sytuacja Polski podobna jest do tej z 1935, 1936, 1937 r. Powtarzam raz jeszcze: nasza sytuacja jest dziś tragiczna!**

Nasza sytuacja  w  tej chwili jest bardzo ciężka, głównie przez niesłycha- nie daleko idący stopień opanowania polskiej gospodarki przez  „świato wy kapitalizm”

— mówi prof. Witold Kieżun —  prakseolog, ekonomista, żołnierz AK, Powsta- niec Warszawski

—————————————

Matnia – Polska od 1939 roku stacza się w przepaść. Powoli, ale jednostajnie ginie Państwo i ginie Naród.

Polska od 1939 roku stacza się w przepaść. Powoli, ale jednostajnie ginie Państwo i ginie Naród.

———————————-

Czy to jeszcze Polska? – Twoje podatki służą rozwojowi kultury innego narodu …

Posted on 10/01/2014 by emjot

aPodczas gdy nie masz na chleb, podatki, opłaty… Podczas gdy polska młodzież jest demoralizowana i poniżana … Twoje podatki służą rozwojowi kultury innego narodu …

Podczas odwiedzania różnych portali natknąłem się na koment komentatora Kula Lis 62…dotyczący finansowania przez  magistraty imprez kulturalnych żydowskich…materiał obszerny, lecz warty przeanalizowania, na co idą nasze pieniądze …

Polacy klepią biedę, a goście, którzy powinni być tylko gośćmi coraz bardziej swawolą i przemeblowują nasz Dom Ojczysty…czy niedługo Polacy będą grzebać po śmietnikach, aby się najeść ? Kiedyś w swoim poście wkleiłem nagranie rozmowy telefonicznej dotyczącej ludzi, którzy zmienili swoje żydowskie nazwiska, aby się uwiarygodnić …padło tam zdanie, że Polacy będą szukać jedzenia po śmietnikach, a w ogóle że nas Polaków nie będzie …

Zanim drogi czytelniku zajmiesz się lekturą zobacz dziwną flagę, która została wstawiona obok polskiej przy Grobie Nieznanego Żołnierza…czy już przegraliśmy Polskę  ??? /Foto- Zdjęcia  z planu Ruchu Odrodzenia Żydowskiego na biennale we Włoszech [za: wolna-polska.pl/] – emjot/

——————————

Emigracyjne tsunami 2013 – W ciągu ostatniego roku z kraju wyjechało nawet pół miliona osób

Posted on 17/02/2014 by

Polacy najczęściej wyjeżdżali do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii i Norwegii.

W  ubiegłym roku ruszyła kolejna potężna fala emigracji po wielkim exodusie rodaków w latach 2006–2007. Z szacunków prof. Krystyny Iglickiej, demogra- fa, ekonomisty i rektora Uczelni Łazarskiego, wynika,  że Polskę w 2013 r. mo- gło opuścić nawet ponad pół miliona osób.  I to mimo relatywnie stabilnej sy- tuacji gospodarczej w kraju.   [Stabilnie beznadziejnej sytuacji!!!  –   emjot]

Inne dane również nie napawają optymizmem. W ubiegłym roku wymeldowa- ło się na stałe z Polski co najmniej 36 tys. mieszkańców naszego kraju –  wyni- ka z szacunków DGP   na  podstawie danych GUS.  W  ostatnim  ćwierćwieczu gorzej było tylko w 2006 r., gdy takich osób było blisko 47 tys.  Z czego wynika wysoka fala wyjazdów?  Czytaj dalej →

GUS publikacja „Warunki życia rodzin w Polce”. Biedny jak polskie dziecko – “Rz”: Zatrważające dane GUS. Ponad pół miliona dzieci w Polsce nie dojada

Posted on 17/02/2014 by

 ”Rz”: Zatrważające dane GUS. Ponad pół miliona dzieci w Polsce nie dojada

Ponad pół miliona  dzieci  w Polsce nie dojada,   bo ich  rodziców nie stać,   by “zapewnić  im  przynajmniej  w  co  drugi dzień posiłek z mięsa, drobiu, ryby lub odpowiednika wegetariańskiego” – wynika z publikacji GUS, którą cytuje “Rzeczpospolita”.

Dane zawarte w opracowaniu “Warunki życia rodzin w Polsce” są zatrważają ce –  czytamy w gazecie. M.in. 450 tys. dzieci nie ma wszystkich podręczników, bo rodziców nie stać na ich zakup.   Z powodu  biedy 530 tys. dzieci nie chodzi do specjalistów, a blisko 600 tys. do dentysty.

Ogółem na  8,9 mln dzieci w wieku  0-24 lata “na utrzymaniu”  w  niedostatku lub biedzie żyje 1,4 mln.  Czytaj dalej →

W Polsce codziennie 11 osób odbiera sobie życie – ciekawe dlaczego? – Polacy, jesteśmy poddawani eksterminacji.

Posted on 17/02/2014 by

Jak trafiłem na ten wpis na blogu to nie uwierzyłem, ale to prawda! Polacy,  jesteśmy poddawani eksterminacji. Czytajcie poniżej.

W Polsce codziennie 15 osób podejmuje próbę samobójczą,  a 11 z nich odbie- ra sobie życie. Samobójstwa powodują w naszym kraju więcej zgonów niż wy- padki komunikacyjne – alarmują eksperci. Podkreślają zarazem, że liczby te stale rosną.

Samobójstwa  stanowią  jeden  z  tematów  tegorocznej  edycji  ogólnopolskiej kampanii społecznej  pt.  “Forum przeciw depresji”,  która  rozpoczęła  się  w lutym.

Dr Piotr Wierzbiński  z  Kliniki Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medyczne go w Łodzi przypomina, że jeszcze w 1998 r. samobójstwa stanowiły 8. przyczy nę zgonów na świecie, ale obecnie przesunęły się na pozycję 4.

– Tym co najbardziej przeraża jest fakt, że w grupie wiekowej  od 7  do 19 lat samobójstwa stanowią drugą przyczynę zgonów – mówi psychiatra.

Amerykanie obliczyli,  że  liczba  zgonów  w wyniku samobójstw jest o 40 proc. wyższa niż w wyników zabójstw.   W Polsce jest ona większa niż liczba zgonów w wyniku wypadków komunikacyjnych.  Ze statystyk Komendy Głównej Policji wynika,   iż w 2012 r. 4177 osób odebrało sobie życie (na 5791 podejmowanych prób samobójczych),   natomiast  w  wypadkach drogowych zginęło 3571 osób. 373  próby  samobójcze  stwierdzono  u  dzieci i młodzieży w wieku 14-19 lat, z czego 177 odebrało sobie życie.  

Jak zaznacza komisarz Magdalena Sobczyk z Biura Operacji Antyterrorystycz nych Komendy Głównej Policji,   statystyki na temat samobójstw  w  2013 roku nie są jeszcze znane, ale ich liczba prawdopodobnie będzie jeszcze większa.

Czytaj dalej →

Pośli upór Arkadiusza Mularczyka / posła Solidarnej Polski

Posted on 17/02/2014 by

Pod nowosądeckim niebem żyje stu bezdomnych, ale Arkadiusza Mularczyka, posła, interesuje dobro jednego.  Bezdomny już nie wytrzymuje tego psychicz- nie.

Poseł Solidarnej Polski Arkadiusz Mularczyk.Stu lokatorów Nowego Sącza bez stałego adresu urządza się w  schronisku u brata Alberta, w zaroślach nad rzeką Łubinką, w namiotach koło Reala, pod plandekami, balkonami i mostem.

Bezdomny Adam Gromala  zatrzymał się w blaszaku na działce przy ul. Warzywnej. Żył sobie cicho i na uboczu  do  czasu, gdy w sprawie jego dobra zaczął  interweniować  Arkadiusz Mularczyk, poseł Solidarnej Polski.

Kiedy w kwietniu 2013 r.  do  Urzędu Miasta Nowy Sącz  wpłynęła pierwsza in- terwencja poselska, bezdomny Gromala, dzięki solidarności ludzkiej,  był już urządzony jak bułka w maśle.   Czytaj dalej →

Bezdomni piszą list otwarty do posła Mularczyka: Jak pan tak będzie kontrolować, to wszyscy wylądują na ulicy

“Proszę wysłać pisma  z  prośbą  o  kontrole  wszystkich mieszkań w Polsce, zwłaszcza lokali komunalnych, schronisk i noclegowni. Gwarantujemy, że po nich wszyscy zamieszkujący tam ludzie wylądują na ulicy, bo kontrole wykażą liczne nieprawidłowości”

– piszą w liście otwartym do posła Arkadiusza Mularczyka  rozżaleni bezdomni  z pensjonatu  św. Łazarza w warszawskim Ursusie.   To odpowiedź na tekst “Polityki” o interwencjach posła Solidarnej Polski ws. bezdomnego mieszkającego w metalowym kontenerze w Nowym Sączu.  Tekst, ws. którego Mularczyk złożył już doniesienie.

“W trosce o byt i przyszłość Polski, my, osoby bezdomne, obywatele Rzeczypospolitej,   równi  w  prawach  i w powinnościach, przypominamy  o dbaniu  o  zachowanie  przyrodzonej  godności  człowieka  z poszanowaniem prawa każdego człowieka do wolności i przypominamy o obowiązku solidarności  z  innymi,  o  obowiązku współdziałania władz i dialogu społecznym” 

– piszą do Mularczyka bezdomni ze św. Łazarza: podopieczni Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej,  która zajmuje się osobami  wykluczonych mieszkaniowo.  Czytaj dalej →

Zbrodnia to niesłychana – dziewczynka przywiązana … do framugi – Koszmarne warunki mieszkaniowe rodziny w tzw. lokalu socjalnym nikogo nie bulwersują…

Posted on 14/01/2014 by

Media się “trzęsą” nad niesłychaną “zbrodnią“.   Oto matka wychodząc  z  do- mu pożyczyć pieniądze i pójść do sklepu z trójką pozostałych dzieci  —   przywiązała  do  framugi  drzwi  dwu i pół letnią  córeczkę,  żeby  sobie  nie zrobiła krzywdy.

Przez przypadek zauważyła na ulicy matkę z trójką  dzieci  opiekunka  socjalna  i zaintrygowana brakiem czwartego dziecka powiadomiła policję,  z  którą po wejściu przez okno do “mieszkania” socjalnego w baraku zamieszkiwanym przez rodzinę — zastała przywiązane dziecko.

Oczywiście dziecko zostało natychmiast zabrane z domu  i  trafi do jakiejś za- wodowej  rodziny  zastępczej,  która  od razu dostanie na dziecko co najmniej 1000 zł.   Matka na utrzymanie czwórki dzieci dostaje 1200 zł. Czytaj dalej →

16-latek popełnił samobójstwo z biedy – Zbrodnie sądowe III RP – …. nie ma drugiego takiego państwa w Europie ani na świecie !!!

Posted on 13/01/2014 by

16-latek popełnił samobójstwo z biedy —  Zbrodnie sądowe III RP   —  ….  nie ma drugiego takiego państwa w Europie ani na świecie, które prowadziłoby politykę  wyniszczenia wobec własnych obywateli! —  To jest ludobójstwo!!!

Prokuratura w Suwałkach prowadzi postępowanie karne, mające na celu usta lenie przyczyny śmierci  16-letniego Sebastiana J.  —   zbada również,  czy  nie doszło do zaniedbań ze strony pracowników MOPR. [1]

PANIE PROKURATORZE!   —  JEŚLI  WYKONA  PAN  SOLIDNIE  SWOJĄ PRACĘ,  TO  PROWADZONE  PRZEZ  PANA  ŚLEDZTWO   NIEWĄTPLIWIE  ZAPROWADZI  DO  PAŁACU PREZYDENCKIEGO,  URM   I   SEJMU RP           przy ul. nomen omen Wiejskiej  — co widać, słychać i czuć…

Konwencja ONZ  w  sprawie Zapobiegania i Karania Zbrodni Ludobójstwa  z  9 grudnia 1948 r.:

  • Ludobójstwo – zbrodnia przeciwko ludzkości[1], obejmująca celowe wyniszczanie całych lub części  narodów,  grup etnicznych,  religijnych  lub  rasowych,  zarówno poprzez fizyczne zabójstwa członków grupy,  jak i kontrolę urodzin,  przymusowe  odbieranie  dzieci  czy  stworzenie  warunków życia obliczonych na fizyczne wyniszczenie.[2]

Sytuacja biednej ludności w Polsce  (w  tym szczególnie  osób  niepełnosprawnych)  zubożałej z powodu powszechnego braku pracy w związku z tzw. “transformacją ustrojową” , która ma miejsce od 1989 roku,  kiedy to zlikwidowano zakłady pracy  i wprowadzono przepisy  prawa  eliminujące rodzimy handel  i usługi  oraz sankcjonujące eksmisje z mieszkań  z powodu nieopłacania czynszu (z czego nie mając dochodów?),  a także regulacje prawne  o  pomocy społecznej  całkowicie  w  praktyce  taką  pomoc  wykluczające  —  oraz  orzekane  przez  sądy wyroki eksmisji  z mieszkań  i odbierające  rodzinom  dzieci  z  powodu biedy  —  wyczerpuje zgodnie z definicją Artykuł II Konwencji  — tj. czyn ludobójstwa.

Za tę zbrodnię ludobójstwa dokonywaną na Narodzie Polskim z premedytacją od   “okrągłego stołu”   odpowiadają wszyscy  sprawujący dotąd władzę: Tusk, Komorowski,  obaj  Kaczyńscy,  Kwaśniewski,  Miller,  Olszewski , Mazowiecki, Bielecki,  Buzek,  Balcerowicz, Wałęsa i  wszystkie  formacje partyjne, których byli i są przedstawicielami.   Czytaj dalej →

Chory ojciec z chorym synem z rudery do kontenera

Posted on 09/01/2014 by

Rzecz dzieje się w Sosnowcu mieście, w którym od lat rządzi SLD za  aprobatą radnych wszystkich partii politycznych – emjot.

Mirosław Cheliński z synem Pawłem mieszkają w zrujnowanej kamienicy. Nie płacili czynszu, więc czeka ich przeprowadzka do kontenera. - Byleby został wyremontowany - mówią

Mirosław Cheliński z synem Pawłem mieszkają w zrujnowanej kamienicy. Nie płacili czynszu, więc czeka ich przeprowadzka do kontenera. – Byleby został wyremontowany – mówią.

Najpierw czekali na eksmisję, bo od dawna nie płacili czynszu. Nie mieli z cze go.  Problem w tym, że urzędnicy postanowili przenieść ojca i chorego syna do zdewastowanego kontenera.

–  Już go remontujemy  –  obiecują  w  Miejskim Zakładzie Zasobów Lokalo- wych.

Zobacz, jakie zasiłki na dzieci przysługują w krajach UE

Posted on 08/01/2014 by

<b>Polska</b><br><br>W Polsce możemy liczyć na 1 tys. zł tzw. becikowego. Stały zasiłek z tytułu wychowania dziecka przysługuje tylko tym rodzinom, w których dochód netto nie przekracza 539 zł na osobę.  <br><br>Wysokość zasiłku wynosi miesięcznie: 77,00 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku życia, 106,00 zł na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia do ukończenia 18 roku życia, 115,00 zł na dziecko w wieku powyżej 18 roku życia do ukończenia 24 roku życia.Polska   –   19 euro, pow. 5 r – 25 euro;       

Niemcy

Na pierwszych dwoje dzieci w rodzinie przypada po 184 euro na miesiąc, na trzecie 190 euro a na każde następne po 215 euro. Czytaj dalej →

…u drzwi twoich stoję panie Cameronie – po-pis lamentacji elyt okrągłostołowych

Posted on 08/01/2014 by

Tupanie, prężenie cherlawych muskułów  a w sumie…  u  drzwi  twoich stoję  panie  Cameronie   —   po-pis  lamentacji  elyt  okrągłostołowych

Polskie elyty nie chcą płacić zasiłków na polskie dzieci  —  marne  77 zł  w sto- sunku  do  400 zł  /po przeliczeniu/  płaconych  przez  Anglików.  Dla  polskiej gospodarki podobno tryumfującej w Europie byłaby to katastrofa. Ten strasz- ny  Cameron  troszczy  się  o  własne  państwo  i  własnych  obywateli. Egoista i nacjonalista jeden …  

—  Nie to co my,  prawdziwi  europejczycy  —   chorych  i bezrobotnych  —  tych łachudrów,  co nie chcą  z własnej nieprzymuszonej woli ani umrzeć ani wyje- chać  z  kraju, tych, co to nie zrozumieli, co naprawdę znaczy “spieprzaj dzia- du” —  wyrzucamy  z  mieszkań  na  podstawie  wyroków naszych niezawisłych od prawa rodzimego, europejskiego i międzynarodowego sądów. Czytaj dalej →

Posted on 20/12/2013 by

Aż 6 milionów Polaków zmaga się z biedą  i  niedostatkiem.  Niemal  17 proc.  społeczeństwa   żyje   bardzo   skromnie  w   tzw.   umiarkowanym   ubóstwie.  Jednak  z  najnowszych badań  socjologów  Polskiej Akademii Nauk wynika,  że   ten   problem  jest  w Polsce przemilczany.   Co  ciekawe,  coraz   bardziej powszechna jest opinia,  że  biedni sami ponoszą odpowiedzialność za swój los.

Łącznie 6 mln Polaków zmaga się z biedą, niedostatkiem i  poważnymi brakami pieniędzy.  Niemal 7 proc. społeczeństwa żyje w skrajnej  biedzie, czyli poniżej minimum egzystencji.  Ta  granica dla osoby samotniej wynosi niespełna 500 zł miesięcznie.

Posted on 10/12/2013 by

Jak pokazują badania Eurostatu w UE aż 124.5 mln jest zagrożona, bądź żyje w biedzie.  Z  tego  też  powodu  jest  wykluczona  społecznie.  To  prawie 25% mieszkańców Unii. W 2008 roku było ich 23.7%

Posted on 05/12/2013 by

Takich  obrazków  z  życia Polaków  już  Państwo  nie zobaczycie – oświecony rząd “starszych i mądrzejszych“  za pomocą ustawy śmieciowej – pozbawił i tego źródła utrzymania biednych ludzi

Polska nie jest krajem dla starszych ludzi. Dla młodych zresztą też. W dwóch prestiżowych rankingach: przygotowanym przez ONZ  Global Age Watch (GAW) i opracowanym przez Światowe Forum Ekonomiczne Human Capital Index (HCI), nasz kraj plasuje się w okolicach Sri Lanki i Urugwaju.

Tadżykistan, Wietnam i Białoruś – tu emerytom żyje się lepiej niż w Polsce!

Polska jest pod tym względem na ostatnim miejscu w Unii Europejskiej.

Posted on 05/12/2013 by

Jak wynika z raportu przedstawionego w Sejmie przez resort polityki  spo- łecznej,  od  początku  2012  roku  dokładnie  1827  dzieci  zostało zabranych rodzicom  tylko  dlatego,  że  ci byli biedni, nie mieli mieszkania lub byli bez pracy.

Posted on 05/12/2013 by

Co trzecie dziecko żyje w biedzie, co szóste 
w nędzy. Eksperci mówią, że nasza polityka społeczna to klęska   –   informuje “Rzeczpospolita”.

Świadczenia  rodzinne  przysługujące  dzieciom  żyjącym w biedzie otrzymuje aż 2,5 mln osób wieku 0-17 lat.  T o co  trzecia osoba w tym wieku  – wynika z  najnowszego raportu GUS, dotyczącego 2011 r. Z pomocy społecznej – ta jest adresowana do osób żyjących w jeszcze gorszych warunkach –  korzystało 16 proc. najmłodszych.

Jak podkreśla “Rzeczpospolita”,  to oznacza,  że co szóste dziecko ma problemy z zaspokojeniem podstawowych potrzeb życiowych

Co szósta polska rodzina żyje w skrajnej biedzie

Posted on 05/12/2013 by

Bieda coraz częściej wkrada się do polskich domów. Aż 16 procent polskich rodzin żyje poniżej granicy ubóstwa – wynika z raportu Głównego Urzędu Statycznego. Problem dotyka najczęściej dzieci – w skrajnym ubóstwie żyje aż 10 procent osób poniżej 17. roku życia

Z badań wynika również,  że rodziny żyjące poniżej granicy  ubóstwa  mają do dyspozycji poniżej 422 złotych miesięcznie na jedną osobę dorosłą. Aż trzy czwarte tej kwoty pochłaniają wydatki na jedzenie i rachunki.

Posted on 05/12/2013 by

Ponad 2 mld euro z funduszy unijnych zostanie przeznaczonych na walkę z  ubóstwem w latach 2014-2020 – poinformował wczoraj wiceminister rozwoju regionalnego Paweł Orłowski. Polska zobowiązała się ograniczyć liczbę osób narażonych na ubóstwo o 1,5 mln.

Z danych GUS 16 proc. Polaków jest zagrożonych tzw. ubóstwem relatywnym

Z danych GUS 16 proc. Polaków jest zagrożonych tzw. ubóstwem relatywnym /©123RF/PICSEL

Zobowiązanie  to  wynika  z  włączenia  się  naszego kraju  w realizację unijnej strategii  Europa 2020. Jak wynika z danych GUS opublikowanych wiosną br., 16 proc.  Polaków  było w zeszłym roku zagrożonych  tzw.  ubóstwem  relatywnym,  czyli  ich  wydatki wynosiły mniej niż 50 proc. średnich wydatków ogółu gospodarstw  domowych.   Poniżej  minimum  egzystencji  żyło  6,7 proc. Polaków.

Posted on 02/12/2013 by emjot

Kobieta,  która  mieszka  samotnie,  prawie  nie wychodzi z domu i oszczędza, na  czym  się  da.  Z 920  zł  świadczenia po odliczeniu kosztów utrzymania na życie zostaje jej bowiem zaledwie 45 zł!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s