Zamieszki w USA. Protestujący wdarli się na teren Białego Domu

Foto: Alex Wong / Getty Images North America / AFP

Protesty w Stanach Zjednoczonych ogarnęły także stolicę kraju. W Waszyngtonie rozruchy sięgnęły terytorium siedziby prezydenckiej w Białym Domu.

Podczas demonstracji przed Białym Domem w piątek, prezydent USA Donald Trump został zaprowadzony przez służby bezpieczeństwa do podziemnego schronu – podała agencja AP powołując się na źródła w rządowej administracji.

Dziś na Twitterze znów zaczęły pojawiać się filmy i zdjęcia przedstawiające uczestników protestu na terenie Białego Domu. Demonstranci wtargnęli tuż przed wejście do prezydenckiej siedziby.

Według źródeł agencji AP prezydent miał być wstrząśnięty i poważnie obawiał się o swoje bezpieczeństwo. W sobotę Trump wielokrotnie na Twitterze chwalił postawę Secret Service oraz groził, że na tych, którzy przełamią kordon przed Białym Domem czekają „najwścieklejsze psy i najbardziej złowieszcza broń” jaką kiedykolwiek widział.

Anonymous

@YourAnonCentral

W amerykańskiej stolicy mimo godziny policyjnej znów doszło gwałtownych protestów osób wzburzonych zabiciem przed tygodniem przez policję w Minneapolis Afroamerykanina George’a Floyda.

Stojący przed Białym Domem pomnik Tadeusza Kościuszki został zdewastowany. Cokół pomnika zamalowano antyprezydenckimi i antyrasistowskimi napisami.

_________

(pc)

1 czerwca 2020 10:20

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, HOMOSEKSUALIZM-FEMINIZM-ABORCJA, LBGT, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, POLITYKA, PROTESTY, RASIZM, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, Uncategorized, USA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.