Deklaracja i apel policjantów włoskich

«Nie chcemy być państwem etycznym w stylu NRD-owskimi, nie chcemy być współodpowiedzialni za ruinę społeczną, jaką obserwujemy…»

«Jesteśmy zmęczeni koniecznością codziennego „ścierania się” z ludźmi, którzy stracili pracę, nie mają środków do życia ale mają rodzinę na utrzymaniu, którą nie wiedzą jak wyżywić…»

«Czy chcemy być wspólnikami Państwa etycznego? Nie, odmawiamy!»

Deklaracja – apel policjantów włoskich zamieszczony 3 maja 2020, na stronie www.poliziotti.it:

Gdyby – w momencie, gdy zdecydowaliśmy się zaciągnąć do Policji –  powiedziano nam, że pewnego dnia staniemy się psami pasterskimi lub, co gorsza, strażnikami czegoś w rodzaju Muru Berlińskiego, zaczęlibyśmy śmiać się do rozpuku.

Natomiast, ponad trzydzieści lat później (jako że ten, kto pisze te słowa posiada solidny staż pracy w policji) – to jest dokładnie to, co odbywa się obecnie i wobec czego odczuwamy niesamowite zdumienie i zaskoczenie.

Oczywiście, bardzo dobrze wiedzieliśmy, że wykonywanie tego zawodu wiąże się (również) z byciem niepopularnymi, wiedzieliśmy, że nie będziemy zasypywani oklaskami jak dzieje się to z gwiazdami rocka; noszenie munduru policjanta nie jest wyborem dla każdego i nie jest zarezerwowane dla każdego; ma się częściej do czynienia z trudnościami niż z nagrodami przynoszącymi satysfakcję, ale byliśmy świadomi, że tak wygląda ta praca.

To, czego nie ma w „umowie” zawartej podczas składania przez nas przysięgi Państwu i Konstytucji, to działanie, czyli postępowanie wykraczające poza ramy ich norm (lub przeciwko nim).

Przez wiele miesięcy w trakcie szkolenia i kształcenia utrwalano w nas pewne zasady, które przyswoiliśmy sobie (…)

A dzisiaj?

Dzisiaj znajdujemy się w sytuacji, w której zostaliśmy przekształceni w rodzaj milicji; jesteśmy zmuszani do prześladowania naszych rodaków, gdy tylko odważą się wystawić nosy ze swoich domów; „prosić ich” o poświadczenie legalności ich przemieszczeń oraz decydować, czy są one wiarygodne, czy też nie; wreszcie dokonywać także oceny, czy i kto jest ich krewnym (którego mają prawo odwiedzić)! (…)

Czy do tego sprowadza się rola naszej instytucji?

Nasza osławiona Granatowa Kurtka stała się szmatą, znieważoną i upokorzoną i nikt nie śmie sprzeciwić się owej hańbie.

To dotyczy naszej Policji, która w ciągu ostatnich 30 lat (od lat 90-tych), oparła się presji maniaków federalizmu, którzy chcieli ją zdemontować i podporządkować burmistrzom.

Nie! Nie zgadzamy się! To nam nie odpowiada! Dosyć tego!

Nie zamierzamy wystawiać się na sprzedaż, Granatowa Kurtka nie jest ozdobą, posiada wrodzoną wartość, nie może być sprzedana ani wyprzedana.

Jeśli tak miałoby by być, postawcie sprawę jasno – jeśli stać was na to.

Jesteśmy zmęczeni koniecznością codziennego „ścierania się” z ludźmi, którzy stracili pracę, nie mają środków do życia ale mają rodzinę na utrzymaniu, którą nie wiedzą jak wyżywić.

Zdajemy sobie sprawę z sytuacji kryzysowej z powodu Covid-19, ale jeszcze bardziej świadomi jesteśmy  absurdalności niektórych środków administracyjnych i niektórych (urojeniowych) nakazów wydawanych przez władze lokalne.

Wyraziliśmy nasz sprzeciw odnośnie używania dronów (co jest szaleństwem) do obławy na obywateli – urządzeń przydatnych tylko i wyłącznie maniom protagonizmu niektórych burmistrzów, biorących udział w rywalizacji o to, kto jest bardziej papieski od papieża (kolejny produkt głupiej i bezsensownej polityki zarządzania bezpieczeństwem publicznym).

Jesteśmy mężczyznami, kobietami, mężami, żonami, ojcami, matkami, wielu z nas przeżywa dramat zamknięcia małych przedsiębiorstw, które pomagały nam przeżyć do końca miesiąca bez zbytniego cierpienia.

I jesteśmy świadkami tego samego dramatu, który przeżywa wielu naszych rodaków, łez, które wylewają i udręki, jaka ogarnia ich za każdym razem, gdy przystępujemy do zwykłej kontroli.

Czy to wszystko wydaje się wam normalne?

Nie chcemy być państwem etycznym w stylu NRD-owskimi, nie chcemy być współodpowiedzialni za ruinę społeczną, jaką obserwujemy.

Niech ci, którzy mieszkają w swych wieżach z kości słoniowej, wezmą to pod uwagę.

Wasza bezczynność stanowi poważne zagrożenie dla spójności społecznej.

IoNonSanziono #FedeleAllaCostituzione

Nie będę wypisywał mandatów, pozostaję wierny Konstytucji!

____________________

Zespół witryny Poliziotti.it

http://www.poliziotti.it/2020/05/03/congiunti-di-uno-stato-etico-no-grazie/

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM      

Za; https://ram.neon24.pl/post/155225,deklaracja-i-apel-policjantow-wloskich

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick’a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

 • A w Polsce? Czy polscy policjanci mają podobne skrupuły? Czy polscy policjanci czują więź z polskim społeczeństwem? Czy to są polscy policjanci? Zob> „Nie ma Polskiej Policji”/ M.Jasińska

Wybrane komentarze:

 • Brawo policja włoska !

  Polacy ! widać że Europa powoli budzi sie z tej kampani grozy i strachu serwowanej nam codziennie lubością z żydowskich gadzinówek TV !

  UWAGA ! w Polsce Siłą tej żydowskiej kampani strachu i grozy są dowódcy policyjni ! którzy wykonują każdy rozkaz !! który dostaną od okupantów żydowskich !!! [ obecnie pisowskich ]

  SIŁĄ ŻYDO-OKUPACJI W POLSCE SĄ DOWÓDCY POLICYJNI ! którzy wykonują bezkrytycznie rozkazy żydo-okupantów !!!

  Polacy ! Trzeba Presji Społecznej na tych dowódców policyjnych że rozkazy mają swoją granice jak , Prawa Człowieka i Demokracja !

  NIE JESTEŚMY BYDŁEM jak wam się zdaje policyjni dowódcy hord !!! wymagamy szacunku bo to my was utrzymujemy !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach

————–

 • BRAWO!!!
  Może by tak w Polsce policja wraz z wojskiem poszli po rozum do głowy

@COVID1984PL 02:57:49

Ten amerykański policjant już nie jest policjantem:
https://covid1984pl.wordpress.com/2020/05/12/policjant-zwolniony/

Totalitaryzm, jak za Hitlera.

Przy okazji @RAM, świetna robota od początku tej „pandemii”.

———————-

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii AFERY PRAWA, APELE - KOMUNIKATY, Bieda, Coronawirus z Chin, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, PRAWA CZŁOWIEKA, PROTESTY, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, Uncategorized, UNIA EUROPEJSKA, WYBORY, WYWIAD, Włochy, ZDROWIE - ŻYCIE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.