Georgette Mosbacher: 5G to jak umieszczenie kamery w każdym domu

Fot. Polsat News

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce w interesujący sposób objaśniła kwestię instalowania w Polsce i innych krajach technologii 5G, czyli „autostrady internetowej”, umożliwiającej wielokrotnie szybsze niż dotychczas przesyłanie danych.

Znaczna część wywiadu pani ambasador dla stacji Polsat News dotyczyła rywalizacji chińsko-amerykańskiej, w tym dwustronnej polemiki dotyczącej odpowiedzialności za ekspansję koronawirusa. W pewnym momencie rozmowa zeszła na kwestię montowanej obecnie w różnych krajach nowej i wzbudzającej kontrowersje technologii telekomunikacyjnej.

– W przeszłości USA zdołały zablokować ambicje chińskiego Huawei dotyczące sieci 5G w Polsce i innych krajach. To był jasny wybór: Pekin albo Waszyngton. Stoimy teraz przed podobnym wyborem? – spytał prowadzący rozmowę Jan Mikruta.

– Nie, nie sądzę. Nie zgodzę się z tym określeniem. Nie zablokowaliśmy 5G, pokazaliśmy jedynie, jak widzimy związane z tą technologią kwestie bezpieczeństwa. Wyjaśniliśmy je polskim sojusznikom – odpowiedziała pani ambasador.

–  Nasze obawy można zobrazować następująco: to jak umieszczenie kamery w każdym domu. Trzeba więc mieć zaufanie do tego, kto tę technologię dostarcza i co dzieje się z przekazywanymi przez nas danymi. Wyjaśniliśmy to Polkom, a oni podjęli decyzję, z którym dostawcą technologii chcą współpracować. My tego nie dyktowaliśmy – zapewniała Georgette Mosbacher.

Sporo miejsca w wywiadzie zajęła także kwestia „zamknięcia świata” ze względu na koronawirusa. Pani ambasador odpierała m.in. zarzuty dotyczące uchylania się przez USA od finansowego udziału w badaniach nad szczepionką i zapewniała o przestrzeganiu przez Amerykanów zasad reżimu sanitarnego. Wyraziła także przekonanie, iż „świat wyjdzie z tego kryzysu i my z niego wyjdziemy silni, mądrzejsi o wyniesione lekcje i może z nieco zmienionym nawykami”.

_________________

Źródło: Polsat News

RoM


DATA: 2020-05-12
Ten wpis został opublikowany w kategorii 5G, APELE - KOMUNIKATY, GLOBALIZM, III RP, MEDIA - INTERNET INFORMATYKA, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POlska w likwidacji, TOTALITARYZM, Uncategorized, USA, ZDROWIE - ŻYCIE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Georgette Mosbacher: 5G to jak umieszczenie kamery w każdym domu

  1. Sapiens pisze:

    Szczepionka ma za zadanie pobudzić produkcję przeciwciał. Przeciwciała nie dają odporności na koronawirusa. To stwierdzono z całą pewnością. W takim razie o jakiej szczepionce jest tu mowa? Szczepionka na koronawirusa to absurd.

  2. robg56 pisze:

    Wydaje mi się, że historia Snowdena jest bardziej realna od bajdurzeń ambasady SZA

Możliwość komentowania jest wyłączona.