Koronawirus w Polsce: Rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu

Autor: SHUTTERSTOCK, SUPER EXPRESS Premier Mateusz Morawiecki o koronawirusie

2020-03-24 11:30 | Koronawirus w Polsce: Rząd wprowadza nowe obostrzenia w walce z epidemią koronawirusa. Od jutra (środa 25 marca) wprowadzony zostanie zakaz wychodzenia z domów bez wyraźnej życiowej potrzeby. Tylko „Super Expressowi” udało się dotrzeć do najnowszych ustaleń w tej sprawie. Przeczytaj szczegóły.

Koronawirus w Polsce. Od środy, 25 marca, będziemy musieli przygotować się na poważne obostrzenia. Chodzi, oczywiście, o walkę z epidemią koronawirusa. Według nieoficjalnych ustaleń Super Expressu, od środy rząd ma zaostrzyć warunki odbywania kwarantanny. Obowiązywać ma zakaz wychodzenia z domu z wyjątkiem spraw życiowo koniecznych: takich jak zakupy żywnościowe, wizyta w aptece czy wyjście do pracy. Nieprawdziwa jest informacja o zamykaniu sklepów!

Oprócz tego zaostrzona zostanie także sytuacja w kościołach: nie będzie mogło w nich przebywać więcej, niż siedem osób. W życie wejdą również kolejne ograniczenia w komunikacji.

Dotychczas (wtorek 24 marca godzina 11:30) w Polsce na koronawirusa zmarło dziewięć osób.

Mimo to, epidemia nie wpływa znacząco na notowania Prawa i Sprawiedliwości, partia wciąż jest na czele, co pokazuje zrealizowany przez Pollster sondaż na zlecenie Super Expressu. Przedłużony może zostać również rok szkolny. Wciąż nie wiadomo co z wyborami prezydenckimi, które zaplanowane są na 10 maja. Najświeższe informacje na temat koronawirusa w Polsce można znaleźć w naszej relacji na żywo.

Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadza RADYKALNE ograniczenia w kościołach

Koronawirus w Polsce. Od środy, 25 marca, będziemy musieli przygotować się na poważne obostrzenia. Chodzi oczywiście o walkę z epidemią koronawirusa. Według nieoficjalnych ustaleń Super Expressu, od środy ma być zaostrzona sytuacja w kościołach: nie będzie mogło w nich przebywać więcej niż siedem osób.

Msze Święte w kościołach nie są odwołane, ani zawieszone. Biskupi udzielili natomiast wiernym dyspensy. Oznacza to, że nieuczestniczenie w niedzielnej mszy nie jest grzechem. Biskupi zwracają jednak uwagę na kilka spraw. „Dla osób korzystających z dyspensy zalecamy, w miarę możliwości, zorganizowanie transmisji z diecezjalnych lub parafialnych celebracji liturgicznych. Podobnie prosimy o stworzenie możliwości uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych za pośrednictwem diecezjalnych środków społecznego przekazu” – napisali biskupi. Tymczasem od jutra zostanie zaostrzona sytuacja w kościołach jeszcze bardziej. Nie będzie mogło w nich przebywać więcej niż siedem osób. W życie wejdą również kolejne ograniczenia w komunikacji. Dotychczas (wtorek 24 marca godzina 11:30) w Polsce na koronawirusa zmarło dziewięć osób.

_________

Za; https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/koronawirus-w-polsce-rzad-wprowadza-zakaz-wychodzenia-z-domu-aa-Ureo-5xVj-7R3a.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, Coronawirus z Chin, III RP, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, Uncategorized, ZDROWIE - ŻYCIE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.