Izrael za 90 dni będzie miał szczepionkę na koronawirusa

MIGAL researchers working vigorously to find a new coronavirus vaccine (photo credit: LIOR JOURNO)

Izrael za 90 dni będzie miał szczepionkę na koronawirusa. Doktor Katz na pytanie jak udało im się to zrobić tak szybko odpowiedział: „Powiedzmy, że mieliśmy szczęście”…

Izraelscy naukowcy: „Za kilka tygodni będziemy mieli szczepionkę koronawirusową”. Po opracowaniu szczepionki ukończenie procesu regulacyjnego zajmie co najmniej 90 dni, a potencjalnie więcej czasu na wejście na rynek.

Według ministra nauki i techniki Ofira Akunisa, izraelscy naukowcy są gotowi opracować pierwszą szczepionkę przeciwko nowemu koronawirusowi. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, szczepionka może być gotowa w ciągu kilku tygodni i dostępna w ciągu 90 dni, zgodnie z informacją.

„Gratulacje dla MIGAL [The Galilee Research Institute] z powodu tego ekscytującego przełomu” – powiedział Akunis. „Jestem przekonany, że nastąpi szybki postęp, który pozwoli nam zapewnić potrzebną reakcję na poważne globalne zagrożenie COVID-19”, powiedział Akunis, odnosząc się do choroby wywołanej przez nowy koronawirus.

Przez ostatnie cztery lata zespół naukowców z MIGAL opracowywał szczepionkę przeciwko wirusowi zakaźnego zapalenia oskrzeli (IBV), który powoduje chorobę oskrzeli atakującą drób. Skuteczność szczepionki została udowodniona w badaniach przedklinicznych przeprowadzonych w Instytucie Weterynarii.

[…]

MARCH 15, 2020

____________

Tłum. M. Jasińska

Za; mostholyfamilymonastery.com/news/israeli-s

Ten wpis został opublikowany w kategorii Choroby zakaźne, Coronawirus z Chin, NAUKA, Szczepienia, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Izrael za 90 dni będzie miał szczepionkę na koronawirusa

  1. Lucyna Podgrska pisze:

    To wyssane z palca.

    pon., 16 mar 2020 o 20:45 Lucyna Podgrska napisał(a):

    > > > pon., 16 mar 2020 o 17:48 forum emjot > napisał(a): > >> emjot posted: ” MIGAL researchers working vigorously to find a new >> coronavirus vaccine (photo credit: LIOR JOURNO) Izrael za 90 dni będzie >> miał szczepionkę na koronawirusa. Doktor Katz na pytanie jak udało im się >> to zrobić tak szybko odpowiedział: „Powiedzmy, że mie” >>

Możliwość komentowania jest wyłączona.