SARSCoV2 – co trzeba wiedzieć.

To jest tłumaczenie oryginalnego artykułu, który znajduje się tutaj:

Things You Don’t Yet Know But Need to Know About The Novel Coronavirus Including Treatment Information and How to Prepare Your Home

Oto lista kilku ważnych rzeczy, których możesz jeszcze nie wiedzieć o nowym koronawirusie: na początek pewne kwestie techniczne, szczegółowe informacje na temat kwestii związanych z działaniami rządu w sprawie kwarantanny i leczenia.

Dziękuję dr Theronowi Huttonowi za wskazówki dotyczące leczenia.

Wirus nazywa się SARS-COV-2, jest bliskim krewnym SARS, ma bardzo różne białko Spike od SARS i jest innym wirusem powodującym wyraźnie cięższą chorobę. Choroba wywołana przez SARS-CoV-2 nazywa się COVID-19 (hipoteza IPAK o pierwotnym grzechu antygenowym).

Ponieważ SARS-CoV-2 ma wyraźne białko szczytowe, uważa się, że angażuje nieco inny mechanizm wejścia komórkowego (dla tych, którzy śledzą wątek – wiąże się gorzej z białkiem z receptorem ACE2 na powierzchni komórek ludzkich niż SARS). Znalazłem motyw w białku Spike, który może być przydatny do ustalenia, które dane z różnych badań SARS mogą być najbardziej przydatne dla SARS-CoV-2.

Nasze najlepsze dostępne dane w tym czasie wskazują, że ten wirus nie został wytworzony w laboratorium. Najprawdopodobniej jest to starszy wirus związany z SARS i ma rzadki charakterze i został przeniesiony na ludzi albo w laboratorium badającym wirusa, albo w czasie jakiegoś zdarzenia na osoby zajmujące się zarażonym zwierzęciem lub jego mięsem. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem gatunku rezerwuaru jest nietoperz.

Zainfekowani ludzie bez objawów mogą rozprzestrzeniać wirusa, zanim zaczną wykazywać objawy. Okres bezobjawowej transmisji wynosi od jednego do dwóch tygodni – lub dłużej.

Wirus ten ma podstawową liczbę reprodukcyjną około 2,6. Oznacza to, że zazwyczaj ludzie rozprzestrzeniają wirusa na 2 do 3 osób. Istnieją “superspreaders” (super-rozpylacze). Jednak długi okres bezobjawowy i wiele trybów transmisji oznacza, że ​​te 2,6 osoby są łatwe dla wirusa do zarażenia.

Uważa się, że wirus rozprzestrzenia się przez płyny ustrojowe – i, niestety, w postaci aerozolu – i można go znaleźć w płynach ustrojowych i kale.

Maski najlepiej przechowywać dla zarażonych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się, ale wiedza o tym, kto jest zarażony, jest trudna z powodu przedłużającego się bezobjawowego okresu inkubacji. Ważne jest, aby wiedzieć, że publiczne powitanie nie powinno wiązać się z podawaniem rąk lub przybijaniem piątkami, przytulaniem się lub całowaniem – nawet w tych obszarach świata, w których nie znaleziono jeszcze SARS-CoV-2. Uderzenia łokciami są w porządku.

Nie ma szczepionki przeciwko SARS-CoV-2 i jest bardzo mało prawdopodobne, że szczepionka będzie odgrywać rolę w zakończeniu tej pandemii. To sprawia, że ​​izolacja, a nawet łagodnie skuteczne leczenie są niezwykle ważne. Najlepiej nie spieszyć się ze szczepionką zawierającą  białko S (wirusa), ponieważ badania na zwierzętach wykazały, że zwierzęta szczepione na SARS szczepionką zawierającą białko S wykazywały wysoką śmiertelność.

Można oczekiwać, że u osób po przebytym zakażeniu SARS lub MERS istnieje zwiększone ryzyko poważnego ciężki przypadek COVID-19.

Badane metody leczenia obejmują obecnie nutraceutyki i suplementy; Suplementy, które mogą mieć pozytywny wpływ, zauważył kolega dr Theron Hutton, MD, obejmują N-acetylocysteinę, selen, spirulinę i glukozaminę w wysokich dawkach (patrz „Nutraceutyki mają potencjał do wzmocnienia typu 1 odpowiedź interferonu na wirusy RNA, w tym grypę i koronawirusa” oraz leki przeciwwirusowe, takie jak Disulfiram i Chlorochina Fosforan (patrz:„ Disulfiram może hamować proteazy podobne do koronawirusa MERS i SARS za pomocą różnych trybów ”. Patrz„ Remdesivir i chlorochina skutecznie hamują nowo powstałą powieść koronawirus (2019-nCoV) in vitro ”.

Choroba wywołana zakażeniem SARS-CoV-2 ma wystarczająco wysoki wskaźnik śmiertelności, aby poważnie potraktować tę epidemię. Jeśli zapadłeś na COVID-19, masz obecnie około 2-3% szansy że nie przeżyjesz z powodu problemów z płucami. Dzieci wydają się nie być aż tak narażone na wysokie ryzyko śmierci z powodu zakażenia SARS-CoV-2.

Najlepszy sposób, aby chronić siebie i wszystkich innych to trzymać się z dala od ludzi. Chociaż nie jest to wykonalne, szczególnie dla osób ze środowiska medycznego, konieczne jest, aby wszyscy rozumieli, że mogą rozprzestrzenić wirusa bez żadnych objawów przez długi czas. Nie dziel się jedzeniem ani przyborami kuchennymi ani telefonami komórkowymi.

Jeśli masz SARSCoV2 w swoim mieście lub miasteczku, możesz spodziewać się szeroko zakrojonej kwarantanny nawet dla tych, którzy nie mają objawów. Oznacza to pozostanie na miejscu w domu. Oznacza to też trochę przygotowań w tym i następnym tygodniu.

Kwarantanna, a nawet częściowo skuteczne leczenie, to tak naprawdę jedyne narzędzia, którym możemy powstrzymać rozprzestrzenianie się tego koronawirusa. Istnieją co najmniej dwa potencjalne sposoby leczenia, o których społeczność medyczna wie, że są one co najmniej częściowo skuteczne.

Jeśli zostaniesz poddany kwarantannie, możesz oczekiwać, że będzie ona trwała przez 3 do 4 tygodni. Oznacza to, że zanim koronawirus zostanie rozpowszechniony, możesz zaopatrzyć się w trwałe produkty spożywcze i trochę dodatkowej wody. Pamiętaj, aby kupić napoje energetyczne, które może uzupełnić elektrolity w przypadku wystąpienia biegunki, która może być objawem zakażenia koronawirusem.

Systemy dystrybucji żywności najprawdopodobniej będą na miejscu, ale nie liczą na to same. Chociaż wirus ma śmiertelność przypadków wynoszącą ok. 3%, większość ludzi ma łagodną chorobę, jednak niektóre osoby z łagodną chorobą mogą szybko ulec pogorszeniu. Najlepszym wsparciem medycznym dla zakażenia koronawirusem w tym czasie jest wsparcie tlenowe.

Możliwe jest, że wirus ten może zainfekować zwierzęta hodowlana i zwierzęta domowe. Dla własnej ochrony możesz chcieć wyznaczyć pokój w domu dla swojego zwierzęcia domowego aby zminimalizować narażenie i zapobiec zarażeniu zwierzęcia przez innych członków rodziny.

(Mój komentarz: Nie ma na to żadnego dowodu poza stwierdzeniem jednego chińskiego lekarza co doprowadziło do masowego zabijania zwierząt domowych w Wuhan. To hipoteza opierająca się na fakcie, że i my i zwierzęta domowe w większości to ssaki. Poza tym zależy to od dokładnego mechanizmu jakiego wirus używa aby wniknąć w komórkę. Nie każdy ssak musi mieć taki sam mechanizm lub identyczną budowę receptorów. Nie można w 100% odrzucić takiej możliwości ale uważam, że jest to powiedziane na wyrost dla większego bezpieczeństwa)

Kiedy gromadzisz zapasy żywności dla swojego gospodarstwa domowego, nie zapomnij zaopatrzyć się w karmę dla zwierząt.

Nadal jest czas, aby znacznie zmniejszyć tempo rozprzestrzeniania się tego wirusa, stosując się do proaktywnych praktyk izolacji społecznej i poddawania się kwarantannie w miarę możliwości. Pracodawcy powinni zachęcać pracowników do pracy z domu, jeśli to możliwe.

Jeśli znajdziesz się w sytuacji, gdy przebywasz w hotelu lub innym budynku poddanym kwarantannie, ponieważ ktoś w budynku zdiagnozował koronawirusa, nie przerywaj kwarantanny. Każda osoba poddana kwarantannie w jakimkolwiek budynku powinna zostać odizolowana – i ty pozostań izolowany – na ile to możliwe. Jeśli to możliwe, każda osoba w budynku powinna mieć własną toaletę.

Wszystkie miejsca publiczne powinny być dezynfekowane przez pracowników raz lub dwa razy na godzinę środkiem dezynfekującym o którym wiadomo, że zabijają koronawirusy. Sprawdź na etykiecie swoich produktów czyszczących, aby zobaczyć, czy zawiera on informacje o niszczeniu koronawirusa.

W końcowej fazie COVID-19 niezbędne jest wsparcie tlenowe. Łączenie niemedycznych źródeł tlenu (przemysłowych, np. Spawalniczych) z medycznymi maskami tlenowymi w domach osób o najwyższym ryzyku śmierci może pomóc przedłużyć życie osób zagrożonych.

Hiperbaryczna terapia tlenowa z pewnością pomoże osobom z niskim poziomem tlenu. Osoby na całym świecie powinny przestać palić papierosy i przestać stosować produkty wziewne, o których wiadomo, że powodują uszkodzenie płuc, takie jak waporyzacja czyli e-papierosy.

Dokąd zmierzamy?

Rządy i ludzie na świecie mają do czynienia z trudnym wyborem – krótkoterminowa (3-4 tygodniowa) surowa kwarantanna i eksperymentalne leczenie środkami przeciwwirusowymi dla tego odsetka populacji dla którego możemy te środki dostać lub przedłużenie wybuchów epidemii co spowoduje więcej cykli zakłóceń trwających w nieskończoność na całym świecie.

(Mój komentarz: Gdyby WHO ogłosiła PHEIC 2 miesiące temu i gdyby zamknięto granice z Azją na 2 miesiące od momentu kiedy było wiadomo, że to jest poważna epidemia (ok. 15 stycznia) to mogło być po sprawie. Wahanie i niezdecydowanie rządów, chęć utrzymania zysków zamiast zadbania o bezpieczeństwo publiczne – spowodowało, że cały świat jest obecnie zagrożony. Kto teraz odpowie za możliwą śmierć tysięcy osób – może także w Polsce…?

Na koniec kilka dokumentów pdf. (tylko po angielsku)

Get-Your-Household-Readyfor-Pandemic-FLU

Individuals_and_families_checklist

Pandemic-Preparedness-Kit

Tłumaczenie: James Kana/ https://generalkana.wordpress.com/2020/02/26/sarscov2-co-trzeba-wiedziec/

/ @General_Qanah 

 

https://generalkana.wordpress.com/2020/02/26/sarscov2-co-trzeba-wiedziec/

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, Choroby zakaźne, Coronawirus z Chin, NAUKA, Uncategorized, ZDROWIE - ŻYCIE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „SARSCoV2 – co trzeba wiedzieć.

  1. emjot pisze:

    Reblogged this on sede vacante.

Możliwość komentowania jest wyłączona.