Żyd Grzegorz Ryś rozpoczyna akcję likwidacji katolickich cmentarzy w Polsce

Abp Grzegorz Ryś stoi na czele Archidiecezji ŁódzkiejTu nie o pazerność, nie o pieniądze chodzi, ale o likwidację polskich katolickich cmentarzy w Polsce. Będzie to zrobione za pomocą środków ekonomicznych. Ten bandyta Grzegorz Ryś otwiera taki właśnie projekt pilotażowy.

Cmentarze katolickie, to nasza narodowa tożsamość, duchowość oraz świadectwo naszej obecności na Tej Ziemi!
To wszystko trzeba zabić i spalić, a popiół wystrzelić w kosmos. Wszelki znak zaginie.

Sprawy idą planowo:

– Chroniony za okupacji Karol Wojtyła księdzem. 1939-44 (46)

– Agent Brystigierowej biskupem Krakowa – (po trupach). 1958

– Nominat żydomasonerii papieżem – (po trupach). 1978

– Wizyta w synagodze rzymskiej – kajanie się, otwarta apostazja. 1986

– Żydowski napad terrorystyczny (rabin A. Weiss) na Klasztor karmelitanek na Żwirowisku (kilkanaście dni po wizycie JPII w synagodze w Rzymie). 1986

Wypędzenie Karmelitanek ze Żwirowiska. 1992/93.

– Wykluczenie Oświęcimia z terytorium Polski. 2020

– A teraz początek likwidacji polskich cmentarzy w Polsce. Grzegorz Ryś

Rodziny zostaną zmuszone do kremacji ciał zmarłych swoich bliskich. Katolickie cmentarze znikną, a pozostaną tylko kierkuty. Katolik musi płacić za miejsce na cmentarzu, co 25 lat. A żydowskie cmentarze są finansowane ze skarbu państwa i ciągle odgrzebywane są nowe stare groby żydowskie. Miejsca te są automatycznie terytoriami żydaera – tak jak Oświęcim.
Przypominamy, że palenie zwłok jest zakazane w Kościele Świętym.
To Józef Glemp, jako pierwszy, poświęcił posoborowe krematorium w Polsce – też planowo.

Red. Gazeta Warszawska

Zobacz:

 

+

Mieszkańcy mają dość biskupa. Ceny zwalają z nóg. „Trzeba się zapożyczać, żeby pochować bliskich”

Mieszkańcy Brzezin (woj. łódzkie) walczą z wysokimi cenami za pochówek. Sławomir Pawlik za pogrzeb ojca musiał zapłacić 12 tys. zł. Ceny ustaliła Archidiecezja Łódzka. Sprawę badają już Najwyższa Izba Kontroli, Rzecznik Praw Obywatelskich i UOKiK.

– Kogo stać, żeby zapłacić 12 tysięcy księdzu, żeby pochował ojca czy matkę? 4780 zł trzeba zapłacić administracji cmentarza. Wykopanie grobu to kolejne 2 tysiące. W Brzezinach ludzie się zapożyczają, żeby wyprawić pogrzeb krewnemu. Jak ksiądz może nas tak traktować? Czemu biskup nie reaguje i stoi przy swoim? – mówi nam Sławomir Pawlik.

Abp Grzegorz Ryś stoi na czele Archidiecezji Łódzkiej

Mieszkaniec Brzezin wysłał w tej sprawie list do biskupa, ale Archidiecezja nie widzi powodu, by obniżać ceny. – Te ceny wynikają z tego, że musimy utrzymać cmentarze. Ponosimy ogromne koszty wywozu śmieci. Płacimy za sprzątanie, ułożenie kostki w alejkach, wodę czy światło. Do tego dochodzi utrzymanie kaplicy – wylicza ks. Paweł Kłys, rzecznik prasowy Archidiecezji Łódzkiej.

W innych miastach taniej

Sławomir Pawlik oburza się, gdy słyszy to tłumaczenie. – Oni biorą 2 tysiące za wykopanie grobu murowanego. A ostatnio widziałem jak seryjnie robiła to koparka. To ile kierowca koparki dostaje za jeden grób? Na pewno nie 2 tysiące. A godzina pracy koparki to 150 zł – mówi mieszkaniec Brzezin.

I dodaje, że tak wysokie ceny na cmentarzu należącym do archidiecezji są niezrozumiałe. – W innych miejscowościach te ceny są kilkakrotnie niższe. A czym różni się nasz cmentarz? Tylko tym, że należy do archidiecezji – mówi Sławomir Pawlik.

Kontrola urzędów

Dla przykładu: w oddalonych o 10 km od Brzezin Koluszkach opłata za miejsce na cmentarzu wynosi 600-700 zł, a w Brzezinach 2 tys. zł. Pan Sławomir za wykopanie grobu musiał zapłacić 2 tys. zł i nie miał wpływu na to, kto się tym zajmie. W Koluszkach każdy sam może wybrać firmę, która zajmie się wykopaniem grobu, dzięki czemu ceny są niższe.

Sławomir Pawlik wystąpił już do UOKiK, tłumacząc, że Archidiecezja Łódzka ogranicza konkurencyjność na rynku pogrzebowym w Brzezinach, zlecając usługi jednej wybranej firmie. Sprawa trafiła także do Najwyższej Izby Kontroli orz do Rzecznika Praw Obywatelskich, który aktualnie analizuje sytuację mieszkańców Brzezin.

https://wiadomosci.wp.pl/mieszkancy-maja-dosc-biskupa-ceny-zwalaja-z-nog-trzeba-sie-zapozyczac-zeby-pochowac-bliskich-6473231346067585a

++++++++++++++++++++

Abp Grzegorz Ryś stoi na czele Archidiecezji Łódzkiej

 Zawiadomienie o przestępstwie rabina Boaz Pash: Profanacja Bazyliki – odmowa wszczęcia postępowania prokuratorskiego …(Okupacja żydowska w Polsce)Niniejszym publikujemy odpowiedź prokuratury w Lublinie – zawiadomienie o przestępstwie złożone na ręce Prokuratury Krajowej – w sprawie przestępstwa profanacji Bazyliki w Lublinie przez żyda z żydaera rabina Boaz Pasch …

Arcybiskup Ryś i rabin Pash bohaterami debaty dwóch ambon u lubelskich dominikanów(AntiEcclesia)Darmozjad Grzegorz Ryś z Diecezji Łódzkiej, duchowni, zebrani wierni, wszyscy są exkomunikowani – za udział w tym religijnym bluźnierczym zebraniu z rabinem Boaz Pash. Exkomunika i przekleństwo – excommunicatio …

+++

Arcybiskup Grzegorz Ryś stał się kolejny raz celem ataku antysemitów. Powodem była debata z jerozolimskim rabinem Boazem Pashem, która odbyła się w czwartek w Lublinie. W obronie Rysia stanął episkopat i prokuratura.

W czwartkowy wieczór arcybiskup łódzki Grzegorz Ryś spotkał się w lubelskiej bazylice Ojców Dominikanów z byłym naczelnym rabinem Krakowa Boazem Pashem. W ramach „Debaty dwóch ambon” dyskutowali o postrzeganiu czasu w judaizmie i chrześcijaństwie. W ekumenicznym spotkaniu brali udział przedstawiciele różnych kościołów chrześcijańskich, w bazylice śpiewał też wieloletni przewodniczący łódzkiej gminy żydowskiej Symcha Keller.

Pomysł organizacji debaty nie spodobał się jednak portalowi gazetawarszawska.com. To portal słynący z antysemityzmu, tropienia Żydów i światowych spisków żydowskich.

„Grzegorz Ryś to żydowski deprawator polskiej młodzieży” – napisał jeszcze przed debatą anonimowy autor artykułu na portalu. Wzywał, by zerwać arcybiskupowi krzyż biskupi. „Wziąć pały, wypałować tych dwóch bandziorów” – nawoływał używając wobec arcybiskupa słów uważanych za obraźliwe.

Portal gazetawarszaw-ska.com wielokrotnie już publikował treści uznawane powszechnie za obraźliwe. Przez wielu ludzi mylony jest z prawicową gazetą o podobnym tytule. Ta jednak odcinała się już od publikowanych na portalu treści.

Prawdopodobnie dzięki podobieństwu nazw treści anonimowego, antysemickiego portalu dotarły do wielu odbiorców, wzbudzając dyskusję o przyczynach tak głębokiej nienawiści do abp. Rysia.

Ostatecznie jednak sama debata odbyła się spokojnie, choć po publikacjach portalu porządku pilnowała policja.
Lokalna redakcja Gazety Wyborczej zawiadomiła o groźbach lubelską prokuraturę. Ma ona zbadać sprawę.

Tymczasem portal poszedł jeszcze dalej „Rabin Boaz musi zginąć” – ogłosił w jednym z artykułów po spotkaniu w Lublinie.
W obronie abp. Rysia stanął polski episkopat. Jego rzecznik ks. Paweł Rytel- Andrianik nazwał działania wobec abp.Rysia „odrażającymi”.

– Abp Grzegorz Ryś wciela w życie dialog międzyreligijny, do czego zachęca nauczanie m.in. Soboru Watykańskiego II i papieży, w tym św. Jana Pawła II. Nienawiść wobec abp. Rysia i rabina Boaza Pasha z powodu udziału w spotkaniu katolicko-żydowskim jest nie tylko odrażająca, ale to także grzech przeciw przykazaniu miłości Boga i bliźniego – mówił rzecznik.

Ks. Rytel-Andrianik w imieniu episkopatu podkreślił też, że w podobnych spotkaniach chrześcijańsko-żydowskich brał udział papież Jan Paweł II.

– Atak na kogokolwiek za udział w spotkaniach katolicko-żydowskich jest antychrześcijański i antysemicki. Jest to również niedopuszczalne w cywilizowanym świecie i świadczy o braku kultury. Nie godzi się, aby za taką cenę podbijać zasięg gazet czy portali – stwierdził ks. Rytel-Andrianik.

Artykuł na portalu to najpoważniejszy, ale nie jedyny przejaw krytyki łódzkiego metropolity przez środowiska niechętne zbliżaniu się chrześcijaństwa z judaizmem.

Zaledwie dwa tygodnie temu wzburzenie części wiernych wywołały słowa Rysia wypowiedziane podczas 74. rocznicy likwidacji Litz-mannstadt Getto. Podkreślił on, że twórcy Holocaustu wychowali się w tradycji chrześcijańskiej. – Zagładę stworzyli ludzie, w dużej mierze – trzeba to powiedzieć niestety, z bólem serca – ludzie, których wychowywały kościoły chrześcijańskie na swoich nabożeństwach- mówił 29 sierpnia abp. Grzegorz Ryś.

Publicysta Rafał Ziemkie-wicz w Telewizji Republika nazwał słowa arcybiskupa „szkodliwymi głupotami” i uznał za przejaw nadmiernego przepraszania Żydów przez chrześcijan.

Abp łódzki Grzegorz Ryś jest coraz częściej słuchany nie tylko w archidiecezji łódzkiej. Jego słowa są doceniane i krytykowane. W sierpniu głośno było o jego kazaniu w którym przyznał że „Kościół łódzki nie jest wolny od grzechu pedofilii”, a jej przyczyną w Kościele są „nadużycia władzy”.

Abp. Ryś od dawna zajmował stanowisko w różnych sprawach, m.in. na łamach „Tygodnika Powszechnego”. Jednak odkąd został metropolitą łódzkim jest częściej cytowany przez media.

+++

Zobacz też: Antysemicki atak w Berlinie

https://dzienniklodzki.pl/arcybiskup-grzegorz-rys-zaatakowany-przez-antysemitow-bo-debatowal-z-rabinem-boazem-pashem/ar/13534870

https://gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/4445-zyd-grzegorz-rys-rozpoczyna-akcje-likwidacji-katolickich-cmentarzy-w-polsce

Ten wpis został opublikowany w kategorii AFERY PRAWA, ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, KOŚCIÓŁ KATOLICKI W POLSCE, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, Uncategorized, WALKA Z WIARĄ KATOLICKĄ. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Żyd Grzegorz Ryś rozpoczyna akcję likwidacji katolickich cmentarzy w Polsce

  1. was pisze:

    To straszne!
    Nie , nie chodzi mi o to że człowiek ( jeżeli to prawda) o takim pochodzeniu jak wspomniane w tekście tak się zachowuje , bo to normalne , Mnie zdumiewa fakt przywłaszczania sobie przez nich tak staropolskiego nazwiska. A tak na marginesie , episkopat podobno pełen jest osobników o tzw właściwych korzeniach.

Możliwość komentowania jest wyłączona.