Banknot z Lechem Kaczyńskim? Politycy PiS popierają pomysł

Zmarły w katastrofie prezydent Lech Kaczyński /Jan Bielecki /East News

… Widzieliście kiedyś Paschał w żałobie? … no to widzicie, po świętym Leszku … skandaliczne bluźnierstwo!!!  M.J.

W związku ze zbliżającą się dziesiątą rocznicą katastrofy smoleńskiej, pojawiają się pomysły, aby upamiętnić ofiary tragicznego lotu wydaniem banknotu z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego – informuje „Wirtualna Polska”.
Pytani przez portal politycy PiS wskazują, że to dobry pomysł na upamiętnienie tragicznie zmarłych.

„Nie ma żadnych przeszkód, a wręcz jest to wskazane. Lech Kaczyński zasługuje, by pojawić się na banknocie” – mówi posłanka PiS Ewa Cicholska.

„Dla mnie to wybitna postać, nie ode mnie zależy decyzja w sprawie banknotu, ale każde upamiętnienie tak wielkiego człowieka jest godne. Można się nad tym pochylić, bo to był człowiek wyjątkowy” – mówi z kolei posłanka Barbara Dziuk.

WP przypomina, że już dziesięć lat temu wybito srebrną monetę z wizerunkiem tragicznie zmarłego prezydenta. W tym roku NBP planuje upamiętnić 10. rocznicę katastrofy dwoma monetami kolekcjonerskimi o nominale 10 zł i 100 zł (planowane wprowadzenie 26 marca 2020 r.).

10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku doszło do katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154. Zginęło w niej 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, osiemnastu parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.

__________________________
10 stycznia 2019

Król perski Kambyzes II (VI w p.n.e.) wydał wyrok na sędziego Sisamnesa, który za pieniądze wydał niesprawiedliwy wyrok: kazał go stracić i odrzeć ze skóry, a po ściągnięciu skóry kazał z niej wyciąć pasy i napiąć na krzesło, na którym w sądzie zasiadał
Herodot, Dzieje, 5,25
Ten wpis został opublikowany w kategorii III RP, JUDAIZACJA POLSKI, KATASTROFA SMOLEŃSKA, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Banknot z Lechem Kaczyńskim? Politycy PiS popierają pomysł

 1. robg56 pisze:

  Jestem za: PLK na banknocie (pozostaje kwestia nominału – jaki będzie odpowiedni?) za starami Tu154M Lux z białoczerwoną szachownicą na ogonie – to esencja polskich elit

 2. Gość pisze:

  Następny Ban-knot. Czyli bankowy knot. Może się przyda kiedyś jak papieru toaletowego zabraknie.

 3. Robert pisze:

  Jestem za . Nikt tak nie przysłużył się masonerii jak L.K.
  Propnuje podobiznę jego umieszczać na wszystkich nominałach SREBRNIKÓW

Możliwość komentowania jest wyłączona.