…prezydent nie weźmie udziału w uroczystościach w Izraelu.

„- Nie rozumiem dlaczego przemawiać będą mogli prezydenci innych krajów – takich jak Rosja czy Niemcy. Obecni będą też przedstawiciele Wielkiej Brytanii i Francji. Zarówno MSZ, jak i polski ambasador w Izraelu próbowali zapewnić prezydentowi RP wystąpienie na tym forum, jednak nam odmówiono – oświadczył Andrzej Duda.”

Prezydent i współpracownicy powinni rozumieć, że taka forma zaproszenia, w takim scenariuszu, jest formą prowokacyjnej obrazy. To w dodatku przez taki szczególnie nikczemny koszer sowieckich złodziei i oszustów.

– Trudne, bardzo trudne do zrumienienia. Haniebne.

Red. Gazeta Warszawska

+++

Rada Gabinetowa zakończona. Prezydent Andrzej Duda podsumował spotkanie

Zakończyło się posiedzenie Rady Gabinetowej w Pałacu Prezydenckim. – Uważam, że brak wystąpienia prezydenta RP na uroczystościach w Jerozolimie, to godzenie w interesy polskie – oświadczył po spotkaniu Andrzej Duda. Tym samym prezydent nie weźmie udziału w uroczystościach w Izraelu.

Chodzi o spotkanie w ramach 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. W Izraelu organizuje je instytut Yad Vashem w Jerozolimie. Podczas „World Holocaust Forum” swoje wystąpienia wygłoszą m.in. prezydent Rosji Władimir Putin oraz prezydent Niemiec Frank Walter Steinmeier.

Żydowska radość holocaustu  …

zobacz .. . od 7 min

…Created on 28 January 2018

– Nie rozumiem dlaczego przemawiać będą mogli prezydenci innych krajów – takich jak Rosja czy Niemcy. Obecni będą też przedstawiciele Wielkiej Brytanii i Francji. Zarówno MSZ, jak i polski ambasador w Izraelu próbowali zapewnić prezydentowi RP wystąpienie na tym forum, jednak nam odmówiono – oświadczył Andrzej Duda.

Polski prezydent dodał, że na spotkanie w Jerozolimie nie poleci. – 3 miliony polskich Żydów było ofiarą Holokaustu, z ogólnej liczby 6 milionów zgładzonych. Uważam, że brak wystąpienia prezydenta RP w Jerozolimie, to nie tylko godzenie w interesy RP i Polaków, ale to zakłamywanie prawdy historycznej – dodał Duda.

Znaczy on jest autorem i promotorem kłamstwa największego, które zrujnowało polską wspólnotę i myślę tu o kłamstwie smoleńskim.

Radę Gabinetową podsumował także premier. Mateusz Morawiecki podziękował prezydentowi za zaproszenie na rozmowy. Szef rządu odniósł się także do wypowiedzi prezydenta Rosji oraz innych urzędników wysokiej rangi. – Wypowiedzi, które można nazwać rzeczywiście neostalinowskim rewizjonizmem, coś co w sposób fundamentalny ma zmienić postrzeganie jednego z kluczowych momentów historii świata, czyli momentu wybuchu II wojny światowej – powiedział premier.

– My jesteśmy gotowi, żeby stawić czoła temu neostalinowskiemu rewizjonizmowi, bo jest to w interesie nie tylko dzisiejszej Polski, ale również oczywiście musimy bronić godności Polaków, godności obywateli RP, którzy bronili wtedy wolności Europy – dodał Morawiecki.

Podczas spotkania prezydenta z Radą Ministrów ustalono także plan na „najbliższe dni, tygodnie i kwartały” w związku z sytuacją na Bliskim Wschodzie. Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu Stany Zjednoczone przeprowadziły nalot w Bagdadzie. Podczas niego zabito m.in. generała Kasema Sulejmaniego. Był on przywódcą elitarnej jednostki Al Kuds, a przez ekspertów był określany jako „druga osoba w państwie” (tuż po liderze Iranu Alim Chameinim).

Posiedzenie Rady Gabinetowej jest, zgodnie z Konstytucją, posiedzeniem całego rządu w sprawach istotnych dla państwa pod przewodnictwem prezydenta. W tym roku zwołano ją po raz pierwszy m.in. z powodu napiętej sytuacji na Bliskim Wschodzie.

_____________

https://wiadomosci.wp.pl/rada-gabinetowa-zakonczona-prezydent-andrzej-duda-podsumowal-spotkanie-6465174538045569a

January 2020

Za; https://gazetawarszawska.com/index.php/politics/4331-prezydent-nie-wezmie-udzialu-w-uroczystosciac

Ten wpis został opublikowany w kategorii HISTORIA WSPÓLCZESNA, Holokaust, IZRAEL, JUDAIZM - ŻYDZI, Roszczenia żydowskie, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „…prezydent nie weźmie udziału w uroczystościach w Izraelu.

 1. wasa pisze:

  Żadne państwo na świecie nie liczy się z polskimi rządami, to pacynki i klauni.

 2. Robert pisze:

  Wygrywają. Wszystko idzie po ich myśli jak zaplanowali…
  Taki maja obyczaj.
  Tańczą jak osiągną sukces…
  Polacy rozbici wg. maxymy „dziel i rządź” nienawidzą się i zwalczają nawzajem…
  Giniemy i to szybciej niż lodowce w Alpach…

 3. pik pisze:

  Ludzie co się dzieje? Chanuki nie było w sejmie (podobno) , prezydent nie jedzie gdzie chętnie by pojechał..
  aaa wybory . Jaki to prawdziwy Polak z naszego Prezydenta , równy chłop. I kto tego nie kupi?
  Widać że bardzo zależy IM na reelekcji stąd pokaz niekłamanego patriotyzmu pierwszej osoby w Polsce. Brawo, brawo! Jak to mówią ? Naiwnych nie sieją.

Możliwość komentowania jest wyłączona.