Trump grozi zniszczeniem irańskiego dziedzictwa kulturowego

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump grozi, że w razie ataków na amerykańskie cele, jego wojsko uderzy w pięćdziesiąt dwa miejsca, wśród których znajdują się obiekty ważne dla dziedzictwa kulturowego Iranu.

Tymczasem w chwili obecnej dokładnie dwadzieścia cztery irańskie zabytki należą do Listy światowego dziedzictwa UNESCO.

„Iran mówi bardzo odważnie o atakowaniu pewnych miejsc w odwecie za to, że uwolniliśmy świat od ich terrorystycznego przywódcy” – tymi słowami Trump zaczął serię swoich wpisów na Twitterze. Amerykański prezydent wysłał następnie ostrzeżenie dla Iranu, w którym stwierdził, iż jego kraj ma namierzone 52 „irańskie miejsca”, odpowiadające liczbie zakładników przetrzymywanych przez Iran po zajęciu ambasady USA w Teheranie w 1979 roku.

Miliarder doprecyzował następnie, że chodzi o „ważne dla Iranu i irańskiej kultury”. „Te cele oraz sam Iran będą zaatakowane bardzo szybko i mocno” – dodał amerykański prezydent.

W chwili obecnej na Liście światowego dziedzictwa UNESCO umieszczone są 24 obiekty znajdujące się na terytorium Iranu, natomiast 56 kolejnych znajduje się na liście rezerwowej pozostającej do oceny ekspertów tej agencji Organizacji Narodów Zjednoczonych. Z tego powodu eksperci zauważają, że ich zniszczenie byłoby zbrodnią wojenną w świetle prawa międzynarodowego.

_____________________

Na podstawie: breitbart.com, presstv.com.

http://autonom.pl

Kto wreszcie odstrzeli tego bandytę?
Admin

Za; https://marucha.wordpress.com/2020/01/05/trump-grozi-zniszczeniem-iranskiego-dziedzictwa-kulturowego/

Wybrane komentarze:

Birton said

tutaj można sobie poczytać jak USA doradzały Hitlerowi , jak zniszczyć Rosję dla odmiany
https://www.pravda.ru/science/1435682-hitler_russia/

Lily. said

KTO ma oczy,NIECH ich uzywa.
https:en.wikipedia.org/wiki/Ron_Masak
https:en.wikipedia.org/wiki/Donald_Trump

Zrodlo; jak powyzej.

EWA said

MAPA GP,BERGA .HITLER BYŁ AGENTEM AMERYKAŃSKIM ! ! ! ! !………

Olo said

Nie bądźmy naiwni. Od początku o to właśnie chodziło, czyli żeby całkowicie wymazać z historii dziedzictwo Syrii, Iraku i Iranu czyli starożytnego Bliskiego Wschodu. To samo zrobiono już w Iraku i Syrii. Teraz czas na Iran. Najpierw grabież, potem spalenie i zrównanie z ziemią. Irańskie zabytki trafią do żydowskich i angielskich antykwariatów, tak samo jak irańska ropa trafi na amerykańską giełdę, A wewnętrzene organy młodych Irańczyków do izraelskich szpitali i klinik. Świński ryj robi tylko to, co mu rozkazują syjoniści. I nic nie da jego odstrzał. Jeśli już to jego zięcia Jareda Kushnera…

Piotr B. said

W moim przekonaniu to zwrot „antysemickie swinie” dotyczacy Polakow w ustach powaznej glowy panstwa,,dal mosadowi zielone swiatlo ktore bibi staral sie zapalic juz dawno…od czsow osobistego konfliktu z Clintonem a pozniej z Obama.W Moskwie od tamtej pory byl ze 100 razy.

revers said

Przed tem niech wypierdalaja z Iraku, demokratyczny parlament Iraku postanowil usunac zbojow amerykanskich i choloty amerykanskiej z us kanibal-barbare corps z zniszczonego juz i okradzionego z zabytkow architektury i sztuki Badadu, azji mniejszej.

https://www.fort-russ.com/2020/01/breaking-iraqi-parliament-votes-to-oust-all-u-s-troops-from-iraq/

Czy to dotyczy tez żołdaków z Polski? Bo raczej Gromosław Czempiński nie bedzie juz wyciągla z Iraku polskich kretów i komandosów z slata wuja Toma jak to robil w latach 90 tych, wyciagając CIA agentów z Iraku.

A po wyrzuceniu amerykanów, z reszta przydupasów pójdzie jak splatka lub przywioża w workach na trupy jak wiekszośc gromowcow pozostałych na kontraktach w Iraku.

za co PISowcy podziekowali mu obniżając emeryture polskiego bonda do 1200 zlp miesiecznie, na bilet do iranskiej lub irackiej ambasady nie starczy tramwajem lub trojlebusem.

JADAM said

Zapomniałem o najważniejszym
Jutro. Święto Trzech Króli
Info dla popisowców do spóły z chłop kami
TO BYLI MAGOWIE CHALDEJSCY , P E R S O W I E
„„„„
Komu jutro dostarcza. „PREZENTY„.?

Ten wpis został opublikowany w kategorii HISTORIA WSPÓLCZESNA, III RP, III Wojna Światowa?, Irak, Iran, IZRAEL, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, NATO, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, Uncategorized, USA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Trump grozi zniszczeniem irańskiego dziedzictwa kulturowego

  1. WOLF pisze:

    bandyta zabójca i barbarzyńca – człowiek totatlne zero moralne BANDYTA

Możliwość komentowania jest wyłączona.