Netanjahu w Warszawie: Polacy pomagali Niemcom zabijać Żydów

AFP /

bliskowschodniej, a de facto antyirańskiej w

Dziś, po ataku Putina na polskie „antysemickie świnie” – PiS twierdzi, że w ten sposób Putin chce doprowadzić do zerwania dobrych relacji z Izraelem i USA – „

Źródło: Facebook

Netanjahu w Warszawie: Polacy pomagali Niemcom zabijać Żydów

Polski naród współpracował z nazistowskim reżimem zmierzającym do wymordowania Żydów – powiedział dziś w Warszawie premier Izraela Benjamin Netanjahu. Cytuje go izraelski dziennik „Jerusalem Post”.

Netanjahu uczestniczył w konferencji bliskowschodniej, która zakończyła się dziś w Warszawie.

Cytowane przez izraelskie media słowa padły podczas wizyty Benjamina Netanjahu w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Netanjahu powiedział podczas spotkania z dziennikarzami, że Polacy „pomagali Niemcom zabijać  Żydów” – cytuje słowa premiera izraelski dziennik.

„Haaretz” z kolei cytuje premiera swojego kraju mówiącego, że za stwierdzenie, że Polacy kolaborowali z nazistami jeszcze nikt nie został pozwany.

 – Polacy współpracowali z nazistami i nie znam nikogo, kto kiedykolwiek byłby sądzony za takie oświadczenie –  powiedział Netanjahu.

Izraelski premier nawiązał do kontrowersyjnej nowelizacji ustawy o IPN z wiosny ubiegłego roku, która zachwiała stosunkami Polski z wieloma krajami, w tym z USA, Francją czy z Izraelem właśnie, w kontaktach z którym spowodowała poważny kryzys.

Nowelizacja zakładała penalizację twierdzenia, że Polska w jakimkolwiek stopniu współodpowiada za Holokaust.

Kryzys zakończył się wspólnym oświadczeniem Netanjahu i Morawieckiego, a kontrowersyjny zapis w nowelizacji ustawy został wycofany.

__________

Za; https://www.rp.pl/Dyplomacja/190219618-Netanjahu-w-Warszawie-Polacy-pomagali-Niemcom-zabijac-Zydow.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii !. BLISKI WSCHÓD, ANTYPOLONIZM, HISTORIA WSPÓLCZESNA, Holokaust, III RP, III Wojna Światowa?, Irak, Iran, IZRAEL, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, Loża Bnai Brith, MASONERIA W POLSCE, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POlska w likwidacji, Rosja, Roszczenia wobec Polski, Roszczenia żydowskie, Syria, Uncategorized, USA, Ustawa 447, Zbrodnie żydowskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.