Macierewicz wyjaśnia: zabicie irańskiego generała było niezbędną akcją ze względu na działania dywersyjne

Telewizja Republika

To była akcja specjalna niezbędna ze względu na działania dywersyjne realizowane przez tego przedstawiciela służb zbrojnych i służb specjalnych Iranu. Była to operacja przewidziana

– mówił w Polskim Radiu 24 marszałek senior Antoni Macierewicz komentując w ten sposób atak Stanów Zjednoczonych w Bagdadzie, w którym zginął wysokiej rangi irański dowódca Kasem Sulejmani.

W czwartek zginęli irański generał i zastępca dowódcy irackich milicji: Ghasem Solejman i Abu Mahdi al-Muhandis. W konwój, którym wyjeżdżali z lotniska w Bagdadzie, trafiła amerykańska bomba. W sobotę w stolicy Iraku odbywają się uroczyści żałobne. Irański generał był jedną z najbardziej wpływowych osób na Bliskim Wschodzie i stąd popłynęło oburzenie i chęć odwetu.

– Z tego wojny nie będzie – komentował w PR24 marszałek senior, były szef MON Antoni Macierewicz. Dodał, że zabicie Solejmana było akcją specjalną Stanów Zjednoczonych, przygotowaną i niezbędną ze względu na działania dywersyjne Solejmana.

Podkreślił, że prezydent USA jest bezpośrednim dowódcą sił zbrojnych i w razie zagrożenia dla bezpieczeństwa obywateli ma pełne kompetencje do podejmowania wszelkich decyzji. – Upada więc argument, że Donald Trump z szerszym gronem swoich decyzji nie konsultował – dodał gość PR24.

Zaznaczył, że Polsce nic w tej sytuacji nie zagraża bo w żaden sposób nie jest zaangażowana w konflikt USA-Iran. Na pytanie jaka będzie reakcja Iranu na zabicie generała, były szef MON powiedział iż odwet może dotyczyć obywateli czy wojskowych USA przebywających na środkowym i bliskim wschodzie.

__________________-

Źródło: Polskie Radio 24

Za; https://telewizjarepublika.pl/macierewicz-wyjasnia-zabicie-iranskiego-generala-bylo-niezbedna-akcja-ze-wzgledu-na-dzialania-dywersyjne,89570.html

Źródło: Twitter

Czytaj:

Macierewicz wreszcie to przyznał! Nie jesteśmy już suwerennym państwem tylko „przedłużeniem wpływów USA na kontynencie euroazjatyckim”.

Jeden z czołowych polityków PiSu i samozwańczej „Zjednoczonej Prawicy” wprost mówi o tym, że staliśmy się „przedłużeniem wpływów USA na kontynencie euroazjatyckim”. Wszystko to kosztem relacji z sąsiadami. (…)

„Pan prezydent Trump powiedział, że to będą amerykańscy żołnierze z garnizonów z Europy. Niemcy nie są już globalnym punktem odniesienia dla Stanów Zjednoczonych w Europie. Bez Polski nie da się utrzymać rzeczywistych wpływów USA na kontynencie euroazjatyckim.” – to najgorszy fragment wywiadu Macierewicza dla proreżimowej stacji „Republika”.

Macierewicz bagatelizuje żydowskie roszczenia majątkowe

Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w swojej miłości do Stanów Zjednoczonych zapędził się tak daleko, iż stara się bagatelizować sprawę żydowskich roszczeń majątkowych wobec naszego kraju, które są teraz wysuwane za sprawą ustawy przyjętej w ubiegłym miesiącu przez amerykański Senat.

Jednocześnie  polityk Prawa i Sprawiedliwości twierdzi, że w pogorszeniu się relacji polsko-izraelskich udział ma Rosja

—  zaś Izrael ma obecnie w swoim sąsiedztwie zagrożenie w postaci rosyjskiej armii, przy czym były szef MON nie zauważył ostatniej wizyty izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu w Moskwie.

Macierewicz był gościem Telewizji Republika (…) odpowiadał głównie na pytania zadawane przez internautów (…)

W   trakcie   programu  były już szef resortu obrony narodowej stwierdził, że — „nie jest ona bezpośrednim zagrożeniem dla Polski”, — a przede wszystkim przestrzegł przed wiązaniem jej z izraelskim państwem i uspokajał, iż Amerykanie mają jedynie monitorować proces reprywatyzacji w naszym kraju.

(…)

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III RP, III Wojna Światowa?, Irak, Iran, ISLAM, IZRAEL, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, NATO, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POlska w likwidacji, Uncategorized, USA, Ustawa 447. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Macierewicz wyjaśnia: zabicie irańskiego generała było niezbędną akcją ze względu na działania dywersyjne

  1. majk koszyk pisze:

    Żydokomuna to wróg Słowian

  2. WOLF pisze:

    Macierewicz KOR-owska kanalia nawołuje do wojny !!a za to są paragrafy ty psychopato ! trockista Macierewicz – zyd – antypolska persona ..Odpowie karnie za te słowa ! zabójstwo marszałka Sulemajniego było zwykła zbrodnią terrorystyczną – przyzwolenie na takie działania bandytów z USraela daje na przyszłość im przyzwolenie na zabijanie kazdego przywódcy innego Państwa lub wysokiego urzędnika,oficera tylko dlatego ,że nie będzie tolerował bandytyzmu korporacyjnego USA – to totalne bezprawie – to jest bandytyzm polityczny …USA i Izrael czyli USrael stają się tym samym czym jest ISIS – a to z ISIS marszałek Sulejmani walczył i to on doprowadzi do zlikwidowania ISIS na Bliskim Wschodzie – tylko idiota nie zrozumie ,że ISIS został stworzona przez służby USraela w celu rozbicia porządku na Bliskim Wschodzie …Wojna z Iranem dla USA będzie Wietnamem do potęgi 666 – to koniec USA w ciągu pół roku rozpadnie się w Wojnie Domowej

  3. Wozniak Elzbieta pisze:

    Macierewicza nie bylabym taka pewna. Nie mowi prawdy. Stara sie sprawe bagatelizowac,tak jak z 447,zeby Polakow nie niepokoic .Bo a noz wyjda na ulice demonstrowac sprzeciw.

Możliwość komentowania jest wyłączona.