Ławrow omówił z Pompeo zabójstwo Sulejmaniego w Iraku

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo omówił w piątek z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem operację likwidacji irańskiego generała Kasema Sulejmaniego w Iraku – podaje Departament Stanu.

„Sekretarz stanu Pompeo omówił niedawną decyzję prezydenta (USA Donalda) Trumpa w sprawie podjęcia zdecydowanych działań na rzecz ochrony amerykańskiego personelu za granicą poprzez zabójstwo Kasema Sulejmaniego w odpowiedzi na nieuniknione zagrożenie życia Amerykanów.

Sekretarz stanu dał jasno do zrozumienia, że Stany Zjednoczone w dalszym ciągu wierne są idei deeskalacji

– głosi komunikat służby prasowy Departamentu Stanu.

Sam sekretarz stanu napisał potem w Twitterze, że „rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow i ja omówiliśmy zdecydowane kroki Donalda Trumpa, podjęte w Bagdadzie w celu ochrony życia Amerykanów”.

​Wcześniej pojawiła się wiadomość, że Stany Zjednoczone przeprowadziły ataki rakietowe na „dwa cele związane z Iranem” w Bagdadzie. Zginął w nich dowódca Al Kuds generał Kasem Sulejmani.

Siły amerykańskie przeprowadziły atak rakietowy na kilka celów, w tym na samochody jadące autostradą w pobliżu lotniska. W jednym z aut jechał dowódca elitarnej jednostki Al Kuds irackiego Korpusu Straży Rewolucji Islamskiej generał Kasem Sulejmani. Generał zginął. Wraz z nim zginęli wysokiej rangi szyiccy bojownicy z irackich Sił Mobilizacji Ludowej, zostało rannych 12 irackich żołnierzy.

Wcześniej zabójstwo Sulejmaniego w Bagdadzie w trakcie rozmowy telefonicznej omówili prezydent Rosji Władimir Putin i prezydent Francji Emmanuel Macron. Ministerstwo Obrony Rosji natomiast podkreśliło, że „krótkowzroczne zabójstwo dowódcy elitarnej jednostki Al-Kuds irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej Kasema Sulejmaniego prowadzi do negatywnych konsekwencji dla bezpieczeństwa międzynarodowego”.

Zobacz również:
Putin i Macron omówili śmierć Sulejmaniego

____________

3.01.2020

https://pl.sputniknews.com/polityka/2020010311605486-Sputnik-pompeo-lawrow-sulejmani-likwidacja/

  • Czy Polska wiedziała o amerykańskich planach zabójstwa gen. Sulejmaniego? Czy Amerykanie również z Polską, podobnie jak Rosją i Francją, omawiali zamach na gen. Sulejmaniego? – Słowem, czy braliśmy udział w tym bandyckim – nie należącym do naszej cywilizacji – morderstwie? – M.J.
Ten wpis został opublikowany w kategorii !. BLISKI WSCHÓD, APELE - KOMUNIKATY, Francja, III RP, III Wojna Światowa?, Irak, Iran, ISLAM, IZRAEL, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, NATO, PALESTYNA, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, POlska w likwidacji, Uncategorized, USA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Ławrow omówił z Pompeo zabójstwo Sulejmaniego w Iraku

  1. WOLF pisze:

    Polacy składajcie kondolencje w Ambasadzie Iranu, w związku z zabójstwem przez USrael Marszałka Sulejmaniego

  2. majk koszyk pisze:

    Czy braliśmy udział??? Oczywiście, że tak. Czy chore kolanko, krzywousty matołek albo judaduda wezwał moszne baletową na dywanik i zarządzał wyjaśnień oraz stanowczo odciął się od działań serdecznego sojusznika z usraela???

Możliwość komentowania jest wyłączona.