Ambasador Iranu: Polska podjęła ryzyko zniszczenia wzajemnych relacji. Od wieków były serdeczne

Przypominamy oświadczenie Ambasadora Iranu w Polsce, wygłoszone niemal dokładnie rok temu. Niestety, nie tylko sytuacja nie polepszyła się, ale obecny rząd w Warszawie grzęźnie pod wpływem polityki Stanów Zjednoczonych, w której Polska stała się narzędziem globalnych rozgrywek żydowskich wykorzystujących amerykański potencjał.

***

My nie uważamy Polski za swojego wroga, ale twierdzimy, że znalazła się pod wpływem atmosfery wokół Iranu kształtowanej przez USA. Polska jest pod wpływem bliskowschodniej polityki Białego Domu. Decyzję o goszczeniu tej konferencji w Warszawie i uczestnictwie w jej organizacji uważamy za błędną i nie do zaakceptowania – powiedział w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita” ambasador Iranu w Polsce Masud Edrisi Kermanszahi.

Irański dyplomata zrelacjonował, jak wyglądają przygotowania do zaplanowanej na luty konferencji o Bliskim Wschodzie, którą Polska wraz z USA zorganizuje w Warszawie. Teheran obawia się jej antyirańskiego wydźwięku.

Tematy konferencji wspólnie przedstawili zaproszonym szefowie dyplomacji Polski oraz USA: Jemen, Syria, postępowanie Iranu w regionie czy kwestia irańskich pocisków balistycznych. Ten zestaw dowodzi, że konferencja jest wymierzona w Iran. Zanim o spotkaniu powiedziała Polska, ogłosił je amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo w czasie swojej podróży po arabskich krajach Bliskiego Wschodu. Zdefiniował cel tej konferencji: zmiana postępowania Iranu, które określił jako rujnujące dla regionu – powiedział Kermanszahi, który nie został zaproszony na przygotowywane spotkanie.

W jego ocenie „Polska podjęła ryzyko polegające na zniszczeniu wzajemnych relacji z Iranem”. – A były one serdeczne i przyjazne od wielu wieków, można powiedzieć, że trwało to 540 lat – ocenił dodając, że jego zdaniem „rezultat tej konferencji na pewno nie będzie pozytywny”. – Podobnie było z innymi tego typu spotkaniami organizowanymi w przeszłości przeciwko Iranowi. (…) Pozostanie zła sława, którą okryje się Polska. I nieprzyjemne wspomnienia w irańskim społeczeństwie – podkreślił.

Jeżeli polskie władze sądzą, że poprzez organizowanie tego spotkania osiągną jakieś cele związane z żywotnymi interesami Rzeczypospolitej, to się mylą. Były państwa i byli przywódcy, którzy kierowali się tego typu rachubami wobec Iranu, ale kończyło się to niepowodzeniem, a najczęściej – klęską – stwierdził ambasador.

Masud Edrisi Kermanszahi poinformował ponadto, że „Iran będzie podejmował wszelkie wysiłki, aby spotkanie zakończyło się niepowodzeniem. Będą to między innymi spotkania naszych ambasadorów z przedstawicielami krajów zaproszonych po to, by przekonać ich do niebrania udziału lub przynajmniej obniżenia rangi wysłanników”.

_____________

Źródło: Twitter / M.J.

Komentarze PCh24

USrAel igra z losem. Niebawem skończy się platoniczna miłość Polactwa do USA. A rząd nie jest polski i nie jest to nawet rząd, kiedy „sojusznicy” srają mu na głowę przekonując, że to gustowny kapelutek, a ten wtyka se w to pawie piórko kręcąc z ukontentowania łbem przed lustrem. Ciekawe, czy te Parobki w ogóle wiedziały, że „organizują” taki Sabat?

11 miesięcy temu / agricola

Popieram Iran bo nie życzę sobie dla Polaków tragicznego losu Palestyńczyków. Nie zgadzam się na mordowanie Polaków nigdzie, a szczególnie w przybliżanej nam przez POPiS polskiej, a raczej polińskiej strefie Gazy.

11 miesięcy temu / Polak

To nie Polska a władze marionetkowego państwa USA

11 miesięcy temu / Pwl

W każdym polskim domu powinien wisieć obrazek z Żydem liczącym pieniądze. „Na szczęście” i „na bogactwo”.

1 miesięcy temu / Módlmy się

Precz z podnóżkami

11 miesięcy temu / Klik

A może ktoś w końcu jasno i uczciwie powie Polakom czym grozi wojna USA+Izrael przeciw Iranowi? To w końcu dla nas żywotna i podstawowa sprawa. Wtedy cały Izrael przenosi się do Polski!!! 447 już jest realizowane!

11 miesięcy temu / 447

—————————————

Źródło: „Rzeczpospolita”

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-01-17)  / Za; http://www.bibula.com/?p=106293

Ten wpis został opublikowany w kategorii !. BLISKI WSCHÓD, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III RP, III Wojna Światowa?, Iran, IZRAEL, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, NATO, Uncategorized, USA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Ambasador Iranu: Polska podjęła ryzyko zniszczenia wzajemnych relacji. Od wieków były serdeczne

 1. WOLF pisze:

  TRUMP & Netanyahu its real bandits TERORORIST- this is an action like from ISIS – with this ISIS with which the Iranian marshal fought with all his heart – that’s this bandits who created ISIS decided to kill him – USrael is the greatest therorist of the world – Apocalypse – this is open undercovery – open your eyes to who is the real thug and terrorist USA & Izrael = USrael

 2. piotr78 pisze:

  Popieram Iran w jego zdecydowaniu na rzecz suwerennosci kraju i narodu.
  Szukanie pozornych korzysci i bratanie sie ze zbojami swiatowymi oraz dzialania wspierajace ich,
  stoja w ostrej kolizji z zasadami Ewangelii Chrystusowej,
  w ktora wierze i ktora jest fundamentem prawa miedzyludzkiego.

  • majk koszyk pisze:

   Usraelem rządzą sataniści którzy najchętniej znów by złożyli kilka milionów ofiar na ołtarzu swojego zwyrodnialstwa

 3. ania pisze:

  Panie ambasadorze Iranu !
  Dobrze pan wie jak i inne kraje ,że obecnie w Polsce rządzą zydzi -którzy podstępnie wtargnęli do
  Polskiego sejmu i rządu od 30 lat tzw . ” okrągły stół ” – oczywiście zydowski wymysł .
  Co za tym idzie Polska obecnie jest w niewoli zydów , i zydo-ameryki .
  Polacy nie chcą i nie chcieli wojny z Iranem ! – są to jedynie kłamstwa zyda Natanjahu.i reszty
  bandy tej nacji –
  Nazwiska obecnych rządzących zydów w Polsce są celowo kupowane i zmieniane na Polskie ,
  w ten sposób cały świat , myśli ,że to Polacy .
  Niestety – są to głównie zydzi z Israela , z Ukrainy i ucienierzy z Rosji – których wygonił Putin
  20 lat temu . Tzw . akcja ” MOST ”
  Po raz kolejny Polacy pomogli zydom przybyć do Polski i obecnie my Polacy płacimy za to wysoką cenę

Możliwość komentowania jest wyłączona.