Przestępcza działalność J. P. Morgan

Departament Sprawiedliwości USA oskarżył biuro handlowe J. P. Morgan o prowadzenie zorganizowanej działalności przestępczej.

RICO Act (Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act) – to ustawa o przestępczości zorganizowanej, która nie dopuszcza możliwości inwestowania pieniędzy pochodzących z przestępstw w legalną działalność produkcyjną, usługową i handlową. Problem w tym, że ustawa egzekwowana jest wobec podmiotów dopuszczających się zorganizowanej przestępczości  na terenie USA.

Tłumaczy to dlaczego Europa Wschodnia stała się obiektem zainteresowania i żerowiskiem  mafijnych grup amerykańskich dysponujących pieniędzmi z haraczy, przemytu, prostytucji, nielegalnego obrotu bronią, narkotykami. Polscy politycy przekonywali, że obcy kapitał jest niezbędny do budowania nowego wizerunku przedsiębiorczości. Przypadki dziwnej prywatyzacji, w której oszuści za nielegalnie zdobyte pieniądze znajdowali polskojęzyczne słupy do zakładania firm ubezpieczeniowych, oszczędnościowych, parków przemysłowych, telekomunikacyjnych, by po wydrenowaniu rynku przejąć kontrolę mnożyły oszukanych traktując dziwnych kapitalistów jako nietykalnych.

Analiza toczących się przed sądami  amerykańskimi spraw dotyczących krakowskiego parku przemysłowego, czy proces przekształceń telefonii komórkowej,  dowodzi, że sądy amerykańskie ścigają przestępczość zorganizowaną w obrębie swojej jurysdykcji.  Orzeczenia i sprawy cudzoziemców usiłujących dochodzić sprawiedliwości przed sądami amerykańskimi  kończyły się uzasadnieniem, że przestępstwo popełnione poza jurysdykcją Stanów  nie może być  ścigane. Pisał o tym New York Times.

Dla człowieka nie  zorientowanego w prawie nasuwa się wniosek prosty: mogą ich rodzimi oszuści i gangsterzy wyprawiać co żywnie podoba się, byle nie na szkodę obywateli amerykańskich i nie w Ameryce.

Setki firm upadło za sprawą tego procederu, bo takie orzecznictwo przy całkowitym przyzwoleniu skorumpowanych polskich władz zachęca  mafijnych graczy do dzikiej swawoli na żerowisku bez dozoru.

Właśnie Departament Sprawiedliwości USA ogłosił zarzuty wobec trzech handlowców J. P. Morgan Chase o manipulacje i oszustwa na rynku metali szlachetnych. Oskarżenia zostały sformułowane w oparciu o ustawę RICO. Ustawa ta tradycyjnie kojarzona jest z mafią i jej machinacjami.

Cytując oświadczenie szefa wydziału kryminalnego Departamentu Sprawiedliwości Briana Benczkowskiego: „Mamy do czynienia z działalnością, która wymaga zastosowania ustawy RICO i wynikającej z niej  kary”.

Departament Stanu bez ogródek odniósł się do działalności biura handlowego J.P. Morgan nazywając je przestępczym. Jego przedstawiciele składali fałszywe zamówienia na zakup metali szlachetnych jak złoto i srebro, by manipulować ich ceną. Zamówienia nie pociągały za sobą realnych transakcji skutkując jednak wzrostem cen. Ten proceder przyniósł zyski pracownikom biura i osobom współdziałającym z biurem. Miliony dolarów dla firmy uzyskano kosztem klientów ich własnego banku. Działalność tę J. P. Morgan prowadził  od 2008 r. do 2016 r. Poza trójką przedstawicieli biura handlowego zaangażowanych w te oszustwa jest jeszcze osiem innych nie wymienionych z nazwiska.

B. Benczkowski zapowiedział, że sprawa ma charakter rozwojowy i można spodziewać się dalszych zarzutów podążając za dowodami.

Na marginesie tej sprawy,  wiosną tego roku statek należący do J. P. Morgan został kolejny raz zatrzymany na wodach międzynarodowych Atlantyku przez Kontrolę Żeglugi Morskiej. Statek przewoził 20 ton kokainy. Zabezpieczenie na poczet kary wynosiło 50 mln dolarów.

Jakże cieszył się pan Premier, że na rynek polski wchodzi ten właśnie bank(ster).

________________

KOMENTARZE na http://alexjones.pl

O Systemie Rezerwy Federalnej pisałem w kilku swoich książkach. I tak np. w książce pt. „Masoneria Polska 2017” odpowiadając na pytanie – w jaki sposób masoni realizują swój wielki plan „zatrzymania silnika świata”? – piszę: „Wszystko wskazuje na to, że masoni zaczęli się do tego przygotowywać już w początkach XX w. Pierwszym istotnym aktem było powołanie w 1913 r. do życia przez grupę finansistów i polityków, nazwaną potem „Niewidzialnym Rządem”, Systemu Rezerwy Federalnej. Efekt tego był taki, że przeniesiono prawo wytwarzania pieniędzy (dolarów) z amerykańskiego rządu na prywatną grupę finansistów (dolar stał się własnością prywatną), co spowodowało, że powstał największy na świecie prywatny „generator długów”.

Skutek tego był również taki, że powstała druga władza tak gospodarcza jak i polityczna. Tak to określił w latach sześćdziesiątych XX w. amerykański kongresmen Wright Patman: „W dzisiejszych Stanach Zjednoczonych mamy w efekcie dwa rządy… Mamy prawidłowo ukonstytuowany rząd… Potem mamy niezależny, niekontrolowany i nie podlegający koordynacji rząd w postaci Systemu Rezerwy Federalnej”.

W drugiej połowie XX w., jak zauważa to choćby, E. G. Griffin, System Rezerwy Federalnej stał się podstawowym mechanizmem zagłady gospodarki światowej i w jakiejś mierze całej współczesnej cywilizacji.

Fragment książki Stanisława Krajskiego pt. „Masoneria polska 2017 – w centrum wydarzeń”, która właśnie się ukazała (stron 297, cena 38 zł) – zamówienia 601-519-847

========================

Poniżej rozdziały:

J. P. Morgan i J. P. Morgan junior – masońska epopeja

Morganowie wspierają komunistów Rosji

Morganowie wspierają Mussoliniego

Morganowie i masoński CFR

Morganowie i Klub Bilderberg

Morganowie i Komisja Trójstronna

Powiązania banku JP Morgan Chase z organizacjami masońskimi

Czy JP Morgan stanowi zagrożenie dla Polski?

==========================================

Wicepremier Morawiecki przedstawił jako wielki sukces doprowadzenie do tego, że do Polski przeniesie się jedna z central banku JP Morgan Chase.

Bank JP Morgan Chase to bank stanowiący kontynuację banku założonego przez J. P. Morgana.

1. J. P. Morgan i J. P. Morgan junior – masońska epopeja

J. P. Morgan (senior) żył w latach 1837-1913. Należał, obok Rothschildów, Rockefellerów i Warburgów, do ścisłego grona najwyżej postawionych na świecie masonów (tylko on jeden w tym towarzystwie nie był Żydem). Był natomiast, jak stwierdza Jim Marrs w książce pt. „Oni rządzą światem”, człowiekiem jeszcze ściślej niż John D. Rockefeller, związanym z „siatką anglofilską”. W efekcie jego działania powstało „imperium bankowe Morgana”, które „ma wpływ na podejmowane dzisiaj decyzje gospodarcze i polityczne, a wielu jego pracowników i agentów zalicza się do grona członków tajnych stowarzyszeń”.

To już ojciec Johna P. Morgana, Junius Spencer Morgan nawiązał ścisłe kontakty z Rothschildami. Od pewnego momentu wielu autorów, między innymi Gabriel Kolko, zaczęło twierdzić, że „Morganowie wręcz zostali agentami Rothschildów”.

Jim Marrs pisze w cytowanej książce: „Pogląd, że Morganowie reprezentowali interesy Brytyjskiego Barona Natana Mayera Rothschilda na rynku amerykańskim, głosił także Eustace Mullins, który jako pierwszy opisał w 1952 roku działania zmierzające do stworzenia Systemu Rezerwy Federalnej. Oto, co powiedział na temat Rothschildów: Chociaż mieli w Stanach Zjednoczonych zarejestrowanego agenta […] było dla nich korzystne posiadanie tam człowieka, którego nikt nie utożsamiał z ich kompanią. Mullins twierdził, że Rotshildowie woleli działać w Stanach zjednoczonych anonimowo, pod przykrywką J. P. Morgan Company”.

George Wheeler, autor książki pt. „Morgan and friends: Anatomy of a Myth” („Morgan i przyjaciele: anatomia mitu”) pisze: „Brzydka stroną rzeczywistości tych czasów było odrodzenie się antysemityzmu. Potrzebny był ktoś, kto mógłby służyć jako przykrywka. Któż bardziej nadawał się do tej roli niż J. Pierpont Morgan, solidny, protestancki kapitalista, którego ród wywodził się jeszcze z czasów przedrewolucyjnych”.

„W czasie amerykańskiej wojny domowej – pisze Marrs – J. P. Morgan czynił publicznie antysemickie uwagi, jednakże działał w interesie Rothschildów. To ile w antysemityzmie Morgana było rzeczywistego przekonania, a ile pragmatycznej demonstracji, jest w ostatecznym rozrachunku mało ważne. […] Niezależnie od okoliczności stosunki między domami Morgana i Rothschildów były bliskie, trwałe i korzystne dla obu stron. (…) Według Ickego Morgan i Rockefeller byli bogatymi chłopcami na posyłki, którzy wykorzystywali pieniądze Rothschilda do budowy rozległych imperiów, które kontrolowały sektor bankowości, handlu, naftowy, stalowy i inne, oraz kierowania gospodarką Stanów Zjednoczonych…”.

Griffin stwierdza w jednej ze swoich publikacji, że Wheeler ma rację, gdy twierdzi: „Całkiem możliwe, że duża część bogactwa i wpływów firmy Morgana była od zawsze tylko bogactwem i wpływami Rothschildów, którzy stali za nią od początku i utrzymywali ją przez cały czas istnienia”.

Pisze również: „Chociaż J. P. Morgan i John D. Rockefeller konkurowali ze sobą wiele lat w wielu dziedzinach, to zgodnie pracowali nad stworzeniem ogólnokrajowego kartelu finansowego, zwanego Federalnym Systemem Rezerw – pisał Griffin. Zalążki planu stworzenia Federalnego Systemu Rezerw (FED) zostały naszkicowane na tajnym spotkaniu w 1910 roku w prywatnym kurorcie Morgana na Jeckyll Island u Wybrzeży Georgii”.

_______________________

Za; Źródło: Wolna Polska – Wiadomości

września, 2019

Za: http://niepodległy.pl/#/327/przestepcza-dzialalnosc-j-p-mprgan/

Ten wpis został opublikowany w kategorii AFERY PRAWA, Bieda, FINANSJERA ŚWIATOWA, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POlska w likwidacji, Rothschild, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.