Zamiast Chanuki spotkanie ze środowiskami żydowskimi.

Z nieskrywanym smutkiem dziennik „Rzeczpospolita” pochylił się nad brakiem tegorocznych obchodów żydowskiego święta Chanuka.

Tym razem w Sejmie i Pałacu Prezydenckim nie odbyły się żadne uroczystości związane z tym wydarzeniem, ale jeszcze nic straconego. Już 8 stycznia prezydent Andrzej Duda ma spotkać się z przedstawicielami społeczności żydowskiej.

Gazeta alarmuje, że w tym roku „pierwszy raz od lat żydowskiego święta nie obchodzili prezydent i posłowie”. Sama tradycja palenia chanukowych świec w Pałacu Prezydenckim liczy sobie już kilkanaście lat, ponieważ zapoczątkował ją nieżyjący już prezydent Lech Kaczyński. Następnie wytyczoną przez niego drogą szli jego następcy, Bronisław Komorowski i Andrzej Duda, a ten ostatni czynił honory jeszcze przed rokiem.

Winę za brak obchodów w tym roku wziął na siebie rabin Szalom Ber Stambler, przewodniczący Centrum Chabad-Lubawicz Polska, czyli chasydzkiej sekty. Według niego zadecydowały przede wszystkim względy techniczne, ponieważ w tym roku Chanuka rozpoczęła się 22 grudnia. Tymczasem tego dnia posłowie rozjechali się już do domów, aby obchodzić święta Bożego Narodzenia.

„Rzeczpospolita” stara się jednak wytropić jakąś formę „antysemityzmu”, pytając się z kolei Kancelarii Prezydenta czy brak obchodów był spowodowany „chęcią utrzymania skrajnie prawicowego elektoratu”. Prezydencki minister zdecydowanie temu zaprzecza, zapowiadając spotkanie Dudy z liderami społeczności żydowskiej w naszym kraju w dniu 8 stycznia.

Na podstawie: rp.pl
http://autonom.pl

Za; https://marucha.wordpress.com/2019/12/31/zamiast-chanuki-spotkanie-ze-srodowiskami-zydowskimi/

Wybrane Komentarze z Marucha.

Vis said

Osz kuźwa mać! Cóż za strata.Nic to, nadrobi się w przyszłym roku z nawiązką.

 1. Bili de kid said

A my jak zwykle sto lat za Murzynami.

 

 • Drab61 said

  za parę lat, już na Ziemi Świętej, Preżydent pewnie zdradzi jak to w konspiracji przed antysemitami musiał chanukowe świeczki palić, może nawet za to jakiś dodatek do emerytury dostanie …

  Marcin said

  Odbiją sobie. Z nawiązką.

 • Lily said

  Centrum Chabad-Lubawicz Polska.
  Naczelny Rabin Polski.
  Slyszac TO,obcokrajowcy mysla,ze Judaizm,
  jest glowna religia w Polsce.

 • Moher49 said

  To zmyłka, usypianie Polaków.

 • Birton said

  anty-Polak i służalec żydostwa – Juda to w 3/4 Żyd – żona, córka , teść , ale to i tak mniej niż dwa 100% Żydy odeskie- Kalksztajny- Ciepły i Zimny

 • JARNO said

  zaraz, zaraz>powyżej..’Winę za brak obchodów w tym roku wziął na siebie rabin Szalom Ber Stambler, przewodniczący Centrum Chabad-Lubawicz Polska, czyli chasydzkiej sekty.” a co z rabinem Schudrichem??
  Biorąc pod uwagę, ze judaizm jest religią ‚zdecentrallizowaną’ (jak Kościół RK) to nie jest wykluczone, że do Jego Ekselencji męża p. Konrhauser ustawia się kolejka wszystkich możliwych i istniejących gałęzi judaizmu – wliczając sekty Michnika-Urbana-Borowskiego czy ADL czy AJC (American Jews Congress) czy EJC (European Jews Congress).
  .
  Ale jest jeszcze inny aspekt: rabin Moskwy-właśnie z rodziny Chabad-Lubavitch – pogratułował Putinowi jego wystąpienia ‚antypolskiego’ wg ‚przywódców Polski’
  i jakieś dziwne uczucie> deja vu??

Maverick said

Zapalanie Chanuki, które jest świętem wymordowania Greków w Jerozolimie nie jest niczym innym jak aktem bluźnierstwa wobec Boga. Ci ludzie pozbawieni empatii i miłosierdzia bliźniego swego, oddają hołd Lucyferowi zapalając Chanukę. Ciekawe że nie wspomną o udziale żydów w rewolucji komunistycznej i ich bestialstwach. Tak jednak wytykają i pomawiają o holocaust bez udowodnienia praktycznie niczego, przypisując zbiorową odpowiedzialność. Tacy ludzie nigdy nie powinni piastować pozycji społecznych. Duda nie jest moim prezydentem.

Martusia said

A Trump i Putin gruchaja jak dwa golabki i Trump moze przyjmie zaproszenie Putina do zlozenia wizyty w Moskwie. Kto wie? Wszystko jest na tapecie i Chiny na Pacyfiku takze, wiec Rosja jest pozadanym wsparciem. O tym informuja swiatowe MSM. A wtedy ……. na pewno Trump pomoze wasalikom i opierniczy Putina za pomawianie Polski jako podzegacza wojennego.Miejmy nadzieje!!! Ale mozna przewidywac i taki scenariusz, ze sie porozumia a taka tam sobie jakas Polska nie zawazy na tym aliansie, w gole. Majman z wywiadzie udzielonym Bartosiakowi na pytanie jak Rosjanie nas traktuja, odpowiedzial _ gardza nami. No, coz zasluzylismy na to, bo i motloch tez ujadal bezmyslnie na onuce. Dyrektywy szly z gory. Jak tak bylo mozna szafowac bezpieczenstwem, niepodlegloscia naszego narodu. Po prostu na to wlasna glupota gepolityczna, polityczna zesmy – zapracowali. Nie trzeba bylo Rosji wazelinowac ale i nie obrazac, nie ujadac na tak poteznego sasiada to nie bylo w naszym interesie. Na to bylismy i jestesmy za slabi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii AIPAC - „LOBBY”, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POlska w likwidacji, Roszczenia żydowskie, Uncategorized, WYBORY. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Zamiast Chanuki spotkanie ze środowiskami żydowskimi.

 1. Pingback: Zamiast Chanuki spotkanie ze środowiskami żydowskimi. | ZAŚCIANEK PORUSZA – ZAPISKI

Możliwość komentowania jest wyłączona.