MOCNE słowa generała o Polsce! „Będzie epicentrum walki”

Aż 40 tysięcy żołnierzy z USA zostanie w przyszłym roku przerzuconych na ćwiczenia do Polski i państw Bałtyckich.

– Polska będzie epicentrum ćwiczeń wiosną 2020 roku – zapowiedział w poniedziałek generał Sean Bernabe, zastępca szefa sztabu US Army w Europie.

Przerzut amerykańskich żołnierzy, uzbrojenia i sprzętu przez Atlantyk – drogą morską i lotniczą – odbędzie się w ramach manewrów “Defender-Europe 20”. Są one zaplanowane na kwiecień i maj, ale pierwsze transporty mają dotrzeć do Europy już w lutym.

W ramach tych manewrów Stany Zjednoczone zamierzają wysłać do Europy około 40 tysięcy żołnierzy.

Z Defenderem będzie powiązanych szereg mniejszych manewrów organizowanych zarówno przez Amerykanów (chodzi o siedem ćwiczeń prowadzonych regularnie co roku lub co dwa lata), jak i przez sojuszników i partnerów z Europy. Na tej liście jest także polskie manewry “Anakonda-20”.

– Polska będzie epicentrum ćwiczeń wiosną 2020 roku – powiedział w poniedziałek dziennikarzom generał brygady Sean Bernabe, który w dowództwie US Army w Europie jest zastępcą szefa sztabu.

W Polsce zaplanowano powiązane z “Defender-Europe 20” ćwiczenie “Allied Spirit”, w ramach którego na poligonie koło Drawska Pomorskiego forsowana będzie przeszkoda wodna. Za to zadanie ma odpowiadać amerykańska 1 Dywizja Kawalerii. Podczas tego epizodu przewidziano także udział lotnictwa z Czech i Stanów Zjednoczonych, a most pontonowy ma wybudować międzynarodowy oddział saperów, złożony głównie z żołnierzy z Niemiec i Wielkiej Brytanii.

– Podjęliśmy taką decyzję z tego powodu, że podczas “Anakondy-18” żołnierze Wojska Polskiego nie byli w stanie wybudować most pontonowy, a wcześniej trzeba było odwoływać loty i strzelania artyleryjskie – dodał generał brygady Sean Bernabe.

– Jednak po przeciwnej stronie, w roli wojsk przeciwnika ćwiczyć będzie 9 Brygada Kawalerii Pancernej z Braniewa, która jest najgorzej wyszkoloną i wyposażoną jednostką Wojska Polskiego. Dodatkowe siły uderzeniowe przeciwnika zapewni 12 Brygada Zmechanizowana ze Szczecina – powiedział Sean Bernabe.

Powiązane z Defenderem i zaplanowane między innymi w Polsce będą także przyszłoroczne ćwiczenia lotnicze “Astral Knight” i manewry “Saber Strike”. W tych drugich weźmie udział część amerykańskich żołnierzy z brygady pancernej, która na co dzień szkoli się na poligonie koło Żagania w południowo-zachodniej Polsce. Ich zadaniem będzie szybkie przemieszczenie się na Litwę przez tak zwany przesmyk suwalski. W ten sposób wojskowi nazywają granicę polsko-litewską, czyli jedyne lądowe połączenie państw bałtyckich z pozostałymi państwami NATO.

Amerykanie, którzy będą uczestniczyć w manewrach, to głównie żołnierze służby czynnej. Jednak do Europy przyjadą także żołnierze Gwardii Narodowej (około 7 tysięcy z 12 stanów) oraz niewielka grupa rezerwistów US Army (około 750).

Siły lądowe USA zamierzają zaangażować w ćwiczenie dowództwo dywizji, trzy brygady pancerne, brygadę artylerii oraz brygadę logistyczną. Do tego dojdą także lotnicy, marynarze i żołnierze piechoty morskiej, która w USA ma status osobnego rodzaju sił zbrojnych.

MARCIN SZYMAŃSKI

https://ndp.neon24.pl/post/152037,mocne-slowa-generala-o-polsce-bedzie-epicentrum-walki

KOMENTARZE  na Neon24

7 tyś

GWARDII NARODOWEJ CZYLI ŻADNI ZOŁNIERZE ZOSTAJE 33 TYŚ Z CZEGO PEWNIE POŁOWA TO LOGISTYKA NA POLIGONIE POBIEGA SOBIE 10 TYS WOJSKA.I WIELKIE AJMECYJE B0 PRZEPRAWE BEDA ROBIĆ MISIĄC WCZEŚNIEJ.TO UŚWIADAMIA NAWET NAJWIĘKSZYM IDIOTOM,ŻE USA NIE JEST W STANIE SZYBKO I SPRAWNIE OBRONIĆ POLSKI POMIJAM FAKT CZY BĘDZIE CHCIAŁO ALE TO INNY TEMAT,PRZERZUCENIE JAKIŚ WIĘKSZYCH GRUP WOJSK NA TAKA ODLEGŁOŚĆ I PROBLEMY GEOGRAFICZNE NP DUŻA ILOŚĆ CIEKÓW WODNYCH OD POLSKI PO KRAJE BAŁTYCKIE UNIEMOŻLIWIA TU JAKIEKOLWIEK SENSOWNE DZIAŁANIA WOJENNE,A WIADOMO ,ŻE RUSKI ZNISZCZYŁBY PIERWSZE MOSTY PLUS ROPĘTAŁ BY PIEKŁO Z KALININGRADU ISKANDERAMI.CZYLI POWTÓRKA Z BOLESNEJ HISTORII SOJUSZNIK Z ZA MORZA.

nadużycie link skomentuj

 • Cóż okupant robi sobie
  z atrapy Polski poligon nie tylko wojskowy – ale i każdy inny z poligonem powszechnego mieszania spermy z g*wnem włącznie – gdzie tym razem kult męskiego odbytu zastąpi już na dobre – kult fallusa.
  Wniosek?
  Coby nie mówić – ślepia samego Belzebuba skierowane są na atrapę Polski – a to dobrze nie może wróżyć tutaj nikomu. Nikomu!
 • @lolo 13:32:41
  Jeżeli prawdą jest to co niedawno czytałem, że do US army biorą już wyrokowców i zboczków, bo młodzież jakoś nie garnie się do takiej roboty, to te 7 tyś gwardii nie dziwi. Przecież nie ściągną żandarmów z BW Afryki czy Azji bo zaraz by im się tam posypało.
 • Bracia Słowianie !
  Polska pod rządami PISu i premiera Morawieckiego [ ksywa Mordechaj ]
  balansuje między życiem a śmiercią !!!Polityka żydowskich syjonistów z PISu prostą drogą prowadzi Polskę do Totalnej Zagłady Jądrowej po której Polska już się nie podniesie z tej klęski bo po prostu nic przez 500 lat w Polsce nie będzie istnieć !!!Słowianie ! 1939 r też międzynarodowe żydostwo wystawiło Polskę na pierwszy ogień !
  Dziś 2019 r też międzynarodowe żydostwo wystawia nas na totalną ZAGŁADĘ !!!
  UWAŻAM że od rządów PISu zacznie się III wojna światowa !

  C:\Users\lenovo\Pictures\anglio-twoje-dzielo.jpg

  Słowianie ! co możemy poradzić ? chyba nić bo żydo-PIS ma wierne oddziały policyjnych bandytów którzy wykonają każdą brudną robotę !

  Jedyna nadzieja by odsunąć tych żydowskich bandytów od władzy jest wszelka pomoc z Rosji ! bo żydzi tylko dlatego okupują nas ze my Polacy jesteśmy całkowicie bezbronni ! gdybyśmy dostali pomoc od Rosjan to żydowska okupacja nie przetrwał by jednego miesiąca ! nawet gdy do pomocy żydzi mają żydo-NATO w Polsce !

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! żydów deportować do IZRAELA !!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.

 • W czasie „Zimnej Wojny” NATO szykowało ogromne manewry…
  w tym czasie w ambasadzie rosyjskiej w Londynie pracował Oleg Gordijewski, który był szpiegiem USA. Ambasada rosyjska dostała informację z Moskwy, że to nie chodzi o manewry, ale NATO zamierza zaatakować ZSRR i należy spodziewać się wojny. Tą informację Gordijewski wyniósł na zewnątrz, dla brytyjskiego kontaktu MI6, skutkiem tej informacji, NATO spuściło z tonu i obniżyło zakres manewrów.
 • Wojsko polskie pręży muskuły
  Kulisy planowanych manewrów tutaj:
  http://www.pospoliteruszenie.org/Wojaki.htm
 • @ Czy to mozliwe
  Ze Niemcy sa obecnie poddawani procesowi genetycznego przestrojenia .by byli mniej agresywni .Koncepcja Coudenhove-Kalergi.
  ma jak widac jeszcze jeden aspekt.Moze w ten sposob stana sie mniej grozni w przyszłosci dzieki genetycznemu wymieszaniu i nie beda stanowili zagrrozenia dla innych.[ ale czy to ma teraz znaczenie ]The Long-Term Plan to Destroy German Genetics Through …
  https://russia.timesofnews.com › Blog
  Tłumaczenie strony
  The Long-Term Plan to Destroy German Genetics Through Outbreeding … In 1943, prominent American anthropologist Ernest Hooton wrote an an article headlined “Breed War Strain Out of Germans” for …. Article source: https://russia-insider.com/en/long-term-plan-destroy-german-genetics-through-outbreeding/ri27896
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III RP, III Wojna Światowa?, NATO, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, POlska w likwidacji, Uncategorized, USA, WOJSKO POLSKIE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.