Bosak: Wolę pracowitego Ukraińca niż Polaka nieroba!

Foto / screen / @krzysztofbosak – Kandydat w prawyborach prezydenckich , wiceprzewodniczący koła poselskiego, wiceprezes @RuchNarodowy, poseł na Sejm RP #Bosak2020

Po wypowiedzi Krzysztofa Bosaka dotyczącej rynku pracy i ściągania do Polski obcokrajowców rozgorzał spór zarówno w łonie samej Konfederacji, jak i na forach społecznościowych.

Spór w łonie Konfederacji na tym tle, był do przewidzenia i stanowił tylko kwestią czasu. Stanowisko konserwatywnych liberałów od Korwina jest takie, że nie ma w tym nic złego, że przyjeżdżają do Polski i osiedlają się tu setki tysięcy Ukraińców i Hindusów, ponieważ rzekomo nacje te pracują na bogactwo nas Polaków

Innego zdania w Konfederacji jest środowisko Ruchu Narodowego [ którego wiceprezesem jest p.Bosak – m.j] oraz Grzegorza Brauna, które dostrzega dalekosiężne zagrożenia dla narodu i państwa polskiego płynące z takiej polityki.

Na forach internetowych w prymitywny sposób zwolennicy napływu Ukraińców i Hindusów do Polski zadają następujące pytanie: Kogo wolicie Polaka nieroba czy pracowitego Ukraińca?

Tak postawione pytanie jest oczywiście celowo spłyconą formą przedstawienia problemu. Ponieważ na pierwszy rzut oka wypadałoby oponować za pracowitym Ukraińcem. Próba ukazania problemu jako żywo przypomina rozprawę z tematami najpierw becikowego a potem 500+. Tam też mieliśmy przekaz mówiący o tym, że rodzice te pieniądze przepiją i przehulają na zbytki.

To wygodna teoria bazująca na stereotypach. Pół biedy w tym, że bazująca na stereotypach najgorsze, że te stereotypy uderzają w Polaków i wygłaszane są przez ludzi mieniących się polskimi patriotami. Jak to jest, że oburza nas rozpowszechniany w świecie stereotyp Polaka antysemity, a sami rozpowszechniamy stereotyp Polaka pijaka i Polaka nieroba, a wszystko dla uzasadnienia własnych teorii?

  Skoro sami uważamy się za naród, który przepija pieniądze otrzymywane na dzieci i za naród nierobów, nie dziwmy się potem, że mówi i pisze tak o nas cały świat. I nie żebym uważał, że nie ma w Polsce ludzi, którzy przepijają pieniądze na dzieci albo Polaków cwaniaków żyjących z zasiłków.

Badania dowodzą jednak , że nie jesteśmy narodem pijącym więcej od innych, powiem więcej nie jesteśmy nawet w ścisłej czołówce. W krajach Europy Zachodniej i w USA daliśmy się poznać jako pracowici, zaradni i przedsiębiorczy ludzie. Ukraińcy pracujący w Zachodniej Europie choć tańsi nie mają tak dobrej opinii jak Polacy, ponieważ Polacy bardziej się przykładają, są bardziej sumienni, zaradni, pomysłowi, rzadziej kradną i piją w pracy. Nie budujmy więc sami stereotypów o pracowitych Ukraińcach i nierobach Polakach, bo zakompleksieni Ukraińcy tylko czekają na takie interpretacje rzeczywistości z naszej strony.

Na odrębną analizę zasługuje postawa tych Polaków, którzy uważają się za patriotów i w imię wspomnianych wyżej stereotypów zatrudniają Ukraińców nie bacząc na dalekosiężne skutki takiej postawy zarówno dla państwa polskiego i jak i narodu polskiego. Rozumiem, że nie mogą znaleźć polskich pracowników ale niech nie mówią, że nie będzie miało to negatywnego wpływu na sytuację Polski za lat dwadzieścia czy trzydzieści, ale z tym problemem podobnie jak z wieloma innymi, które zostawimy po sobie zmagać się już będą j nasze dzieci i wnuki.

Tylko poczucie solidaryzmu narodowego będącego esencją polskiej idei narodowej jest gwarancją przetrwania naszego narodu, w stanie którym pozwoli mu przetrwać kolejne tysiąc lat.

______________

Arkadiusz Miksa / / https://miksa.neon24.pl/post/151857,wole-pracowitego-ukrainca-niz-polaka-nieroba

***

Czy to Bangladesz, Indie? Nie, Warszawa po kilku latach rządów PIS. To pracowici imigranci – zdjęcia z 6 kwietnia b.r.

Jeśli masz trochę wolnych środków, możesz mnie wesprzeć                        85 2530 0008 2064 1053 5460 00

Mam 20 zł na koncie i 20 w portfelu, mam chorego kota i nie mam na życie – brakuje mi na zapłacenie r-ku za telefon z internetem – termin zapłaty do jutra, do 14-tej – w przeciwnym razie mnie zablokują.

Z czego się utrzymuję? 426 zł emerytura + 256 zł zasiłek MOPS + 90 zł na dożywianie z MOPS

Czy p. Bosak pokazał już swoje oświadczenie majątkowe? źródła i środki, z których się utrzymuje?

M. Jasińska

Ten wpis został opublikowany w kategorii III RP, JUDAIZACJA POLSKI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POlska w likwidacji, Ruchy Narodowo-Radykalne, Uncategorized, Ustawa 447, WYBORY. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Bosak: Wolę pracowitego Ukraińca niż Polaka nieroba!

 1. Henryk pisze:

  To znaczy, że nie lubi też żydów, bo to same nieroby i geszefciarze.

 2. Henryk pisze:

  Niszczy bydło żydochazarskie wszystko, nie zdając sobie sprawy z tego, że i siebie zniszczą całkowicie,

 3. My Name pisze:

  Szykuje się powtórka z roku 39, tylko komu to na rękę, kto pociąga za sznurki…

 4. was pisze:

  On woli…
  Prawie jak oględziny zębów na handlu niewolnikami nad którymi panem jest ” wybrany”.
  Ten pan jest wg niego właścicielem Polski i – cóż ma zrobić biedny – Polaków.

 5. Pingback: Finansowa eliminacja Polaków to też działania wojenne | ZAŚCIANEK PORUSZA – ZAPISKI

 6. Pingback: "W Polsce jest dwa miliony Ukraińców, szmuglowana jest przez nich broń". Ostry spór dziennikarzy | Newsy Polska i Świat

Możliwość komentowania jest wyłączona.