«Golden Medina» i żydowska wina

«A może to nieustające szlochy z powodu „antysemityzmu” oraz nieobliczalne – realizowane na poziomie instytucjonalnym – próby uciszenia krytyków, sprawiły, że «Złota Medina» obróciła się w przestrzeń, która Żydów przeraża?…»

Analizowanie, jak bardzo Żydzi nienawidzeni są przez goszczące ich narody oraz jak bardzo obawiają się oni swych sąsiadów – stało się zinstytucjonalizowanym nawykiem żydowskim.

W prasie żydowskiej podano wczoraj, że „9 na 10 Żydów amerykańskich zaniepokojone jest antysemityzmem”.

9 na 10 amerykańskich Żydów zaniepokojone jest antysemityzmem i większość z nich uważa, że sytuacja pogarsza się

https://www.timesofisrael.com/9-out-of-10-us-jews-worry-about-anti-semitism-and-most-think-its-getting-worse/?fbclid=IwAR3xP4JMBApc0LavbyRyMr2lhqdKgEhqBYtcTH_KwI_wQd4yzN7dHQLCx40

Osobiście, nie słyszałem o żadnym innym narodzie, który inwestowałby tak wiele energii w mierzenie własnej niepopularności.

Pomimo skali islamofobii i anty-czarnego rasizmu, nie jesteśmy wystawiani na permanentny ogień zaporowy „statystyk” mających „ostrzec nas” o tym, jak bardzo nienawidzeni czują się Czarni lub za jak bardzo zagrożonych uważają się Muzułmanie.

Statystyki Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego (AJC) sugerują, że „większość Żydów sądzi, iż​​ sytuacja pogarsza się”.Uważam, że statystyki te są mało prawdopodobne; myślę również, iż każda osoba mająca pojęcie o matematyce zgodzi się z opinią, że w sytuacji gdy 9 na 10 osób jest przerażonych – sytuacja nie może „pogorszyć się”, jako że proporcja 10 na 10 niewiele zmieni.

https://en.wikipedia.org/wiki/American_Jewish_Committee

Załóżmy przez chwilę, że statystyki AJC odzwierciedlają rzeczywistość i że przeważająca większość (tj. 90%) 1200 respondentów żydowskich – (oceniając) ze wszystkich pozycji politycznych i religijnych – nienawiść do Żydów uważa za poważny problem o potencjalnie katastrofalnych skutkach.

Nasuwa się pytanie, kim jest ten „paskudny” Żyd – jeden na dziesięciu – który, w przeciwieństwie do swych współbraci, nie boi się swych amerykańskich sąsiadów?

Podejrzewam, że są nimi tak zwani „nienawidzący samych siebie” – zaliczający się do niesławnej zgrai okropnych Żydów humanistycznych, popierających Palestynę i zniesmaczonych najrozmaitszymi, niedawnymi skandalami żydowskimi: «#MeToo» oraz dotyczącymi sieci pedofilskich i przestępczości zorganizowanej.

https://en.wikipedia.org/wiki/Humanistic_Judaism

https://www.haaretz.com/israel-news/.premium-not-just-weinstein-the-year-metoo-rocked-and-shocked-the-jewish-world-1.6480994

https://www.mintpressnews.com/mega-group-maxwells-mossad-spy-story-jeffrey-epstein-scandal/261172/

Ta skromna mniejszość (10%) nieposłusznych Żydów może być (także) zaniepokojona skandalem opioidowym, który spowodował śmierć 400 000 Amerykanów. Żydzi ci wiedzą prawdopodobnie, kto w owym epizodzie ludobójstwa klasowego odegrał główną rolę.

https://www.theguardian.com/us-news/2018/feb/13/meet-the-sacklers-the-family-feuding-over-blame-for-the-opioid-crisis

https://www.jta.org/2019/05/22/united-states/who-are-the-sacklers-the-family-at-the-center-of-the-opioid-crisis

Prawdopodobnie niepokoi ich szereg przestępstw finansowych, od skandalu Madoff’a po banki izraelskie uchylające się od płacenia podatków amerykańskich, po izraelskie firmy oferujące opcje binarne – oszukujące obywateli amerykańskich.

https://en.wikipedia.org/wiki/Madoff_investment_scandal

https://en.wikipedia.org/wiki/Binary_option

https://www.timesofisrael.com/refusing-bail-us-judge-deems-binary-options-fraudster-lee-elbaz-a-flight-risk/

Ci uniwersalistyczni, żydowscy wyrzutkowie są często głośnymi sędziami swego narodu, jego kultury i polityki. Są w stanie potępić AIPAC, ADL, Sorosa a nawet JVP za działanie w roli kontrolowanej opozycji.

(chodzi prawdopodobnie o https://en.wikipedia.org/wiki/Jewish_Voice_for_Peace)

Statystyki AJC wskazują na możliwość zaistnienia komicznego wręcz scenariusza, w którym 9 na 10 Żydów jest zastraszanych przez 1 Żyda na 10 – tego zabierającego głos.

Istnieje jednakże o wiele mniej humorystyczna – tj. o wiele bardziej poważna – interpretacja ustaleń AJC.

Jest rzeczą prawdopodobną, że duża ilość Żydów martwiących się antysemityzmem jest wskaźnikiem tego, że ogół Żydów świadomy jest niepokojących charakterystyk związanych z ich polityką, kulturą, tożsamością, lobbingiem czy też przestępczością Izraela.

Żydzi mogą czuć, że jako kolektyw splamieni są takimi problematycznymi postaciami jak Weinstein, Epstein i Maxwell.

Mogą czuć się zanieczyszczeni polityką Izraela i intensywnym lobbing’iem syjonistycznym, który co roku ograbia amerykańskich podatników na miliardy dolarów.

Ponieważ wydaje się, iż Biały Dom rezygnuje z amoralnego interwencjonizmu neokonów – niektórzy Żydzi mogą być zaniepokojeni faktem, iż neokońska doktryna wojenna była w dużej mierze projektem żydowskim.

W roku 2003, na stronie Haaretz,Ari Shavit pisał:

„Wojna w Iraku została wykoncypowana przez 25 neokonserwatywnych intelektualistów, w większości Żydów…”

Być może niektórzy Żydzi rozumieją dziś, że fakt przeniesienia przez syjonistów swych aspiracji z „ziemi obiecanej” na „planetę obiecaną” – nie odbił się dobrze na reputacji Żydów jako kolektywu.

https://www.haaretz.com/1.4764706

Próbuję wskazać na możliwość, iż przytłaczający strach przed „antysemityzmem” – dość słabo udokumentowany przez AJC – może być wyrazem winy.

Amerykańscy Żydzi mogą odczuwać winę wspólnotową z powodu katastrofalnej polityki oraz podejścia kulturowego – realizowanych przez niektóre elementy ich skorumpowanej elity.

Mogą nawet – jako Amerykanie – czuć się winnymi brutalnego poświęcenia na ołtarzu „antysemityzmu”, jednej z podstawowych wartości Ameryki, tj. wolności słowa, zagwarantowanej w 1 poprawce do Konstytucji USA.

https://theintercept.com/2016/09/12/facebook-is-collaborating-with-the-israeli-government-to-determine-what-should-be-censored/

Oczywiście z zadowoleniem przyjąłbym dalsze dochodzenia AJC w tej sprawie.

Byłoby rzeczą interesującą  poznanie korelacji pomiędzy żydowskim strachem przed antysemityzmem i żydowską winą.

Równie ciekawe byłoby dowiedzenie się, w jaki sposób żydowski lęk przekłada się na autorefleksję. W związku z tym sugeruję, by Żydzi – zamiast obwiniać naród amerykański – spróbowali introspekcji.

Amerykańscy Żydzi mogliby wziąć za wzór wczesnych syjonistów, takich jak Theodor Herzl, który poczucie winy zamienił w samokontrolę. Herzl był głęboko zaniepokojony antysemityzmem, co jednakże nie powstrzymało go przed wnikaniem w jego przyczyny.

„Bogaci Żydzi kontrolują świat, w ich rękach leży los rządów i narodów” – napisał Herzl.

Po czym kontynuował: „Antagonizują rządy przeciwko sobie. Kiedy grają zamożni Żydzi – tańczą narody i władcy. W ten czy inny sposób bogacą się”.

VIDEO: «Herzl and Zionism» – Part I (English Version)

https://www.youtube.com/watch?v=eB7tr0MBTjA&t=4m46s)

Herzl, podobnie jak inni wczesni syjoniści, wierzył, że Żydzi mogą wyzwolić się z ich uwarunkowań, a nawet stać się kochanymi przez narody swiata – co miało dokonać się poprzez metamorfozę kulturową, ideologiczną oraz duchową, włącznie z aspiracjami „powrotu do domu”.

Herzl i jego koledzy najwyraźniej mylili się, jak chodzi o rozwiązanie kwestii żydowskiej, ale ich uwagi na temat zastosowania autorefleksji i ostrej samokrytyki były bezbłędne.

Amerykańscy Żydzi powinni wiele nauczyć się od Herzla i innych wczesnych syjonistów.

Powinni zadać sobie pytanie, co się stało, że ich amerykańska „Złota Medina” – ich żydowska kraina sukcesu – zamieniła się w obszar „zagrożenia”.

Co wydarzyło się, co zmieniło się w ciągu ostatnich kilku lat?

A może to nieustające szlochy z powodu „antysemityzmu” oraz nieobliczalne – realizowane na poziomie instytucjonalnym – próby uciszenia krytyków sprawiły, że Złota Medina obróciła się w przestrzeń, która Żydów przeraża?

____________

https://www.amazon.com/Golden-Medina-Land-Opportunity/dp/0985816163

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick’a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

Za; Spojrzenie na żydowską winę https://gilad.online/writings/2019/10/28/a-window-into-jewish-guilt/  Gilad Atzmon     28 październik 2019     tłum. RAM

https://ram.neon24.pl/post/151447,golden-medina-i-zydowska-wina

Ten wpis został opublikowany w kategorii AIPAC - „LOBBY”, ANTYSEMITYZM, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, Liga Przeciwko Zniesławieniu (ADL), POlska w likwidacji, Roszczenia żydowskie, Uncategorized, USA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.