Ks. prof. Jerzy Szymik ostrzega przed pisarstwem Olgi Tokarczuk

„Opowiadania i powieści noblistki to ciekawa, wciągająca proza. Olga Tokarczuk to wielki literacki talent: warsztat, wyobraźnia, inteligencja, celność i świeżość frazy. A jednak jest w tych książkach coś, co każe mi – chrześcijaninowi, księdzu katolickiemu, teologowi – napisać: nie ma zgody”

– pisze ks. prof. Jerzy Szymik w „Gościu Niedzielnym„.

Na co zgody nie ma i być nie może? Kapłan wyjaśnia:

„Na cofnięcie się do czasów przed-Chrystusowych, na wymazanie 1053 lat ochrzczonego życia mojej ojczyzny. Jej niepodległej – diabłu, okupantom, kłamstwu, grzechowi, niewoli, wszelakiemu złu Polaków i nie-Polaków – wolności w Chrystusie.

Czytaj dalej

Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, EDUKACJA, LITERATURA POLSKA, Uncategorized, WALKA Z WIARĄ KATOLICKĄ. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Ks. prof. Jerzy Szymik ostrzega przed pisarstwem Olgi Tokarczuk

  1. Lucyna Podgrska pisze:

    Kilka lat temu przeczytałam OppowieściJakubowe. wydane w Polsce,autotka figurowala jako UKRAINKA. Opis obrzydliwych zwyczajów rabinów k,tore do dnia dzisiejszego krążą jako ciekawośtki obyczjowe w środowiskach wychrztow Jednak jes w tym bardzo dużo prawdy. Ni,co potwierdza książka noblistki Po tej lekturze nabralam wielkiego wstrętu do wstrętu d Ta książka ma te dobrą stronę ze Ministerstwo Oświaty powinno polecić te książkę jako obowiążujcą lektur szkołach srednich. Ręczę,że wzrósłby patriotyzm wsród młodzieżyh Zydow „wychrztów,albo jak kto woli Przechsztów) wzbogaciłam swój pomyślune o zdanie Aj waj czego to sie na da zrobić dla pieniędzy to esencja tej książki Za takie obrzydliwe pismidla choć bardzo sprytnie napisane daje się NOBLA ! Czyżby Krolewska Kapituła cierpiała na postepujęcy kretynizm > To kreśkenie z Wańkowicza „debilitas preckcs” Pozdrawiam radomianka

    niedz., 17 lis 2019 o 18:10 forumemjot napisał(a):

    > emjot posted: „„Opowiadania i powieści noblistki to ciekawa, wciągająca > proza. Olga Tokarczuk to wielki literacki talent: warsztat, wyobraźnia, > inteligencja, celność i świeżość frazy. A jednak jest w tych książkach coś, > co każe mi – chrześcijaninowi, księdzu katolickiem” >

Możliwość komentowania jest wyłączona.