Duda: Jesteśmy państwem i narodem liczącym się

Podczas uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości prezydent Andrzej Duda wygłosił przed Grobem Nieznanego Żołnierza przemówienie, w którym mówił m in. o jedności wszystkich Polaków i „polskich obowiązkach od prawa do lewa”.

Podczas uroczystości na Placu Piłsudskiego pod Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie prezydent Andrzej Duda dokonał przeglądu pododdziałów wojskowych, po czym nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej oraz odczytanie apelu pamięci. Następnie z przemówieniem wystąpił prezydent Andrzej Duda.

– Jesteśmy Polakami bośmy wyrośli z tej ziemi, niezależnie od tego, jakiej narodowości jesteśmy
[Tak, kurwa twoja mać… „niezależnie od tego jakiej narodowości jesteśmy”… admin]

– jesteśmy Polakami, gdy mieszka w nas Polska i gdy mieszka w nas polskość tej właśnie tradycji.
Czasem różnych religii, ale jednak wszystko obrośnięte na tym jednym pniu wyrastające z tego jednego historycznego korzenia. Tradycji, kultury ukształtowanej przez różne prądy, ale jakże cennej i jakże zażarcie bronionej przez kolejne pokolenia, które nie dały sobie jej odebrać – mówił prezydent.

W swoim przemówieniu prezydent podkreślał, że Polacy coraz lepiej rozumieją swoje obywatelskie obowiązki i uczestniczą w wyborach, bo „są gotowi brać odpowiedzialność w swoje ręce”. Prezydent poprosił, aby nadal tak było i zaapelował o to, „aby ta liczba naszych rodaków, którzy wybierają w Polsce władzę, którzy wybierają władzę w Unii Europejskiej, z wyborów na wybory wzrastała”.

Prezydent mówił także o sukcesach ostatniego trzydziestolecia. Wśród nich wymienił członkostwo Polski w NATO oraz Unii Europejskiej. Mówił też o sytuacji gospodarczej w kraju.

– Jest sukcesem ta sytuacja gospodarcza, którą dzisiaj mamy, mimo wszystkich problemów, które były, mimo wszystkich potknięć, mimo wielu łez, które się wylały przez te ostatnie 30 lat, zwłaszcza na początku, kiedy się działy procesy niezrozumiałe i często niepojęte, kiedy niestety popełniono też wiele błędów, że dziś umiemy z tego wychodzić, budować Polskę coraz silniejszą – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent mówił także o coraz silniejszej pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

Jesteśmy państwem i narodem liczącym się, nie tylko tu u nas w Polsce, ale nasi przedstawiciele liczą się także za granicami – mówił prezydent. Mówił też o wyborze Polski do Rady Bezpieczeństwa ONZ – To jest świadectwo, kim jesteśmy i jakim jesteśmy państwem – powiedział prezydent.

[Trudno znaleźć kraj wielkości Polski, który by był tak lekceważony, poniewierany i szkalowany, jak Polska. Kraj nie zapraszany na dotyczące Polski konferencje, kraj którego zdanie zupełnie się nie liczy, którego gospodarka jest w obcych rękach i którym rządzą ambasador USA, Izraela i Jojne Daniels. – admin]

Prezydent dziękował w swoim przemówieniu Polakom w kraju i zagranicą, którzy „przez te 30 lat pracowali dla Polski i tym, którzy przez te 30 lat prowadzili sprawy polskie”.

– Jedna jest Polska. Jedna jest Polska i będzie jedna, i my wszyscy jej służymy, i wierzę w to głęboko, że będziemy je służyć my i następne pokolenia – powiedział na zakończenie Andrzej Duda.

____________

https://pl.sputniknews.com/

Jak to się dzieje, że kanaliom i zdrajcom tak łatwo przychodzi przemawiać patriotycznymi frazesami…
Admin

Za; https://marucha.wordpress.com/2019/11/11/duda-jestesmy-panstwem-i-narodem-liczacym-sie/

Wybrane komentarze z Marucha

revers said

Dla porownia rowniez slowa prezydenta Dudy po wizycie museum Polin w 2017 roku

Bili de kid said

Wg RT to nacjonaliści (co w ich redakcyjnej nowomowie oznacza szowinizm).

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, III RP, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, ROCZNICE, Ustawa 447, WYBORY. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Duda: Jesteśmy państwem i narodem liczącym się

  1. emjot pisze:

    Nie ma cenzury i nigdy nie będzie – miałam się odnieść ogólnie do niektórych komentarzy, ale Pan mnie ubiegł…
    Proszę tylko o pohamowanie meta-języka – wulgaryzm na wulgaryzmie? Szanujmy się wzajemnie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.