PiS napluło na pamięć Orląt Lwowskich

Nie ma jak nadanie Świętu Niepodległości odpowiedniego formatu…

Na przykład w Lublinie gościem specjalnym organizowanych przez PiS-owskie władze obchodów – będzie… Ihor MAZUR, wiceprzewodniczący neo-banderowskiej partii i organizacji paramilitarnej UNA-UNSO (Ukraińskie Zgromadzenie Narodowe – Ukraińska Narodowa Samoobrona), zbrodniarz wojenny z Czeczenii i Donbasu.

Banderowiec w Lublinie

 Zatrzymany w ubiegłym tygodniu na podstawie listu gończego Interpolu w związku z oskarżeniem o terroryzm – został właśnie wypuszczony za poręczeniem innego banderowca, konsula generalnego Ukrainy w Lublinie Wasyla PAWLUKA. Mazur będzie sobie mieszkał w lubelskim Konsulacie i już zapowiedział, że 11. Listopada, wraz z personelem tej placówki złoży kwiatki pod pomnikami na placu Litewskim.Jak podał oficjalny serwis medialny UNA-UNSO – banderowski bandyta jechał sobie do Polski na zaproszenie m.in. chełmskiej eurposłanki PiS Beaty MAZUREK.

 UNA-UNSO to organizacja odwołująca się do tradycji OUN-UPA i domagająca rewizji granic, między innymi przyłączenia do Ukrainy Ziemi Chełmskiej. Założycielem partii był Jurij Szuchewycz, syn zwyrodniałego komendanta Ukraińskiej Powstańczej Armii, znany z wyjątkowo nienawistnego stosunku do Polski i Polaków, objawiającego się między publicznymi pochwałami Rzezi Wołyńskiej, czyli ludobójstwa dokonanego na Polakach podczas II wojny światowej. Obecnie partia wchodzi w skład szerszego porozumienia szowinistów ukraińskich – Prawy Sektor, którego bojówkarze odpowiedzialni są między innymi za spalenie kilkudziesięciu cywilów w Domu Związków w Odessie w maju 2014 r. Ochotniczy Batalion UNSO brał też udział w walkach w Donbasie. Samemu Mazurowi strona rosyjska zarzuca m.in. współudział w organizowaniu działalności terrorystycznej na terytorium Czeczenii.

 Prawdopodobieństwo wydania Mazura Rosjanom jest jednak niewielkie, już wcześniej polskie sądy odmawiały ekstradycji dawnych dowódców czeczeńskich również oskarżanych o terroryzm, jak choćby osławiony Ahmed Zakajew. Przeciw zatrzymaniu swojego lidera w Kijowie przed Ambasadą RP protestowało kilkudziesięciu działaczy szowinistycznych Protest złożył też urząd ukraińskiego Rzecznika Praw Obywatelskich.

 Znieważają Święto Niepodległości

 Z punktu widzenia polskiej racji stanu postępowanie prokuratury, jak i polityków Prawa i Sprawiedliwości trudno określić inaczej niż jako prowokację. Nie dość, że uznawany nawet przez Interpol za zbrodniarza Mazur triumfalnie wjeżdża sobie do Polski po drobnych tylko nieprzyjemnościach, to jeszcze będzie występować jako gość oficjalnych obchodów polskiego Święta Niepodległości organizowanych w Lublinie przez PiS-owskie władze, a wszystko z błogosławieństwem jednej z najbardziej prominentnych działaczek tej partii, do niedawna jeszcze będącej twarzą medialną ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego.

  W tej sytuacji wypada się zgodzić z wyrażanymi zwłaszcza na forach kresowych spontanicznymi opiniami, że nikt tak nie umie znieważyć polskiego święta narodowego, jak ci pragnący uchodzić za zawodowych nieomal patriotów. Mamy do czynienia nie tylko ze skandalem prawnym, ale i ze sprofanowaniem polskiego Dnia Niepodległości, rocznicy wydarzeń podczas których właśnie przed ukraińskim atakiem bronił się m.in. polski Lwów! To jak naplucie na groby Orląt Lwowskich i Przemyskich walczących 101 lat temu z ukraińskimi nacjonalistami, jak szyderstwo ze wszystkich ofiar Rzezi Wołyńskiej, którą UNA-UNSO oficjalnie pochwala i chciałaby powtórzyć. Nie ma słów dla takiego upodlenia fundowanego właśnie Polsce i Polakom w te listopadowe dni…

__________

  Konrad Rękas

Za; https://chart.neon24.pl/post/151527,pis-naplulo-na-pamiec-orlat-lwowskich

***

Po co PiS zaprasza do Polski banderowskich bandytów?

Wicemarszałek polskiego Sejmu zaprasza do Polski banderowców.

   Polska Straż Graniczna na granicy polsko – ukraińskiej, zatrzymała jednego z liderów skrajnie banderowskiej organizacji działającej na Ukrainie – UNA – UNSO, Igora Mazura.

Pan Mazur będąc skrajnym nacjonalistą, zdążył w swojej przeszłości walczyć po stronie samozwańczego kalifatu w Czeczenii przeciwko wojskom Federacji Rosyjskiej, za co jest ścigany międzynarodowym listem gończym wydanym przez Interpol na wniosek strony rosyjskiej.

    Fakt zatrzymania nie spodobał się Ukraińcom, którzy wystosowali odpowiednie noty do Interpolu i odpowiednich władz w Polsce, wnoszące o zwolnienie banderowca.
Zanim zadam pytanie, które jest clou całej tej afery, powiem, że jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności, Polska staje przed szansą, aby wykazać się dobrą wolą w stosunku do Rosji, co mogłoby zapoczątkować dwustronny dialog. Zatem strona Polska powinna przekazać Mazura stronie rosyjskiej, co z pewnością zostanie zapamiętane jako gest dobrej woli właśnie.

 Wszyscy pamiętamy, że w poniedziałek 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. Można zapytać zatem, po co Mazur przybył do Polski w przeddzień naszego święta? PiSiory, lewactwo i żydostwo powie, że aby wziąć udział w marszu organizowanym przez polskich narodowców. Taka teoria to jednak bzdura, gdy wskażemy, że ten banderowiec i bandyta przybył do Polski na osobiste zaproszenie pisowskiej wicemarszaĺek Sejmu, Beaty Mazurek.

Kto potrafi odpowiedzieć na pytanie, po co pani Mazurek w przeddzień Marszu Niepodległości zaprasza do Polski jednego z liderów skrajnie faszystowskiej, banderowskiej formacji zbrojnej UNA – UNSO?

W tym wszystkim zakładam, że nazwisko tego banderowca nie ma nic wspólnego z nazwiskiem pani wicemarszałek.

  Stawiam tezę, że szykowano jakąś grubą prowokację, ale idioci z PiSu chyba nie wiedzieli, że Mazur jest ścigany przez Interpol.

_____________

Jan Twardowski

Za; https://jantwardowski.neon24.pl/post/151516,po-co-pis-zaprasza-do-polski-banderowskich-bandytow

Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA POLSKI, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, Lwów, Obrona Lwowa 1920, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POlska w likwidacji, Powstanie Orląt we Lwowie - 1918, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.