„Śpią…W cieple, najedzone, napojone, spokojne”. Uratowane tygrys odpoczywają w poznańskim zoo

Wszystkie tygrysy uratowane z nielegalnego transportu żyją, ale trzy wciąż są w złym stanie. Poznańskie zoo relacjonuje w mediach społecznościowych sytuację nowych podopiecznych.

Transport dziesięciu tygrysów dotarł na przejście graniczne w Koroszczynie w sobotę 26 października. Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że transport ze zwierzętami został wysłany z Włoch 22 października, a trafić miał docelowo do Dagestanu w Rosji. Na granicy polsko-białoruskiej pojawił się problem – funkcjonariusze służby granicznej odmówili przepuszczenia ciężarówki. Brakowało dokumentów wymaganych w tym kraju, czyli certyfikatów weterynaryjnych wystawionych przez włoskie służby weterynaryjne. Kierowcy sami nie posiadali aktualnych wiz. Transport został cofnięty do Polski, a sytuacją przewożonych zwierząt zainteresowały się służby.

W czwartek zwierzęta znalazły się w poznańskim zoo – trzy samice i cztery samce dochodzą tam do siebie. Dwa najsilniejsze osobniki przewieziono z Poznania do zoo w Człuchowie, gdzie również pozostają pod opieką lekarzy.

Poznańskie zoo relacjonuje w mediach społecznościowych sytuację nowych podopiecznych. / Źródło: Facebook / Poznańskie Zoo

Poznańskie zoo relacjonuje w mediach społecznościowych sytuację nowych podopiecznych. / Źródło: Facebook / Poznańskie Zoo

„Śpią…W cieple, najedzone, napojone, spokojne. Pod pysiem-zabawka przytulanka:) Muszą teraz zebrać tygrysie siły i odzyskać ducha. A ja już siadam do obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej ponad podziałami politycznymi oraz apelu o stworzenie azylu, zaczepiam posłów, rozpoczynam działania, które staną się tarczą ochronną dla innych tygrysów i krzywdzonych zwierząt” – relacjonuje na Facebooku pracowniczka poznańskiego zoo.

/ Źródło: Facebook / Poznańskie Zoo
/ zma
2 listopada 2019

Zobacz więcej na ten temat: https://dorzeczy.pl/kraj/119191/spiaw-cieple-najedzone-napojone-spokojne-uratowane-tygrys-odpoczywaja-w-poznanskim-zoo.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Przyroda, Uncategorized, Zwierzęta, ŚRODOWISKO NATURALNE - EKOLOGIA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.