„Haniebna kampania informacyjna”. Ukraiński minister oburzony listem Amerykanów

Żołnierze pułku ukraińskiej Gwardii Narodowej „Azow” / Źródło: PAP/EPA / ROMAN PILIPEY

„To haniebna kampania informacyjna” – tak o liście 40 członków Izby Reprezentantów USA powiedział szef ukraińskiego MSW Arsen Awakow.

20 października 40 kongresmenów wystosowało list do amerykańskiego sekretarza stanu Mike’a Pompeo, w którym zażądali wpisania pułku ukraińskiej Gwardii Narodowej „Azow” oraz dwóch innych skrajnie prawicowych organizacji w Europie na listę organizacji terrorystycznych. Dziś temat ten był poruszony na spotkaniu szefa MSW Ukrainy Arsena Awakowa z zastępczynią szefa misji w ambasadzie Stanów Zjednoczonych na Ukrainie Kristiną Kvien.

Ukraiński resort spraw wewnętrznych odpublikował po spotkaniu komunikat. Wynika z niego, iż Awakowo zaprezentował na nim takie stanowisko na temat listu: „Haniebna kampania informacyjna na temat rzekomego rozprzestrzeniania się ideologii nazistowskiej w jednostce specjalnej Azow (…) jest umyślną próbą dyskredytacji jednostki Azow oraz Gwardii Narodowej Ukrainy, przede wszystkim w świadomości partnerów międzynarodowych Ukrainy”.

– Mam nadzieję, że nasi partnerzy i współpracownicy wezmą pod uwagę uczciwe i otwarte stanowisko oraz fakty Ukrainy w walce o ochronę demokracji. Wspólnie przeciwstawimy się tym brudnym i podstępnym metodom – oświadczył ukraiński minister.

____________

Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, III RP, NAZIZM, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POlska w likwidacji, Roszczenia ukraińskie, Ukraina, Uncategorized, USA, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „„Haniebna kampania informacyjna”. Ukraiński minister oburzony listem Amerykanów

  1. Kojak pisze:

    Widac ze Ukraina to rzady zbrodniarzy i bandziorow wywodzacych sie z UPA ! Zydohitlerowcy z PPYYSSS nie maja nic przecwko temu ! Ba Nawet Polska bedzie transportowala nieogranioczone ilosci gazu i ropy do Ukrainy rzadzonej prze wielbicieli zbrodniarzy z UPA ! Widac kolejny raz antypolska morde Zydow z PPYYYSSS !

Możliwość komentowania jest wyłączona.