„Chyba będę musiał uciekać z Polski”. J. Śpiewak otrzymał 225 tys. złotych kary za użycie sformułowania…

screen YT

– Sąd skazał mnie na publikacje przeprosin przez dwa tygodnie na głównej stronie jednego z najbardziej popularnych portali w Polsce. Wycena, którą otrzymałem ścięła mnie z nóg. Same przeprosiny będą kosztować 221 tysięcy złotych. Do tego 5 tysięcy grzywny. Za co? Za to że śmiałem uznać, że jeśli adwokat kupuje roszczenia i przejmuje kamienice to jest to dzika reprywatyzacja (…)

To są niestety standardy białoruskie. Liczę, że sąd apelacyjny się opamięta. Jeśli nie to chyba będę musiał uciekać z Polski – pisze na Facebooku Jan Śpiewak, działacz miejski, który odegrał bardzo dużą rolę w ujawnianiu patologii tzw. dzikiej reprywatyzacji w Warszawie.

Dostałem 225 tysięcy złotych kary za użycie sformułowania „dzika reprywatyzacja”.

(…)

Sąd skazał mnie na publikacje przeprosiny przez dwa tygodnie na głównej stronie jednego z najbardziej popularnych portali w Polsce. Wycena, którą otrzymałem ścięła mnie z nóg. Same przeprosiny będą kosztować 221 tysięcy złotych. Do tego 5 tysięcy grzywny. Za co? Za to że śmiałem uznać, że jeśli adwokat kupuje roszczenia i przejmuje kamienice to jest to dzika reprywatyzacja. Dziką reprywatyzacją od 6 lat nazywamy całą warszawską reprywatyzację, bo odbywa się nie na podstawie ustawy, ale bardzo dziwnego orzecznictwa sądów administracyjnych. Tym pojęciem posługują się media od wielu lat. Tym pojęciem posługiwałem się ja od 2013 roku. I teraz mogę zostać bankrutem, bo sąd nie rozumie i nie akceptuje na czym polega wolność słowa. Takie wyroki są coraz częstsze. Niestety mamy coraz bardziej autorytarny wymiar sprawiedliwości, który rości sobie coraz więcej władzy nad życiem obywateli. To są niestety standardy białoruskie.

Liczę, że sąd apelacyjny się opamięta. Jeśli nie to chyba będę musiał uciekać z Polski

– pisze Jan Śpiewak.

________________

21.10.2019

Za; https://www.tysol.pl/a38514–Chyba-bede-musial-uciekac-z-Polski-J-Spiewak-otrzymal-225-tys-zlotych-kary-za-uzycie-sformulowania%E2%80%A6

Ten wpis został opublikowany w kategorii AFERY PRAWA, APELE - KOMUNIKATY, Eksmisje, III RP, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POlska w likwidacji, PRAWO, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „„Chyba będę musiał uciekać z Polski”. J. Śpiewak otrzymał 225 tys. złotych kary za użycie sformułowania…

  1. WOLF pisze:

    MAFIA PRZESTĘPCZA w togach ….tak można przyjąć jak pewnik po takim wyroku ..to czyste przestępstwo w wykonaniu Sądu !

  2. robg56 pisze:

    Wydaje mi się, że wskazał imiennie na Ćwiąkalskich. Szkoda, że nie wskazał na Komisję Majątkową oraz „zaspokojenie” na drodze decyzji administracyjnych „roszczeń” Kościoła oraz nieistniejących, ale na prędce odtworzonych, żydowskich kahałów – bo to są pierwotne przyczyny tzw dzikiej reprywatyzacji. Czy jego własna rodzina z tego nie skorzystała?

Możliwość komentowania jest wyłączona.