Aktywiści udaremnili eksmisję niepełnosprawnej kobiety

Eksmisję przeprowadzał komornik Ryszard Moryc, którego doświadczony działacz lokatorski Piotr Ciszewski opisał na „Facebooku” jako człowieka wykonującego takie eksmisje, których nie chcą podejmować się nawet jego koledzy.

Aktywiści lokatorscy, miejscy i lewicowi skutecznie zablokowali wczoraj na Żoliborzu eksmisję 50-letniej niepełnosprawnej kobiety. Lokatorka miała trafić do lokalu tymczasowego położonego na piętrze, bez windy, co oznaczałoby pozbawienie jej możliwości wychodzenia z domu.

Wśród blokujących był m.in. przyszły poseł Lewicy, zdeklarowany socjalista Maciej Konieczny.

Wyrok w sprawie eksmisji kobiety z mieszkania przy ul. Krajewskiego 2A, w pobliżu warszawskiego Dworca Gdańskiego, zapadł wiele lat temu. Kobieta jest niepełnosprawna fizycznie i psychicznie – jak relacjonował mediom Maciej Konieczny, popadła w długi nie ze swojej winy.

Jako że nie jest w stanie się samodzielnie poruszać, umieszczenie jej w lokalu na piętrze, w budynku bez windy, oznaczałoby odebranie jej możliwości wychodzenia na zewnątrz.

Eksmisję przeprowadzał komornik Ryszard Moryc, którego doświadczony działacz lokatorski Piotr Ciszewski opisał na „Facebooku” jako człowieka wykonującego takie eksmisje, których nie chcą podejmować się nawet jego koledzy.

„Komornik Moryc znany jest ze swej brutalności, jedyne zdjęcia, jakie można znaleźć na szybko, przedstawiają go uśmiechniętego w asyście sporych grup policji. I tym razem policjanci chcieli z początku przebić się przez naszą żywą barykadę” – opowiada współpracownik portalu „Strajk” i aktywista Związkowej Alternatywy Wojciech Łobodziński, który brał udział w blokadzie.

Jak relacjonuje, napiętą atmosferę tylko w części zmniejszyła obecność Macieja Koniecznego oraz asystenta posła Pawła Lisieckiego (PiS) i to, że podjęli oni negocjacje w lokalu z komornikiem, przedstawicielką zarządcy nieruchomości oraz rady dzielnicy Żoliborz.

Obecność rozpoznawalnych twarzy oraz mediów tylko częściowo skłoniła komornika i policję do spuszczenia z tonu. „Od policjanta można było usłyszeć o „przygodzie życia jaka czeka nas na komendzie”, natomiast komornik Moryc wspomniał o karetce, która jest tu ze względu na nasze przyszłe obrażenia, jeśli się nie wycofamy. Było to pierwsze takie moje doświadczenie na blokadzie eksmisji, zazwyczaj komornicy odpuszczali, gdy tylko widzieli nasz opór, z pewnością nie starali się aż tak eskalować konfliktu” – mówi Łobodziński.

Blokada, w której brało udział ok. 25 osób m.in. z Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, Komitetu Obrony Praw Lokatorów, Ruchu Sprawiedliwości Społecznej, skłotu Przychodnia, stowarzyszenia Miasto Jest Nasze oraz dwóch działaczy partii Lewica Razem, zakończyła się ostatecznie połowicznym sukcesem obrońców. Lokatorka będzie musiała opuścić mieszkanie dopiero za dwa tygodnie. Zanim to nastąpi, strona społeczna oceni stan lokalu, który zaproponuje jej miasto.

Autorstwo: Małgorzata Kulbaczewska-Figat
Źródło: Strajk.eu
https://wolnemedia.net

Za; https://marucha.wordpress.com/2019/10/16/aktywisci-udaremnili-eksmisje-niepelnosprawnej-kobiety/#more-78937

***

Komentarze 14  “Aktywiści udaremnili eksmisję niepełnosprawnej kobiety”

 1. Bili de kid said

  To chyba ta gnida.

 • PISKORZ said

  re art. Komornik Moryc…A Moryc…i wszystko jasne..!

 • PISKORZ said

  re art Ruchu Sprawiedliwości Społecznej..” W ostatnim numerze „Angory” art. Ikonowicza „Zadeptywanie społeczników” autor pisze…”30 X. ludzie. którym pomagamy pojadą z nami do Poznania na mój proces /tzn Ikonowicza/. Janek Śpiewak też płaci za swoją za swoją działalność. REPRYWATYZACYJNI ZŁOCZYŃCY POCZULI SIĘ OBRAŻENI…i wytoczyli mu 22 procesy”. ps Już z tego powodu, że jest tam stała rubryka Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej…warto czytać ten tygodnik! ps Dlaczego Ikonowicz ma proces…odsyłam do tego numeru /tj. 42/. 5 zł nie majątek.!!

 • AlexSailor said

  Brawo.
  Artykuł na poziomie.
  Nie dowiemy się z niego, czyje to mieszkanie, jaki jest tytuł do eksmisji, ani nawet skąd eksmitowana wzięła się w mieszkaniu.
  Najważniejsze, że komornikowi uniemożliwiono.

  ——
  Biedny komornik… Moryc…
  Admin

 • AlexSailor said

  @Bili De Kid

  Mafie, służby i loże.
  Za egzekucje bez tytułu komornik powinien zapłacić odszkodowanie
  ale przecież wiadomo, że trzeba najpierw wpłacić nieproporcjonalnie wielkie
  wpisowe, że dostęp do obsługi prawniczej jest ograniczony, a sądy … .
  No właśnie – mafie, służby i loże.
  No i po co płacić podatki na utrzymanie takich prokuratorów?

 • Rafal Cz. said

  Ale sie porobilo, az milo czytac.

 • Zerohero said

  Przestępcza działalność komorników to znany fakt. Mam jednak mieszane uczucia w związku z eksmisjami. Jeśli klient mieszka w cudzym mieszkaniu, a nie płaci, to won. Kiedyś oglądałem reportaż na którym było małżeństwo z problemami lokalowymi, ona chora na raka. Użyczyli mieszkania lokatorowi a on przestał płacić czynsz. Efekt? Oni nie mają gdzie mieszkać i muszą jeszcze ponosić koszty utrzymania mieszkania które zajął pasożyt. Nie ma bata na tego sk…wiela. Poszli z ukrytą kamerą pogadać z nim. Powiedzieli, że jest im ciężko. Doradził żeby wzięli kredyt.
  Tak działają prawa lokatorów. Mieszkasz na przykład za granicą, twoje mieszkanie w Polsce stoi puste. Wynajmiesz, trafi się kanalia i mieszkania nie masz.

  Jeśli ludziom żal bezdomnych, to przecież można sfinansować mieszkania zastępcze na godnym poziomie. Tymczasem Polacy wolą zapłacić 100 milionów złotych na samą renowację żydowskich cmentarzy. 100 milionów to byłoby z 500 mieszkań. A zakupy jankeskiego uzbrojenia? To już są setki tysięcy mieszkań. Spokojnie by się znalazło.

  Ale przecież łatwiej urządzić burdę i bronić lokatora kosztem właściciela.

  PS. jeśli właściciel wszedł nielegalnie w posiadanie lokalu (np. jest 150 latkiem cudem ocalałym z Holokału), to mamy osobną kwestię. Wtedy trzeba po prostu ukarać przestępstwo.

 • Zerohero said

  Takie nazwiska jak Moryc, Warszawski – budzą w Polin respekt.

 • Re: Artykul..
  I niech mi ktos wskaze jakikolwiek skandal polityczny czy finansowy w ktorym zyd by nie uczestniczyl lub byl jego tworca???…

  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 • Zbyszko said

  Coś nie do pomyślenia w PRL-u…
  Podobno w samej tylko Warszawie, wykonano już kilkadziesiąt takich eksmisji. Przypuszczam, że w większości ofiarami tego wolnorynkowego bestialstwa byli budowniczowie Warszawy albo ich potomni…
  Czy nie jest to kara za lekceważenie sobie tego Daru Bożego wolnej (może jeszcze wtedy nie do końca) Ojczyzny jaką dostalismy po Ślubach Jasnogórskich?
  Zamiast uczciwie pracować, gonić sabotażystów i bumelantów, to nazwaliśmy tą Ojczyznę komuną i ciężko grzeszyliśmy także strajkami…
  Więc chyba teraz mamy za swoje..

 • Zbyszko said

  Zbyszko @10 oczywiście w samej tylko Warszawie wykonano kilkadziesiąt TYSIĘCY takich eksmisji!
  Chyba uciekło mi z tych emocji…

 • Sowa said

  Taki poliński standard, przykład z Jasła na Podkarpaciu:

  Nie płacą za wynajmowane mieszkanie i nie chcą go opuścić
  12.08.2019

  Trzy lata temu małżeństwo z Jasła na Podkarpaciu wynajęło swoje trzypokojowe, świeżo wyremontowane mieszkanie 71-letniej znajomej i jej rodzinie. Do dziś Anna i Józef Dybasiowie nie mogą go odzyskać – mimo że lokatorzy nie płacili za wynajem, mimo że umowa już wygasła i mimo prawomocnego wyroku. Co więcej, dzicy lokatorzy mają… własny dom. Materiał „Interwencji”.

  Anna i Józef Dybasiowie 15 lat temu wyjechali do Anglii do pracy. Tam urodziło im się dwoje dzieci. W Jaśle kupili mieszkanie, które wymagało gruntownego remontu. Każdy zarobiony grosz przysyłali pani Wiktorii, siostrze pana Józefa, która nadzorowała remont. Wyremontowane mieszkanie stało puste. W 2016 roku wynajęli je 71-letniej kobiecie, która była dobrą znajomą rodziny.

  – Mieszkanie było po generalnym remoncie, tam była nowa łazienka, kuchnia, nowe AGD, nowe podłogi – opowiada „Interwencji’ Anna Dybaś.

  – Pani Jadwiga wprowadziła się tam z mężem i dwójką bardzo dorosłych dzieci – około 30-letnich. Umowa była podpisana na 1000 złotych miesięcznie plus media. Mieszkanie ma około 60 metrów: 3 pokoje, łazienka, kuchnia, wyposażone komfortowo we wszystkie potrzebne sprzęty. Myśmy nie mieli żadnych obaw, myśmy jej ufali, myśmy sobie nawzajem pomagali – mówi dziennikarzom Wiktoria Dybaś, siostra pana Józefa.

  Cały artykuł tutaj:
  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-08-12/nie-placa-za-wynajmowane-mieszkanie-i-nie-chca-go-opuscic/

 • Moher49 said

  Taka menda dawno powinna być ubita. Ale nie ma Narodowych Sił Zbrojnych, państwo ma kochać i przebaczać.

 • Marucha said

  Re 10:
  Liczba bezprawnych lub nieprawidłowych egzekucji jest bardzo duża, sądząc po doniesieniach prasowych, a przypuszczalnie jest to tylko wierzchołek góry lodowej.
  Z czego komornicy budują sobie pałace, kupują wypasione samochody?
  Jak często ponoszą odpowiedzialność za ewidentne – już nie „błędy”, ale przestępstwa?

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, Bieda, Eksmisje, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, NIEPEŁNOSPRAWNI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, PROTESTY, Uncategorized, ZDROWIE - ŻYCIE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Aktywiści udaremnili eksmisję niepełnosprawnej kobiety

 1. wasa pisze:

  KOMORNIK POWINIEN BYĆ NA PENSJI Z SĄDU- ZWYKŁY URZĘDNIK. TO BYŁOBY PRAWIDŁOWE!!!!!!!

Możliwość komentowania jest wyłączona.