Naukowcy z USA: 100 mln zabitych i rannych w pierwszych godzinach wojny atomowej

Symulacja wojny atomowej przygotowana przez naukowców z @Princeton: Pierwsza bomba spada na Polskę, w pierwszych godzinach giną 34 mln osób, 57 mln jest rannych

W pierwszych godzinach konfliktu atomowego między USA a Rosją zginęłyby 34 mln osób a 57 mln zostałoby rannych – wynika z nowej symulacji takiego starcia przeprowadzonej przez naukowców z Princeton University.

Zdaniem naukowców taki scenariusz stał się „dramatycznie” bardziej wiarygodny w dwóch ostatnich latach, ponieważ oba kraje odstępują od porozumień mających na celu kontrolę zbrojeń – ostrzegają badacze z Princeton University.

Symulacja konfliktu atomowego między USA a Rosją to efekt prac w ramach programu dotyczącego globalnego bezpieczeństwa (SGS) realizowanego przez amerykańską uczelnię.

Z symulacji wynika, że w pierwszych godzinach konfliktu z użyciem broni atomowej między USA a Rosją poszkodowanych – zabitych i rannych – zostałoby 100 mln osób. W liczbie tej nie ma ofiar promieniowania, którego skutki odczuwalne byłyby w dłuższym okresie.

Princeton University

Symulacja zakłada, że w dalszej fazie konfliktu doszłoby do nuklearnego zniszczenia Europy, co byłoby efektem eskalacji konfliktu konwencjonalnego między Rosją a NATO, który doprowadziłby do użycia broni atomowej. Pierwsza rakieta z głowicą atomową – jako „strzał ostrzegawczy” – miałaby być wystrzelona z Obwodu Kaliningradzkiego. NATO odpowiedziałoby nalotem w czasie którego zrzucona zostałaby na cel w Rosji bomba atomowa.

W efekcie w Europie wybuchłaby wojna nuklearna – Rosja miałaby użyć 300 głowic jądrowych przy wykorzystaniu lotnictwa i wojsk rakietowych do zniszczenia baz NATO i nacierających jednostek. NATO odpowiedziałoby zrzuceniem na Rosję 180 głowic atomowych.

Kolejna faza wojny to setki uderzeń z użyciem broni atomowej.

W ramach dalszej eskalacji USA i Moskwa zaczęłyby atakować największe miasta wroga wystrzeliwując w nie do 10 rakiet z głowicami atomowymi z pokładu okrętów podwodnych.

Symulacja przewiduje, że pierwszy pocisk atomowy spadłby na Polskę (w pobliżu Wrocławia).

Symulacja jest elementem starań fizyków z Princeton, którzy chcą przekonać naukowców z całego świata do konieczności redukcji zagrożenia stwarzanego przez zbrojenia atomowe.

___________

Źródło: The Independent

18.09.2019,

https://www.rp.pl/Konflikty-zbrojne/190919281-Naukowcy-100-mln-zabitych-i-rannych-w-pierwszych-godzinach-wojny-atomowej.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii HISTORIA WSPÓLCZESNA, III Wojna Światowa?, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Naukowcy z USA: 100 mln zabitych i rannych w pierwszych godzinach wojny atomowej

 1. janciowodnik7 pisze:

  A co z przepowiednią mówiącą, że Polska ocaleje z tej pożogi?

  • emjot pisze:

   Te wszystkie przepowiednie, to wymyślone bajki i nie chciejmy tego sprawdzać … nie widzę powodu, dla którego Polska miałaby być ocalona…

   • Kojak pisze:

    Wyroki Boskie sa niezbadane i kieruja sie niedostepna ludziom logika ! Wszystkie w zasadzie wazne przepowiednie mowia ze Polska zostanie jednak ocalona !

 2. Kojak pisze:

  Rosja wystarczoloby zeby zrealizowala stary pomysl Sacharowa a zydowscy hiitlerowcy z Usraela z znikneliby z powierzchni ziemi ! Wystarczyloby wywolac wybuch atomowy w okolicach Nowego Jorku by spowodowac niewyobrazalne tsunami a swiat uwolnilby sie raz na zawsze od zydowskich zbrodniarzy z Usrela !

Możliwość komentowania jest wyłączona.