„Żydzi w Europie powinni mieć większe prawo do noszenia broni”…. apel rabina

Do największej liczby ataków antysemickich dochodzi w zachodniej części Europy (East News)

Jeden z najważniejszych europejskich rabinów alarmuje o wzroście antysemityzmu w Europie. Wzywa UE, by zezwoliła społeczności żydowskiej na jak największy dostęp do broni – informuje TVP Info. …

Rabin Menachem Margolin miał zwrócić się w tej sprawie do ministrów spraw wewnętrznych krajów Wspólnoty.

Chce, by państwa członkowskie Unii Europejskiej zmieniły prawo i umożliwiły Żydom noszenie broni. W jego opinii powstrzyma to potencjalne ataki o podłożu antysemickim.

„Prosimy o zmianę prawa dotyczącego przyznawania licencji na posiadanie broni i umożliwienie wyznaczonym członkom żydowskich społeczności i instytucji posiadanie jej w celu obrony oraz zorganizowanie niezbędnych treningów przygotowujących do udaremniania potencjalnych ataków” – cytuje Margolina portal TVP Info powołując się na magazyn „Newsweek”.

Rabin miał też dodać, że wierzy, iż broń powinno posiadać „tak wielu członków żydowskiej społeczności jak to możliwe”.

Do największej liczby ataków antysemickich dochodzi w zachodniej części Europy (Niemcy, Wielka Brytania, Austria, Holandia, Francja).

We wtorek 17 kwietnia na obrzeżach parku w berlińskiej dzielnicy Prenzlauer Berg muzułmanin pasem z metalową klamrą zaatakował przechodnia.

Agresywny, młody człowiek używał słowa „Jehudi”, co po arabsku oznacza „Żyda”, którego zapewne rozpoznał po kipie – tradycyjnym, żydowskim nakryciu głowy. To wskazuje na antysemickie motywy sprawcy.

____________

Źródło: TVP Info, Wirtualna Polska

Za: https://wiadomosci.wp.pl/zydzi-w-europie-powinni-miec-wieksze-prawo-do-noszenia-broni-wazny-apel-rabina-6243525968094849a

Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYSEMITYZM, APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA WSPÓLCZESNA, ISLAM, JUDAIZM - ŻYDZI, Roszczenia żydowskie, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.