Facebook zawiesza bota wyborczego Likud, oskarża go o mowę nienawiści

Źródło; http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/268795 /Tłum. m.jasińska

Facebook oskarża Likuda o „mowę nienawiści” w automatycznym poście wyborczym, za twierdzenie, że Arabowie „chcą nas zniszczyć”. Stwierdzono, że partia Likud izraelskiego premiera Benyamina Netanyahu w poście na swoim koncie wpisem, że Arabowie mówią, że „chcą nas wszystkich zniszczyć”. naruszyła w czwartek politykę mowy nienawiści Facebooka.

Izraelskie media podały, że post mówiący o izraelskich Arabach „chcą nas wszystkich zniszczyć – kobiety, dzieci i mężczyzn” pojawił się na oficjalnej stronie Netanyahu na Facebooku, a następnie został usunięty przez Likuda.

„Po dokładnym przeanalizowaniu działań botów kampanii Likud stwierdziliśmy naruszenie naszych zasad dotyczących mowy nienawiści” – oświadczył Facebook, odnosząc się do funkcji automatycznego czatu.

„Odkryliśmy również, że bot niewłaściwie korzystał z platformy w okresie, w którym mógł się kontaktować z ludźmi. W rezultacie tymczasowo zawiesiliśmy bota na 24 godziny. W przypadku dodatkowych naruszeń będziemy nadal podejmować odpowiednie działania”.

Rzecznik Likud powiedział AFP, że zamrożenie weszło w czwartek rano i nie wpłynie na internetową kampanię wyborczą partii.

Netanjahu, który toczy bitwę wyborczą o swoje polityczne przetrwanie, powiedział, że przesłanie to nie ma z nim nic wspólnego.

„To nie byłem ja. Był to jeden z pracowników naszej centrali wyborczej”, powiedział izraelskiemu radiu publicznemu. „Ten błąd został szybko naprawiony”.

„Myśl logicznie: czy myślisz, że naprawdę napisałbym coś takiego?”

„Mam przyjaciół w krajach arabskich i szanuję ludzi bez względu na to, czy są Żydami, Arabami, muzułmanami czy chrześcijanami”.

_________

Tłumaczenie m.jasińska

Za; http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/268795

Mój komentarz: To świadczy tylko o tym,  jak Żydzi śmiertelnie boją się Arabów, bo przecież jest faktem, że Arabowie grożą Izraelowi zniszczeniem za żydowską zbrodniczą i ekspansyjną politykę na Bliskim Wschodzie; żydowski Facebook po prostu boi się narażenia na arabski gniew.

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, ISLAM, IZRAEL, JUDAIZM - ŻYDZI, MEDIA - INTERNET INFORMATYKA, MOWA NIENAWIŚCI, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Facebook zawiesza bota wyborczego Likud, oskarża go o mowę nienawiści

  1. majk koszyk pisze:

    Próbują zyskać na czasie bo polin coraz dalej

Możliwość komentowania jest wyłączona.