Muzeum Auschwitz pozywa osobę informującą o szykanowaniu Polaków na terenie byłego obozu

„Nasze Stowarzyszenie otrzymało w ostatnim czasie postanowienie sądu, które próbuje zamknąć nam usta. Nie jest to tylko jednostkowy przypadek. Takich postanowień jest więcej. Co więcej: nie jesteśmy jedyni, którzy stali się obiektami ataków. Wobec naszego Stowarzyszenia z wnioskiem o zabezpieczenie powództwa o ochronę dóbr osobistych wystąpiło Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu do kilku sądów. Na razie wiemy o wnioskach skierowanych do Sądu w Poznaniu i Krakowie. Sytuacja jest rozwojowa.

Wniosek dotyczy zakazu publicznego rozpowszechniania – zdaniem PMAB – nieprawdziwych informacji. To się dzieje naprawdę!” – alarmuje Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych.

Na stronie fb Stowarzyszenia opublikowano postanowienie Sądu Okręgowego w Poznaniu, z którego wynika, że na wniosek Muzeum Auschwitz-Birkenau Sąd Okręgowy w Krakowie „zabezpieczył powództwo wnioskodawcy i zakazał uczestniczce Elżbiecie Rybarskiej rozpowszechniania informacji objętych wnioskiem o zabezpieczenie”. O co chodzi?

Elżbieta Rybarska jest prezesem Stowarzyszenia Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych. Jej dziadek zginął w Auschwitz. „Przestępstwem” Rybarskiej jest informowanie o tym, w jaki sposób Polacy są upokarzani w muzeum Auschwitz-Birkenau zarządzanym przez Piotra Cywińskiego: przeszukiwani przy wejściu jak przestępcy, piętnowani za wnoszenie polskich flag na teren byłego obozu, stawiani za metalowymi barierkami i pilnowani przez policjantów z psami. Opowiadała o tym min. w telewizji WRealu24. Relacja TUTAJ.

PRZECZYTAJ: Selekcja w Muzeum Auschwitz: rodziny polskich ofiar bez zaproszenia na rocznicę wyzwolenia obozu

To nie podoba się dyrekcji Muzeum Auschwitz, które uznało, że Rybarska narusza dobre imię tej instytucji i złożyło pozew oraz wniosek o zabezpieczenie, w którym domaga się, aby sąd zakazał Rybarskiej „rozpowszechniania informacji dotyczących obchodów 74. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, w szczególności informacji o nie otrzymaniu zaproszenia od Muzeum, zakazie wnoszenia flag na teren Muzeum, zakazie śpiewania polskiego hymnu narodowego, o tym, że wnioskodawca przyczynia się do ubywania substancji/niszczenia Muzeum, próbuje zmieniać historię, szykanuje za eksponowanie polskich barw narodowych, traktuje polskie rodziny ofiar jak niebezpiecznych przestępców oraz, że Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau nie jest w polskim posiadaniu, a jego dyrekcję nie stanowią Polacy, w ramach swojej działalności nie wspomina lub nie czci pamięci polskich bohaterów, w tym rotmistrza Witold Pileckiego oraz Stanisława Leszczyńskiego, jak również przyczynia się do umniejszania pamięci o Polakach więzionych i zamordowanych w obozie”. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony przez Sąd Okręgowy w Krakowie, w związku z czym Muzeum Auschwitz wycofało wniosek z Sądu Okręgowy w Poznaniu, co wynika z pisma opublikowanego przez Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych. Oznacza to, że Elżbieta Rybarska nie może już informować opinii publicznej o tym, co dzieje się w Muzeum Auschwitz.

    

Kliknij w obraz, aby powiększyć

O tym, co dzieje się w placówce zarządzanej przez Piotra Cywińskiego, informowaliśmy w artykułach i filmach zamieszczanych na naszym portalu. To zapewne również nie podoba się Muzeum Auschwitz, ale nie da się zamknąć ust wszystkim. I jeszcze jedno: trzymanie na stołku dyrektora Cywińskiego, który nie raczył zaprosić na obchody wyzwolenia obozu rodziny rotmistrza Witold Pileckiego, jest skandalem. A Prawo i Sprawiedliwość ten skandal legitymizuje.

_______________

Za; https://wprawo.pl/2019/08/08/muzeum-auschwitz-pozywa-osobe-informujaca-o-szykanowaniu-polakow-na-terenie-bylego-obozu/

ZOBACZ:

„Nie-Żydzi” na tablicach w Auschwitz. Szokujące oświadczenie dyrekcji muzeum

ZOBACZ: To jeszcze Polska czy już folwark Izraela? Strażnik z Muzeum Auschwitz wyjaśnia, dlaczego Żydzi mogą wchodzić na teren obozu z flagami na drzewcach

ZOBACZ: Polski blok w KL Auschwitz nadal w opłakanym stanie! Zabijają pamięć o pomordowanych Polakach?

ZOBACZ: „Oskarżam Cywińskiego i Żydów! Auschwitz nie jest terenem eksterytorialnym!” Mocne przemówienie przed obozem w Oświęcimiu!

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, Auschwitz, Holokaust, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, Miejsca Męczeństwa Polaków, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, Roszczenia żydowskie, Uncategorized, św. Maksymilian Maria Kolbe i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Muzeum Auschwitz pozywa osobę informującą o szykanowaniu Polaków na terenie byłego obozu

  1. Pingback: JAREK_KEFIR | Pearltrees

  2. majk koszyk pisze:

    Tylko chazarskie kłamstwa w imię przemysłu holokau. Sądy też chazarskie więc te talmudyczne bzdury uwiarygadniają.

  3. kojak pisze:

    Kryminalisci zydowscy sa coraz bardziej bezczelni ! To juz graniczy wyraznie z kryminalna buta i tupetem ! No coz sa u siebie ! Polacy to bydlo ktore winne im, posluszenstwo . Polaka przeciez mozna zabic ,rozjechac bezkarnie na psach jak zrobil tyto zydowski bandyta bez prawa jazdy Najsztub ! Zydowskli kryminalista uwolnil w sadzie zydowskiego bandyte od kary ! W Polsce nastal jawny zydohitleryzm ! Ten oburzajacy wybyk zdegerowanych kanali z zydowskiego juz muzeum jest tylko kolejnym Krymionalnym zydowskim wynturzeniem

Możliwość komentowania jest wyłączona.