Skandal w Toruniu! Rodzicom polskiego ucznia grozi ograniczenie władzy rodzicielskiej, bo syn powiedział Ukraińcowi, że Bandera to bandyta!

O wyjątkowo haniebnym i bulwersującym wydarzeniu informuje na Twitterze mec. Magdalena Majkowska z Ordo Iuris. Wedle jej relacji polski uczeń i jego rodzice mają ogromne problemy, po tym jak młody człowiek zwrócił uwagę koledze pochodzącemu z Ukrainy, który wychwalał Stepana Banderę.

– Uczeń na przerwie, zwrócił uwagę koledze narodowości ukraińskiej, który wychwalał S. Banderę, że w Polsce uważany jest on za bandytę. Szkoła zgłosiła sprawę do sądu opiekuńczego w Toruniu, stawiając polskiemu uczniowi zarzut nacjonalizmu – czytamy we wpisie mec. Majkowskiej.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jest to szkoła podstawowa nr 10 w Toruniu (LINK do profilu na FB).

Wśród wielu komentarzy internautów pojawiało się również niedowierzanie i pytania, czy aby ta sytuacja naprawdę miała miejsce. W kolejnym wpisie Magdalena Majkowska rozwiała wątpliwości, stwierdzając, że dzisiaj broniła rodziców rzeczonego ucznia w sądzie.

– Przykro mi, ale nie. Sama bym nie uwierzyła, gdyby nie to, że byłam dzisiaj na I rozprawie przed SR w Toruniu reprezentując rodziców polskiego chłopca. Toczy się wobec nich postępowanie o ograniczenie władzy rodzicielskiej nad synem na skutek zawiadomienia szkoły – czytamy w komentarzu prawnik Ordo Iuris.

Skandal w Toruniu! Rodzicom polskiego ucznia grozi ograniczenie władzy rodzicielskiej, bo syn powiedział Ukraińcowi, że Bandera to bandyta!

Ukraiński uczeń – banderowiec wyzywał i opluwał Polaka za noszenie odzieży z Żołnierzami Wyklętymi

Instytut Ordo Iuris reprezentuje rodziców, którym grozi ograniczenie władzy rodzicielskiej nad dziesięcioletnim synem. Do wszczęcia postępowania doszło na skutek zawiadomienia Sądu Rejonowego w Toruniu przez szkołę, do której uczęszcza dziecko. Narastający od dawna konflikt pomiędzy uczniami zaczął się, gdy Maciek zwrócił uwagę ukraińskiemu koledze wykrzykującemu, że Stefan Bandera to bohater. Po miesiącach ignorowania próśb rodziców o interwencję, szkoła bez ich wysłuchania zawiadomiła sąd o rzekomym propagowaniu przez Maćka nacjonalistycznych haseł oraz jego agresji wobec ucznia z Ukrainy.

Po pierwszym szkolnym sporze o Banderę, Maciek był przez ukraińskiego kolegę wyzywany i opluwany z powodu noszenia ubrań z nadrukami przedstawiającymi Żołnierzy Niezłomnych. Chłopiec starał się nie reagować na liczne prowokacje, a kolejne incydenty były na bieżąco zgłaszane szkole. Rodzice byli w stałym kontakcie z placówką, licząc na wsparcie pedagogów w rozwiązaniu konfliktu pomiędzy uczniami. Jedynym zaleceniem szkoły było jednak, by chłopcy trzymali się od siebie z daleka. Narastający konflikt z rówieśniczego sporu przeszedł w kolejne fazy agresji wobec Maćka. Ostatecznie doszło między chłopcami do bójki poza terem szkoły. Jedyną reakcją placówki było skierowanie Maćka na rozmowę ze szkolnym pedagogiem, który zagroził chłopcu sądem opiekuńczym.

Sprawa Maćka została zgłoszona do sądu przez dyrekcję szkoły. Na skutek zawiadomienia zostało wszczęte wobec rodziców chłopca postępowanie w przedmiocie ograniczenia władzy rodzicielskiej. Sprawa toczy się przed Sądem Rejonowym w Toruniu.

Ukraiński uczeń – banderowiec wyzywał i opluwał Polaka za noszenie odzieży z Żołnierzami Wyklętymi

Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, III RP, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POlska w likwidacji, Roszczenia ukraińskie, Uncategorized, Wołyń, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Skandal w Toruniu! Rodzicom polskiego ucznia grozi ograniczenie władzy rodzicielskiej, bo syn powiedział Ukraińcowi, że Bandera to bandyta!

  1. majk koszyk pisze:

    polin już jest
    Bo od kiedy jest kara za miłość do własnego narodu?

  2. kojak pisze:

    No coz ? Polska rzadza zydowskie watachy kryminalne do spolki z pogrobowcami zbrodniarzy i bandytow z UPA ! Marszalkiem ,,,,polskiego,,,,,!!! Sejmu jest oredownik zbrodniarzy z UPA Kuchcinski ! Ten degenerat lajdaczyl sie z prostytutka i to nieletnia a tasma z tego nagrania zginela w bezczelnie kryminalny sposob ! Bandyci i kryminalisi ktorzy to zrobili sa chronieni przez rzadzacych bandytow !

Możliwość komentowania jest wyłączona.