Szokujące sceny z paryskiego Panteonu! Hordy imigrantów wdarły się do mauzoleum gdzie pochowani są wielcy Francuzi [VIDEO]

Kilkuset imigrantów wdarło się do paryskiego Panteonu, gdzie pochowani są najwybitniejsi Francuzi i Maria Skłodowska-Curie. Zdjęcie: Twitter/La Chapelle Debout ‏

Kilkuset imigrantów i lewaków wdarło się do jednego z najbardziej „świętych” miejsc Francji, by domagać się legalizacji pobytu. Po brutalnych starciach policji udało się usunąć bandę z paryskiego Panteonu.

Paryski Panteon został opanowany przez około 700 nielegalnych imigrantów i lewaków, którzy określają się jako „czarne kamizelki”. Domagali się oni legalizacji pobytu „praw takich jakie mają Francuzi”, „mieszkań dla wszystkich” i spotkania z premierem Francji Edouardem Phillipe.

Ta sama grupa miesiąc wcześniej okupowała lotnisko Charles De Gaulle, gdzie krzyczeli m.in „Francja nie jest dla Francuzów”, „Każdy ma prawo tu być”.

Bandy z Panteonu usunęła dopiero siąą policja. W pobliżu największego dla Francuzów mauzoleum starcia ze służbami trwały kilka godzin. Ponad 50 osób zostało rannych.

Panteon zbudowany w XVIII wieku jako Kościół św. Genowefy blisko 150 lat służy jako miejsce pochówku najwybitniejszych Francuzów. Znajduje się tam m.in grobowiec Marii Skłodowskiej-Curie, Woltera, Wiktora Hugo, Jana Jakuba Rousseau, marszałka Jeana Lannesa, przywódcy ruchu oporu z czasów II wojny światowej Jeana Moulina.

5 KOMENTARZE

  • Macie żabojady, czego chcieliście.
    W 1789 roku WYMORDOWALIŚCIE swoje elity i zniszczyliście tradycję.
    Teraz najeźdźcy zniczczą was.
    A ja się tylko z tego cieszę!

  • Bez sprzecznie trzeba Francji pomóc, wysłać kilku emerytów z ZOMO, fachowców od POpapraniskiej zbrodni Akcji Widelec. Francuzi zakpili z II RP w 1939r nie jesteśmy tacy.
    Natomiast z Francji zapraszam Polskich weteranów z Legi Cudzoziemskiej. W kraju nad Wisłą też potrzebne odkurzanie.

______________________________
Ten wpis został opublikowany w kategorii Francja, GLOBALIZM, imigracja, ISLAM, MONARCHIE, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.