MON zmienia wytyczne w sprawie wychowania żołnierzy.

Postawy żołnierzy mają teraz nawiązywać do wartości Wojska Polskiego, etosu żołnierskiego oraz historii wojskowości / Jakub Kamiński /PAP

„Bóg, Honor, Ojczyzna” i chrześcijańskie wartości nie należą już do tradycji oręża!

MON zmienia wytyczne w sprawie wychowania żołnierzy. Jak dowiedział się reporter RMF FM, z decyzji dotyczącej kształtowania dyscypliny wojskowej zniknęły wartości chrześcijańskie i zasady żołnierzy niezłomnych.

Postawy żołnierzy mają teraz nawiązywać do wartości Wojska Polskiego, etosu żołnierskiego oraz historii wojskowości

– zgodnie z historycznymi tradycjami oręża polskiego.

Wcześniej, gdy szefem MON był Macierewicz wymieniano też żołnierzy niezłomnych, chrześcijańskie wartości oraz tradycję „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

Nowa regulacji na lata 2019-2020 nie złagodziła natomiast zasady „zero tolerancji dla wykroczeń”. Powtórzono między innymi, że przełożeni nie powinni nadużywać upomnień i rozmów dyscyplinujących nawet w najdrobniejszych przypadkach łamania regulaminu.

________

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-mon-zmienia-wytyczne-dotyczace-wychowania-w-armii,nId,2964022

—-   Za pierwszego PISu zniesiono tysiącletni hymn Wojska Polskiego „Bogurodzicę”, za drugiego PISu wyrzucono z Wojska Boga w ogóle i wartości chrześcijańskie, wyrażające się w znaku „Bóg Honor Ojczyzna” a także odniesienie do pamięci i tradycji Żołnierzy Niezłomnych – przy czym wcześniej ‚niezłomni” zastąpili „Żołnierzy Wyklętych” przez żydokomunę … dokąd zmierzasz Polsko?! – m.jasińska

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POlska w likwidacji, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, WOJSKO POLSKIE, Żołnierze Wyklęci. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.