Prof. Szwagrzyk: Tu nie chodzi o merytoryczną dyskusję, ale o to żeby opluć Żołnierzy Wyklętych

Prof. Krzysztof Szwagrzyk, wiceprezes IPN / Źródło: PAP / Tomasz Gzell

W Polsce są ludzie, media i środowiska, którym Żołnierze Wyklęci przeszkadzają. Szkoda, bo ci żołnierze stanowią ogromną wartość, wokół której gromadzi się bardzo wielu Polaków – podkreśla wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej prof. Krzysztof Szwagrzyk.

Prof. Szwagrzyk był wczoraj gościem Małgorzaty Jędrzejczyk na antenie Polskiego Radia 24. Wiceprezes IPN mówiąc o przypadającym wczoraj Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych podkreślił, że dla upowszechnienia wiedzy o Niezłomnych w Polsce zrobiono już bardzo dużo, jednak wciąż jest w tej kwestii wiele pracy do wykonania.

– Mamy niezliczoną liczbę publikacji i opracowań naukowych dotyczących struktur centralnych, a także pojedynczych oddziałów. Jednak problem tutaj nie polega na braku rzetelnych źródeł wiedzy o Żołnierzach Wyklętych – mówił wiceprezes IPN. Jak wyjaśnił, problem tkwi również w tym, iż są ludzie, media i środowiska, którym Żołnierze Wyklęci przeszkadzają. – A stanowią oni ogromną wartość, wokół której gromadzi się bardzo wielu Polaków – zauważył.

Historyk przypomniał, że przed kilkoma dniami odbył się na Uniwersytecie Warszawskim odbył się wykład. Jego tytuł to „Zbrodnie Żołnierzy Wyklętych”. – Podawano cyfry, liczby, daty i fakty wzięte z kosmosu. Tu więc nie chodzi o to, żeby brać udział w dyskusji merytorycznej. Tu chodzi o to, żeby opluć Żołnierzy Wyklętych. Ale to się nie uda – oświadczył.

_______________

/ Źródło: PR 24
/ api
Ten wpis został opublikowany w kategorii HISTORIA POLSKI, IPN, Żołnierze Wyklęci. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Prof. Szwagrzyk: Tu nie chodzi o merytoryczną dyskusję, ale o to żeby opluć Żołnierzy Wyklętych

  1. Robert Grzeszczyk pisze:

    Zależy mi na merytorycznej dyskusji. Więc szkoda, że prof Szwagrzyk opluwa a nie dyskutuje, opluwa a nie wskazuje na konkretne fałszerstwa i ludzi którzy je przekazują, np. w trakcie wykładu „Zbrodnie Żołnierzy Wyklętych”

Możliwość komentowania jest wyłączona.