Żyd i mason – Jan Olszewski był najgorszym ze wszystkich powojennych premierów.

Żyd i mason Jan Olszewski (prawdziwe nazwisko Izaak Oksner) był najgorszym ze wszystkich powojennych premierów.
Cechą jego premierostwa była notoryczna niemoc władzy. Pod tym względem Olszewski – męczennik zamachu nocnej zmiany – był protoplastą tego antypolskiego rządu PiS, który też nic nie może.
Likwidacja Polski „rękami Solidarności” rozpoczęła się właśnie od niego.


Oczywiście Olszewski do ostatnich dniach się z tym wszystkim nie zgadzał. Najlepszym na to dowodem jest fakt wyłudzenia przez niego od Państwa dodatkowej renty dla siebie i dla swojej żony. Bo w końcu – on sam – nie chciał spożywać owoców własnej pracy – niech inni się martwią małymi rentami, które to egoistyczne myślenie jest typowe żydom.

No, ale teraz poznał prawdę!
Nie ma kogo żałować, szkoda jedynie miejsca na Powązkach.

Redakcja Gazeta Warszawska


Byli premierzy żegnają Jana Olszewskiego. „Aż trudno znaleźć słowa”

– Z prawdziwym żalem przyjąłem informację o jego śmierci. To człowiek, który zapisał się bardzo dobrze w historii Polski – powiedział Wirtualnej Polsce Leszek Miller. Jan Olszewski zmarł w wieku 88 lat. Odszedł po długiej i ciężkiej walce z chorobą.

Jan Olszewski zmarł 7 lutego 2019 r.

Były premier Polski Jan Olszewski nie żyje. Odszedł późnym wieczorem w czwartek w szpitalu w Warszawie, gdzie przebywał od kilku dni. Miał 88 lat.

– Jest nam wszystkim bardzo przykro z tego powodu. Przekazuję najszczersze kondolencje jego rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom – powiedział nam Leszek Miller. Podkreślił, że odszedł człowiek, który bardzo dobrze zapisał się w historii Polski.

– Aż trudno znaleźć słowa na taką wiadomość – dodał były premier.

Jan Olszewski nie żyje. Był legendą opozycji antykomunistycznej

– To był dla mnie człowiek-symbol. Traktowałem go jak człowieka niepodległościowej lewicy, a nie prawicy – mówił z kolei Kazimierz Marcinkiewicz, wspominając Jana Olszewskiego.

Były premier mówił, że Olszewski był z pewnością człowiekiem niezmiernie kochającym Polskę, zaangażowanym w sprawy kraju. – Straciliśmy kogoś, kto potrafił opisać tę naszą rzeczywistość czasami bardzo celnie – dodał.

Politycy i dziennikarze żegnają Jana Olszewskiego. „Obrońca w czasach totalnego bezprawia”

„Zmarł Premier Jan Olszewski. Wielki patriota. Wiernie służył Polsce i Polakom. Zawsze bronił polskich spraw. Wspaniały człowiek. Zawsze po stronie najsłabszych, krzywdzonych, zwykłych ludzi. Cześć Jego pamięci. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie” – napisała na swoim profilu n afacebooku Beata Szydło.

„Smutna wiadomość nadeszła z Warszawy: premier Jan Olszewski nie żyje. Odważny obrońca w procesach politycznych, uczestnik Solidarności, dobry człowiek. Niech spoczywa w pokoju” – napisał z kolei Donald Tusk.

Donald Tusk

@donaldtusk

 Smutna wiadomość nadeszła z Warszawy: premier Jan Olszewski nie żyje. Odważny obrońca w procesach politycznych, uczestnik Solidarności, dobry człowiek. Niech spoczywa w pokoju.

940

10:16 – 8 lut 2019

Twitter Ads – informacje i Polityka prywatności

Ludzie o tym mówią: 395

Jan Olszewski poważne kłopoty ze zdrowiem miał już od 2011 roku, gdy doznał udaru mózgu. Proces logicznego myślenia nie został wtedy zaburzony, ale od tamtej pory miał wyraźne problemy z mówieniem. Do końca jednak był aktywny.

___________________

https://gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/3030-zyd-i-mason-jan-olszewski-byl-najgorszym-ze-wszystkich-powojennych-premierow

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Solidarność", AGENTURA, APELE - KOMUNIKATY, III RP, Magdalenka, OKRĄGŁY STÓŁ, PiS - Prawo i Sprawiedliwość. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.