Sekretarz ŚRK: Konferencja międzyreligijna w Abu Zabi ważnym i historycznym wydarzeniem

“To, co się tutaj dzieje, jest ważnym i być może historycznym wydarzeniem”. Tak sekretarz generalny Światowej Rady Kościołów pastor Olav Fykse-Tveit skomentował międzyreligijną konferencję, która odbywa się w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Zabi pod hasłem: “Braterstwo ludzkie”.

“Chociaż rozmawialiśmy o tych sprawach w przeszłości i stworzyliśmy wizje pokoju, ale teraz pojawiła się tutaj nowa perspektywa a jest nią ludzkie braterstwo” – powiedział norweski pastor luterański w wywiadzie dla Radia Watykańskiego. Jak podkreślił, osobiście lubi mówić o “jednej ludzkiej rodzinie”. “To daje nowe skojarzenia i miejmy nadzieję, nową motywację do postrzegania siebie jako ludzi, a nie tylko jako przedstawicieli tego czy tamtego. Ta konferencja powinna się odbyć, tak jak w zwykłym domu, w którym ludzie żyją, a także się spierają” – powiedział pastor Fykse-Tveit.

Jego zdaniem konferencja może “przynieść coś nowego”. “Zawsze jest ważne, abyśmy się nawzajem poznali. Mam nadzieję, że możemy pójść o krok dalej i uznać innych za braci i siostry. To właśnie sprawia, że populizm i rasizm pozostaną na marginesie. Dotyczy to nie tylko przywódców religijnych, ale trzeba znaleźć drogę do wszystkich ludzi” – powiedział luterański pastor i zaznaczył, że dlatego takie spotkanie, jak konferencja w Abu Zabi, nie powinna odbywać się w luksusowym hotelu „ale w zwykłym domu, gdzie ludzie żyją, rozmawiają i się spierają”. “Tylko w takich warunkach poważnie można potraktować wewnętrzną przemianę” – powiedział sekretarz generalny Światowej Rady Kościołów, która ma swą siedzibę w Genewie.

za: ekai.pl/sekretarz-srk-k…

Za; https://gloria.tv/article/asqy8zQsnxm22hWhqPyR6U1zU

I ZOBACZ:

Saudyjski król Salman przyjmuje Maronickiego Patriarchę Bechara Butrosa Raia / King Salman receives Maronite Patriarch Bechara Boutros al-Rahi

EKUMENIZM: Książę Korony Arabii Saudyjskiej Mohammed bin Salman spotkał się z przywódcą kościoła anglikańskiego w Londynie, obiecując promowanie dialogu międzywyznaniowego w ramach reform wewnętrznych Arcybiskupa Canterbury

EKUMENIZM: Królestwo saudyjskie osiągnęło porozumienie z „Papieżem” Franciszkiem, aby otworzyć kościoły w całym królestwie Arabii Saudyjskiej

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, EKUMENIZM, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III Wojna Światowa?, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Sekretarz ŚRK: Konferencja międzyreligijna w Abu Zabi ważnym i historycznym wydarzeniem

  1. Kojak pisze:

    KOLEJNE zatrute OWOCE ANTYLUDZKIEGO I ZYDOMASONSKIEGO SOBORU VAT I NIESTETY ALE ZASADNICZE PODWALINY POLOZYL WOJTYLA ZE SWYM ABSURDALNYM I OBLAKANYM EKUMENIZMEM DO ZYDOWSTWA W SZCZEGOLNOSCI !

Możliwość komentowania jest wyłączona.