W Izraelu nie wolno publicznie mówić o Jezusie. Interwencja policji wobec ulicznego kaznodziei [WIDEO]

Żyd w jarmułce, który agresywnie wyjaśnił, że w Izraelu nie można mówić wszystkiego, co się chce, bo to niezgodne z prawem. Następnie stwierdził, że chrześcijanie to czciciele bożków i w myśl nakazów Tory należy ich zabijać. Agresywny chłopak usiłował wyrwać telefon nagrywającemu zajście Amerykaninowi. Jeden z przechodniów stwierdził, że Jezus to sukinsyn. Krzyki, wrzaski, agresja. Obrazek jak sprzed 2 tysięcy lat z tą różnica, że Amerykanów nie zabrano przed Sanhedryn i uszli z życiem.

Dwaj Amerykanie przyjechali do Izraela i próbowali ewangelizować Żydów. „Chcę wam opowiedzieć o Mesjaszu, o Jezusie Chrystusie, który umarł na krzyżu i zmartwychwstał” – takie słowa rozległy się na ulicy Jerozolimy. I okazało się, że jest problem. Interweniujące policjantki powiedziały mężczyźnie, że takich rzeczy nie można mówić, że to nielegalne i że ma natychmiast przestać, albo trafi na posterunek.

Amerykanin tłumaczył, że w Stanach Zjednoczonych każdy może mówić, co chce, ponieważ jest wolność słowa. Policjantka z uporem powtarzała, że to jest nielegalne. W dyskusję włączył się Żyd w jarmułce, który agresywnie wyjaśnił, że w Izraelu nie można mówić wszystkiego, co się chce, bo to niezgodne z prawem. Następnie stwierdził, że chrześcijanie to czciciele bożków i w myśl nakazów Tory należy ich zabijać. Agresywny chłopak usiłował wyrwać telefon nagrywającemu zajście Amerykaninowi. Jeden z przechodniów stwierdził, że Jezus to sukinsyn. Krzyki, wrzaski, agresja. Obrazek jak sprzed 2 tysięcy lat z tą różnica, że Amerykanów nie zabrano przed Sanhedryn i uszli z życiem.

  • film zrobiony komórką przez Amerykanina komórką, ale został usunięty na moich oczach! /m.j

____________-

https://wprawo.pl/2019/01/29/w-izraelu-nie-wolno-publicznie-mowic-o-jezusie-interwencja-policji-wobec-ulicznego-kaznodziei-wideo/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii EKUMENIZM, IZRAEL, JUDAIZM - ŻYDZI, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, WALKA Z WIARĄ KATOLICKĄ. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.