Świetna wiadomość dla zawodowych tropicieli antysemityzmu. 1/3 Europejczyków uważa, że Żydzi wykorzystują Holocaust do załatwiania swoich interesów

Badania przeprowadziła CNN, więc istnieje uzasadnione podejrzenie, że wyniki mają niewiele wspólnego z prawdą /m.j

Amerykańska stacja CNN przeprowadziła w kilku europejskich krajach badania dotyczące antysemityzmu.

Wynika z nich, że jedna trzecia Europejczyków uważa, że Żydzi wykorzystują Zagładę dla poprawy swej pozycji i uzyskania korzyści.

Badania przeprowadzono w Austrii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Polsce, Szwecji i na Węgrzech. Wynika z nich, iż dość powszechnym przekonaniem jest, iż Żydzi wykorzystują Holocaust do osiągnięcia korzyści i załatwiania swych interesów. Tak uważa aż jedna trzecia ankietowanych. Również 1 na trzech nie ma na ten temat zdania, a pozostali mają opinię przeciwną.

Ponad połowa Europejczyków uznaje prawo Izraela do istnienia jako państwa żydowskiego. Jednocześnie jedna trzecia uważa, że Żydzi wykorzystują Holocaust do uzasadnienia swych akcji przeciwko Palestyńczykom.

Również ten sam odsetek badanych twierdzi, że Żydzi mają zbyt duży wpływ na politykę i gospodarkę na świecie. I tak 40% Polaków i Węgrów uważa, że wpływy Żydów na gospodarkę i finanse na świecie są zbyt duże.

Co piąty Francuz, Austriak i Niemiec sądzi, że odgrywają zbyt dużą rolę w mediach. Aż co czwarty mieszkaniec tych krajów sądzi, że Żydzi mają zbyt duży wpływ na wojny i konflikty na świecie.

Jedna trzecia badanych twierdziła, że antysemityzm w ich krajach wywołany jest samą postawą Izraela.

Felix Klein, niemiecki komisarz ds antysemityzmu powiedział CNN, że największym wyzwaniem jest zmienienie opinii publicznej na temat Żydów.

To zadanie dla nas wszystkich. Także dla ochrony społeczeństwa jako całości, ponieważ antysemityzm jest zagrożeniem dla demokracji i społeczeństwa otwartego – powiedział Klein.

_______________

https://nczas.com/2018/11/29/swietna-wiadomosc-dla-zawodowych-tropicieli-antysemityzmu-13-europejczykow-uwaza-ze-zydzi-wykorzystuja-holocaust-do-zalatwiania-swoich-interesow/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYSEMITYZM, Holokaust, JUDAIZM - ŻYDZI, MEDIA - INTERNET INFORMATYKA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Świetna wiadomość dla zawodowych tropicieli antysemityzmu. 1/3 Europejczyków uważa, że Żydzi wykorzystują Holocaust do załatwiania swoich interesów

 1. ola pisze:

  Członkowie żydowskiej organizacji z USA wyłudzali pieniądze na „ofiary Holocaustu”. Malwersacja sięgnęła 42,5 mln $

  Norman Finkelstein, amerykański historyk i politolog żydowskiego pochodzenia, blisko 20 lat temu sformułował tezę, zgodnie z którą pod koniec XX wieku Holokaust stał się intratnym biznesem przynoszącym zyski przede wszystkim Żydom niepokrzywdzonym bezpośrednio przez nazistowskie zbrodnie. Jego książka pt. „Przedsiębiorstwo Holocaust” wywołała na całym świecie wielkie kontrowersje. Kilka lat po jej opublikowaniu FBI aresztowało 17 członków żydowskiej organizacji z Nowego Jorku, którzy wyłudzili 42,5 mln $ twierdząc, że działają w imieniu ofiar Holocaustu.

 2. polskanarodowa pisze:

  Mit holokaustyczny i jego zadanie
  by Jerzy Ulicki-Rek » 07 Nov 2007

  https://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=1&t=3

  HOLOCAU$T MYTH
  ‚Of the four million Jews under Nazi control in WW2, six million died and alas only five million survived.’

  https://www.polskawalczaca.com/viewforum.php?f=36

  Owocnej lektury..

  Jerzy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.