dopłacimy do czynszu dla imgrantów

zdj. Mateusz Morawiecki PAP

TVP chwali się, że Polska będzie dopłacać do czynszu obcokrajowcom przez 15 lat

„Mieszkania na start”, to projekt premiera Mateusza Morawieckiego, który niedawno został podpisany przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Ustawa o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu dotyczy także obcokrajowców.

Na stronie internetowej TVP.INFO chwali się, że program „Mieszkanie na start” umożliwia cudzoziemcom ubieganie się o dopłaty do czynszu przez okres 15 lat. Ich wysokość wyniesie nawet kilkaset złotych. Program ruszy na początku 2019 r. Jak możemy przeczytać: „Ustawa o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych jest kolejnym ukłonem rządu skierowanym do obcokrajowców żyjących w Polsce”.

O taką dopłatę do czynszu będzie mogła ubiegać się każda osoba fizyczna, która posiada obywatelstwo polskie lub jest cudzoziemcem przebywającym w Polsce na podstawie wskazanego w ustawie tytułu, np. w związku ze świadczeniem pracy. Rząd PiS faworyzuje również zagranicznych studentów, rządowe dopłaty dla przyjezdnych studentów otrzymały już polskie uczelnie, w wysokości 13 tys. zł na każdego ucznia.

Dopłacimy również do ZUS-u

Rząd zawiera kolejne umowy międzynarodowe o koordynacji zabezpieczenia społecznego. Oznacza to między innymi możliwość wypłacania obcokrajowcom emerytur z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, który jest zasilany składkami polskich pracowników. Jak pisze „Dziennik Gazeta Prawna”,w ostatnich miesiącach prezydent podpisał umowy z Turcją i Mongolią, a wkrótce ma ratyfikować także umowę z Izraelem. Negocjacje prowadzone są już z Białorusią, a w planach są umowy z kolejnymi krajami.Na mocy tych porozumień, pracujący w Polsce legalnie cudzoziemiec nie tylko może wystąpić o polską emeryturę, ale także doliczyć staż pracy w swoim kraju. Budzi to uzasadnione obawy o ryzyko drenażu zasobów Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Jesteśmy w czołówce państw, które ściągają imigrantów

Według danych Eurostatu w 2016 r. Polska była europejskim liderem pod względem liczby wiz długoterminowych oraz zezwoleń pobytowych dla cudzoziemców z państw trzecich spoza Unii Europejskiej, wydanych w związku z pracą. Czwarty rok z rzędu zajmujemy także drugie miejsce w Unii Europejskiej pod względem łącznej liczby wydanych wiz długoterminowych oraz zezwoleń pobytowych, wyprzedza nas tylko Wielka Brytania – informuje Jakub Dudziak, rzecznik prasowy Urzędu do spraw Cudzoziemców.

___________________

źródło: NDIE.PL.

http://slowianskiswit.pl/2018/10/01/doplacimy-do-czynszu-dla-imgrantow/

Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POlska w likwidacji, Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „dopłacimy do czynszu dla imgrantów

  1. Pingback: Posoborowy – masoński Kościół Katolicki w Polsce i Caritas wzięli pieniądze na mulikulti w Polsce | Zaścianek Porusza-zapiski

Możliwość komentowania jest wyłączona.