Patryk Jaki chce współpracować z Arabami w Warszawie. Odwiedził go gość z Dubaju

Patryk Jaki, Faisal Hammound. Foto: PAP/Tomasz Gzell

Zainteresowanie projektem „Dzielnica przyszłości” jest coraz większe również na świecie; to przyszłość Warszawy – powiedział kandydat ZP na prezydenta stolicy Patryk Jaki, który spotkał się z dyrektorem biznesowym hubu technologicznego Dubai Internet City Faisalem Hammoudem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Patryk Jaki powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej, że Dubai Internet City jest jedną z najważniejszych instytucji w Dubaju, która zajmuje się rozwojem nowych technologii i smart city. „To jest strefa ekonomiczna, park technologiczny, która grupuje 1,6 tys. największych innowacyjnych dubajskich firm, światowych gigantów” – powiedział Jaki.

Wyjaśnił, że Hammoud przyjechał do Warszawy, ponieważ jest zainteresowany projektem „Dzielnicy przyszłości”. Ten sztandarowy projekt Jakiego, prezentowany w kampanii wyborczej, zakłada stworzenie 19. nowoczesnej dzielnicy Warszawy, łączącej troskę o przyrodę z przyjaznymi warunkami dla rozwoju innowacyjnych biznesów.

„Zainteresowanie tym projektem jest coraz większe również na świecie. Dzielnica przyszłości, to jest przyszłość Warszawy. Jestem silnie przekonany, że to jest coś, co sprawi, że w przyszłości gospodarka naszego miasta będzie rozpędzona i będzie jedną z najsilniejszych w Europie” – powiedział Jaki.

Faisal Hammoud ocenił, że „Dzielnica przyszłości” to interesujący i bardzo ambitny projekt, dzięki któremu Warszawa mogłaby mieć największy obszar smart city, co najmniej w Europie. Podkreślił, że jego organizacja wspiera inicjatywy typu smart city. Dodał, że będzie rozmawiał na temat ewentualnej współpracy.

Na początku września Jaki przedstawił projekt utworzenie 19. dzielnicy Warszawy, zgodnie z którym na terenie obejmującym 800 ha (od granicy północnej do granicy południowej wzdłuż Wisły) powstać miałaby nowa stołeczna dzielnica. „To będzie największy obszar smart city w Europie, największy obszar innowacji w Europie, obszar najniższych podatków, taka specjalna strefa, gdzie będą najniższe podatki dla innowacji w tej części Europy” – mówił na prezentacji projektu Jaki. (PAP)

______________

https://nczas.com/2018/09/24/patryk-jaki-chce-wspolpracowac-z-arabami-w-warszawie-odwiedzil-go-gosc-z-dubaju/

Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, ISIS, ISLAM, JUDAIZACJA POLSKI, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POlska w likwidacji, Uncategorized i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.