Giby: Ofiary obławy augustowskiej pochowane na żydowskim cmentarzu (nagrobki)

Podmiana polskości na żydowskość postępuje!

Podmiana polskości na żydowskość postępuje!

W Gibach dokonano ostatecznych uroczystości na cmentarzu partyzantów zabitych przez bolszewię w trakcie „obławy Augustowskiej”.

Nie ma tu żadnego chrześcijańskiego pomnika, krzyża „Crucifix”,  ale krzyże jako jakieś geometryczne symbole, które mogą mieć różne znaczenie – także oznaczać np. Świątynię Hirama. Obok krzyży leżą kamienie – tak jak na kirkucie.

Przyjdzie czas, krzyże kiedyś spróchnieją, przepadną, a kamienie pozostaną. Wówczas żydzi będą wozić tam swoje wycieczki pokazywać groby i głosić, że tu leżą żydzi, którzy zginęli w walce z polskimi komunistami.

Żydzi, którzy w 1968 roku wyjechali z Polski na Zachód prezentowali się tam jako demokraci, którzy zostali wypędzeni z Polski jako bojownicy o wolność i demokrację, a ich prześladowcami byli polscy komuniści (Polacy).

To dzieło sztuki tego artysty profesora oszusta lub idioty nie jest niczym nowym.

Poprzednio taki pomnik postawił sobie żyd Jerzy Turowicz – wróg Krzyża, wróg Chrystusa, wróg Polski główny prześladowca Karmelitanek na Żwirowisku w Oświęcimiu.

Dziś – niedziela – odsłonięto kosztowny, wyszukany, wieczny pomnik Lecha Kaczyńskiego –  dlaczego nie zrobiono go z desek, desek nieheblowanych?

Jest wstrząsające to, jak Polscy są pozbawieni elementarnego rozumu.

Red. Gazeta Warszawska

________________________

W Gibach stanęły Krzyże Pamięci

Na mocy Porozumienia podpisanego w dniu 28 kwietnia 2016 pomiędzy Aresztem Śledczym w Suwałkach a Związkiem Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej 1945, skazani od 4 lipca 2017 pomagają przy instalacji kilkuset krzyży w miejscu symbolicznej nekropolii na wzgórzu w Gibach. Aktualnie jest zamontowanych trzysta krzyży.

W sobotę, 8 lipca 2017 skazani zakończą prace w Gibach. Dzięki uczestnictwu w przedsięwzięciu osadzeni mogą nie tylko poznać historię Obławy Augustowskiej, ale przyczynić się do utrwalenia i propagowania pamięci o tym tragicznym wydarzeniu.

W Gibach znajduje się już pomnik, który zaprojektował prof. Andrzej Strumiłło. W lipcu 1992 roku pomnik został poświęcony przez księdza prałata Stanisława Wysockiego – prezesa ZPOOA.

W grudniu 2016 roku prof. Andrzej Strumiłło wyraził zgodę, aby Związek Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej 1945 zainstalował na wzgórzu krzyże, jednocześnie wskazując, aby były one dębowe i miały wysokość człowieka.

Proste, dębowe krzyże mają stanowić symboliczny krzyk pamięci. Według księdza Stanisława Wysockiego:

„Rozmiar krzyża to taki średni wzrost człowieka i one są symbolem każdego jednego człowieka, który zginął w obławie. Wszyscy przyzwyczailiśmy się, że to miejsce jest przy drodze i od lat je tak sobie omijamy. Dzisiaj dzięki krzyżom bardziej zwraca uwagę, taki był cel, ma edukować, a my możemy na nowo odkrywać to miejsce”.

Zgodnie z intencją księdza, krzyże już działają jak magnes, zwracają uwagę mieszkańców Suwalszczyzny i turystów.

Osadzeni, w ramach podziękowania, otrzymali od księdza prałata Stanisława Wysockiego albumy „W hołdzie ofiarom Obławy Augustowskiej z lipca 1945”.

Album także powstał we współpracy z Aresztem Śledczym w Suwałkach. W dniu 16 lipca 2017 planowane są w Gibach uroczyste obchody 72. rocznicy Ofiar Obławy Augustowskiej z 1945 roku.

Uroczystości obejmie patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

http://www.wspolczesna.pl/wiadomosci/suwalki/a/w-gibach-stanely-krzyze-pamieci-zdjecia,12252253/

Bluźniercze, prześmiewcze kamienie na grobach Polaków zamordowanych przez żydów w Obławie Augustowskiej. 

Kamienie w Jedwabnem

Kamień żyda Turowicza

__________________________

15 July 2018

https://gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/1474-giby-ofiary-oblawy-augustowskiej-pochowane-na-zydowskim-cmentarzu

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ARCHIWUM 25-LECIA 1989-2014, HISTORIA POLSKI, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, Miejsca Męczeństwa Polaków, OKRĄGŁY STÓŁ, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POlska w likwidacji, Roszczenia żydowskie, Uncategorized, Zbrodnie żydowskie, Żołnierze Wyklęci. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.