Tajne spotkanie Julii Tymoszenko z oligarchą Ihorem Kołomojskim w Warszawie

Ukraińskie media donoszą, że ich była premier, Julia Tymoszenko, odbyła we czwartek potajemnie spotkanie z oligarchą Ihorem Kołomojskim w Warszawie. Oboje sprzeciwiają się obecnej władzy i planują wspólnie obalić Petra Poroszenkę.

Informację o tajnym spotkaniu Tymoszenko w naszym kraju podało za ukraińskimi mediami radio RMF FM.

Nie wiadomo jednak, co była premier i Kołomojski ustalili na warszawskim spotkaniu. Możemy się domyślać, że dotyczyło ono obalenia władzy ówczesnego prezydenta – Petro Poroszenko. Julia Tymoszenko już jakiś czas temu ogłosiła, że wystartuje w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Wsparcie wpływowego i bogatego oligarchy z pewnością ułatwi jej powrót na polityczny szczyt. O mocnej pozycji byłej premier świadczą także ostatnie, wyjątkowo optymistyczne sondaże. Prowadziła ona praktycznie we wszystkich obwodach centralnej i w części zachodnich obwodów Ukrainy.

Kim jest Ihor Kołomojski?

Kołomojski jest byłym gubernatorem obwodu dniepropietrowskiego. Zarządza największym na Ukrainie holdingiem medialnym i finansuje nacjonalistyczne bataliony ochotników walczące w Donbasie.

Zobacz:

______________________

2018-07-15 17:06 INO

https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/tajne-spotkanie-julii-tymoszenko-w-warszawie-aa-xmoQ-csmL-EDQi.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, KOMUNIZM, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POlska w likwidacji, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, Ukraina, Uncategorized, UPA-OUN, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Tajne spotkanie Julii Tymoszenko z oligarchą Ihorem Kołomojskim w Warszawie

  1. werka pisze:

    PIS to- pachołki i sprzedawczyki -na czele z żydem Kaczyńskim, pomogą bandytom z ukrainy w przewrocie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.