Zabili dwumiesięczną foczkę z Helu uderzeniem w głowę. Pomóżcie znaleźć zwyrodnialców [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Foka. Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay

Smutnego odkrycia dokonano 29 maja na Helu. Na plaży leżała dwumiesięczna foczka Helenka z rozbitą głowa. Pracownicy fokarium nie mają wątpliwości – Helenka została zabita uderzeniem w głowę.

Jak informuje helskie fokarium na swojej facebookowej stronie w Helu, przy wejściu na plażę nr 65, znaleziono zabitą uderzeniem w głowę fokę Helenkę. Fokarium apeluje o pomoc w znalezieniu sprawcy.

To już trzecia zabita w ostatnim czasie foka nad Bałtykiem. W Dniu Matki na plaży w gdyńskim Oksywiu znaleziono dwie martwe młode foki z pętlami ze sznurów na szyjach.

Jak piszą pracownicy fokarium

—  „Helenka trafiła do nas na rehabilitację pod koniec marca; maleńka, cała w niemowlęcym futerku, z resztkami pępowiny. Wtedy miała zaledwie 3-4 dni. „Foczy niemowlak” szukał mamy wśród innych maluchów, podejmując próby „wyssania” z nich mleka. Głośno ‚płakał’ nie odnosząc sukcesu, nawet pomimo tego, ze był karmiony regularnie zastępczą rybią „owsianką”. Mimo, że Helenka przebywała na rehabilitacji od pierwszego tygodnia życia, opiekunom udało się nie przyzwyczaić jej do ludzi.

Do dnia powrotu do środowiska naturalnego, pozostała nieufna wobec człowieka, co wskazywało że poradzi sobie w naturze. Helenka nie cieszyła się długo wolnością, w swoim środowisku przeżyła niecałe dwa tygodnie. Obrażenia jednoznacznie wskazują, że foka została zabita przez człowieka – miała zdruzgotaną czaszkę. Przypadek został zgłoszony na komisariat policji w Juracie oraz do RDOŚ w Gdańsku. Niestety, sprawcy pozostają nieznani.

Zgodnie z art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt  

—  „kto zabija, uśmierca zwierzę (…) podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech”. Jeśli ktokolwiek coś wie lub był świadkiem próby wyrządzenia krzywdy tym chronionym zwierzętom, powinien zgłosić ten fakt na policję. —  Stacja Morska zbiera informacje o obserwacjach fok pod numerem alarmowym: 601 889 940.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

___________

http://nczas.com/2018/06/02/zabili-dwumiesieczna-foczke-z-helu-uderzeniem-w-glowe-pomozcie-znalezc-zwyrodnialcow-drastyczne-zdjecia/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POlska w likwidacji, Uncategorized, Woda, Ziemia, Zwierzęta, ŚRODOWISKO NATURALNE - EKOLOGIA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Zabili dwumiesięczną foczkę z Helu uderzeniem w głowę. Pomóżcie znaleźć zwyrodnialców [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

 1. Tamu pisze:

  Jestem waszym czytelnikiem od wielu lat i widzę że jesteście pier….ną propagandą jak ta cała reszta. Nawet mi się nie chciało czytać tych waszych wypocin wystarczy że przeczytałem tytuł. Skonsultujcie z ludźmi wybrzeża wpierw jakie głupty wypisujecie i czego bronicie a potem piszcie.
  Rybak wyciągając sieć z morza ostatnio nagminnie zauważa również jak foki beztrosko wyrywają największe sztuki ryb. Foka jest cwana i nie poluje już na ryby skoro może sobie ją sama wyciągnąć z sieci, rybakowi w sieci pozostają same ogony i łby po rybach. Więc zastanówcie się!!! jeśli chcecie mieć piękne foczki na plaży to nie będziecie mieli juz rybki z frytkami po przyjeździe nad polskie morze, chyba że w cenie takiej że się głęboko zastanowicie czy było warto bronić tego drapieżnika, którego miejsce jest daleko na północy!!!

  • emjot pisze:

   Tylko bez epitetów … a co mają jeść foki? wołowinę z uboju rytualnego … morza i oceany są przełowione, ryby chude – zwierzęta w morzach nie mają co jeść … przez takich tępaków…
   Foki zawsze były na polskich plażach … 400 tysięcy jeszcze nie tak dawno i ryb nie brakowało

Możliwość komentowania jest wyłączona.