Macierewicz bagatelizuje żydowskie roszczenia majątkowe

***

Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w swojej miłości do Stanów Zjednoczonych zapędził się tak daleko, iż stara się bagatelizować sprawę żydowskich roszczeń majątkowych wobec naszego kraju, które są teraz wysuwane za sprawą ustawy przyjętej w ubiegłym miesiącu przez amerykański Senat.

Jednocześnie  polityk Prawa i Sprawiedliwości twierdzi, że w pogorszeniu się relacji polsko-izraelskich udział ma Rosja [oczywiście, panie doktorze – admin],

—  zaś Izrael ma obecnie w swoim sąsiedztwie zagrożenie w postaci rosyjskiej armii, przy czym były szef MON nie zauważył ostatniej wizyty izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu w Moskwie.

Macierewicz był wczoraj wieczorem gościem Telewizji Republika, gdzie odpowiadał głównie na pytania zadawane przez internautów, zaś jedno z nich dotyczyło przyjętej w grudniu przez amerykański Senat ustawy upoważniającej władze USA do prób odzyskania majątku żydowskiego pozostawionego w wyniku II wojny światowej w naszym kraju.

W   trakcie   programu  były już szef resortu obrony narodowej stwierdził, że — „nie jest ona bezpośrednim zagrożeniem dla Polski”, — a przede wszystkim przestrzegł przed wiązaniem jej z izraelskim państwem i uspokajał, iż Amerykanie mają jedynie monitorować proces reprywatyzacji w naszym kraju.   — [„Mają”? A co im do tego? – admin]

Odnosząc się do skandalu dotyczącego izraelskiej ingerencji w prawo stanowione przez polski parlament, Macierewicz stwierdził, że przyjął sprawę  —  „z olbrzymim zdziwieniem”,   — zwłaszcza w kontekście zaangażowania władz państwa syjonistycznego.

Jednocześnie   wiceprezes   PiS starał się tłumaczyć izraelskie władze, które jego zdaniem — „kilkanaście kilometrów od Jerozolimy”  — mają obecnie rosyjskie wojsko i to właśnie Rosja może mieć wpływ na pogorszenie się polsko-izraelskich stosunków.

Widać wyraźnie, że były szef MON ma niewielkie pojęcie na temat bieżącej sytuacji na Bliskim Wschodzie, nie mówiąc już o stosunkach izraelsko-rosyjskich.

Po pierwsze więc,  rosyjskie wojsko jest zaangażowane w walki w północnej części Syrii,  tak więc nie znajduje się „kilkanaście kilometrów” od Izraela,   —  a po drugie

 — rosyjska baza marynarski wojskowej w syryjskim mieście Tartus została zbudowana już w 1971 roku i od tego czasu stacjonują w niej żołnierze wpierw radzieccy, zaś następnie rosyjscy.

Po trzecie wreszcie,   —  to   izraelski  premier Benjamin Netanjahu dwa dni temu odwiedził Moskwę,   gdzie  m.in. zachwalał udział Armii Czerwonej w „wyzwoleniu” Europy spod niemieckiej okupacji.

______________________

Na podstawie: wpolityce.pl.
http://autonom.pl

https://marucha.wordpress.com/2018/01/31/macierewicz-bagatelizuje-zydowskie-roszczenia-majatkowe/

Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Macierewicz bagatelizuje żydowskie roszczenia majątkowe

  1. Waclaw ADAMSKI pisze:

    Do Maciarewicza po wystapieniu w radiu wnet.pl Panie KOCHANY Antoni – CO ZA KIT PAN NAM TUTAJ WCISKA!!!. O TYM WIEDZIALO WIELU POLAKOW I POLONIA ,nie potrzeba nam tego uzasadniac Czyzby TYLKO PAN O TYM NIE WIEDZIAL??? Lepiej niech Pan powie: CO PAN ZROBIL W KWESTII SPRZECIWIENIU SIE TEMU CALEMU ZYDOWSKIEMU CYRKOWI. Przeciez Pan jezdzil do USA–przyjaciela , jako Polski Minister Obrony -panstwa sojuszniczego . NIE PRZEWIDYWAL PAN TEGO CO SIE SZYKOWALO.??? NIE POTRAFI PAN PRZEWIDYWAC ZAGROZEN DLA KRAJU ,KTOREGO PAN JEST MINISTREM OBRONYI I IM PRZECIWDZIALAC ??? CO Z PANA ZA MINISTER?????????????????????? POTRAFI PAN TYLKO SZASTAC NASZYMI PIENIEDZMI I ROBIC ZADYMY. CHANBA,CHANBA,CHANBA PANU I CALEJ TEJ KLICE RZADZACEJ. TERAZ UKAZAL SIE NAGI KROL. OTWORZCIE SZEROKO OCZY POLACY!!!! TAKICH LUDZI WYBRALISMY!!! RODACY NIE DAWAJCIE SIE BRAC NA LEP MANIPULANTOM ZALATWIAJACYM TYLKO SWOJE INTERESY KOSZTEM NAS I OJCZYZNY!!!! OCENIAJCIE REALNIE POLITYKOW ,RZECZYWISTOSC I OTOCZENIE. OBUDUDZ SIE POLSKO!!! MOBILIZUJCIE SIE POLACY!!!!

Możliwość komentowania jest wyłączona.