Żydowska bezczelność i polskie upodlenie.

***

 — „Mimo wyjątkowej relacji Polski i narodu żydowskiego domagamy się (!!! red.GW), by Polska była odpowiedzialna za pełne badanie historii Zagłady —  stwierdził z kolei prezydent Izraela.”

 ………….

” — Mamy pełen szacunek tego rachunku sumienia(!!! red.GW), które przeżyło Polskie społeczeństwo – dodał.”

Duda bez godności – zwyczajowo  plótł brednie i wysłuchiwał żądań lub pochwał za „rachunek sumienia”. / Red. GW.

=====================

Prezydent podczas spotkania z mediami po rozmowie z Riwlinem nawiązał do historii II wojny światowej i podkreślił, że polskie państwo podziemne skazywało na wyroki śmierci szmalcowników, którzy wydawali Żydów nazistom.  — Zaznaczył też, że zachowania Polaków „były różne”.

— Musimy o tym mówić i absolutnie nie jest niczyją intencją blokowanie świadectwa, także tego świadectwa, które jest trudne

– powiedział Andrzej Duda.

— Głęboko w to wierzę, że nasza wspólna obecność tutaj pokaże po raz kolejny światu, że nigdy więcej antysemityzmu, nigdy więcej ludobójstwa, nigdy więcej Holokaustu

– dodał.

Prezydent podkreślił, że wierzy, iż czwartkowe spotkanie z prezydentem Izraela umocni współpracę między Polską a Izraelem, także na polu bezpieczeństwa.

—  Wierzę w to, że w tym dziele, które ja z całą mocą staram się realizować – budowania silnego polskiego państwa będziemy mogli czerpać z Izraela bardzo wiele cennych wzorców

– podkreślił Duda.

— Mimo wyjątkowej relacji Polski i narodu żydowskiego domagamy się, by Polska była odpowiedzialna za pełne badanie historii Zagłady

—  stwierdził z kolei prezydent Izraela.

Głowom państw towarzyszą delegacje; — ze strony polskiej jest m.in. szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski, szefowa kancelarii prezydenta Halina Szymańska, a także ministrowie Wojciech Kolarski i Krzysztof Łapiński.

Wśród osób towarzyszących podczas wizyty w Polsce prezydentowi Izraela są — m.in. przedstawiciele sił obronnych, bezpieczeństwa i policji tego kraju  —  oraz doradcy i wysocy urzędnicy prezydenckiej kancelarii.   — Jest również ambasador Izraela w Polsce Anna Azari.

Czwartkowe spotkanie prezydentów jest pierwszym na tak wysokim szczeblu od czasu uchwalenia przez polski Sejm pod koniec stycznia br. nowelizacji ustawy o IPN.

Zakłada ona m.in., że każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne, będzie podlegał karze grzywny lub do 3 lat więzienia.

Taka sama kara grozi za —  „rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni”.

Przepisy te wywołały krytykę m.in. ze strony Izraela i Stanów Zjednoczonych. — 6 lutego prezydent Andrzej Duda podpisał znowelizowaną ustawę, a następnie w trybie kontroli następczej skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego. — Zmienione przepisy obowiązują od 1 marca.

_______________________

Wczesnym popołudniem prezydenci Duda i Riwlin poprowadzą Marsz Żywych, w który weźmie udział ponad 10 tys. młodych Żydów z całego świata i ok. 2 tys. Polaków. Wyruszą spod bramy głównej byłego niemieckiego obozu Auschwitz I do byłego Auschwitz II-Birkenau, gdzie przy ruinach największych krematoriów odbędzie się ceremonia upamiętniająca ofiary Zagłady.

W tym roku Marsz Żywych przypada w 70. rocznicę powstania Izraela i 30 lat po pierwszym marszu.

Centrum Dialogu i Modlitwy powstało w 1992 r., nieopodal byłego obozu macierzystego Auschwitz I.   — Jest instytucją katolicką, założoną przez kard. Franciszka Macharskiego w porozumieniu z europejskimi biskupami i przedstawicielami organizacji żydowskich.

— Ideą Centrum jest stworzenie miejsca spotkań, edukacji, refleksji i modlitwy dla odwiedzających Auschwitz. — Ma być formą uczczenia pamięci ofiar i przyczyniać się do budowania w świecie wzajemnego szacunku, pojednania i pokoju.

______________________

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-prezydent-izraela-domagamy-sie-by-polska-byla-odpowiedzialna,nId,2568481

=================

Prezydent AndrzejDuda i Prezydent Izraela przed udziałem w Marszu Żywych organizowanym przez International March of the Living na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, przekazali mediom swoje oświadczenia.

– Spotykamy się na Marszu Żywych, aby dać świadectwo pamięci o zagładzie narodu żydowskiego, a zarazem powiedzieć światu stąd właśnie: Nigdy więcej

– powiedział Andrzej Duda.

Uroczystość Marszu Żywych, poprzedzona została rozmowami polityków w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu.

Odbyło się także oficjalnie odczytanie oświadczeń obu prezydentów.

Prezydent Andrzej Duda oznajmił, że celem dzisiejszego spotkania jest danie świadectwa pamięci o zagładzie narodu żydowskiego.

– Spotykamy się na Marszu Żywych, aby dać świadectwo pamięci o zagładzie narodu żydowskiego, a zarazem powiedzieć światu stąd właśnie: Nigdy więcej. — Krzyknąć: Popatrzcie do czego może prowadzić antysemityzm, ksenofobia, rasizm

– oznajmił prezydent.

– Jest czymś wielce znaczącym, że spotykamy się dziś w Polsce, w mieście, które widziało straszliwą tragedię narodu żydowskiego, w którym nazistowscy Niemcy stworzyli obóz zagłady

– dodał Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji z Prezydentem Izraela.

Prezydent wyraził także nadzieję, że dzisiejsze spotkanie umocni współpracę między krajami.

– Wierzę, że to spotkanie umocni współpracę między naszymi państwami, także na polu bezpieczeństwa.   — Wierzę, że w tym dziele, które z całą mocą staram się realizować – budowania silnego polskiego państwa —  będziemy mogli czerpać z Izraela bardzo wiele cennych wzorców

– stwierdził prezydent.

Podczas przemówienia, prezydent przypomniał także, że w Polsce, nie było nigdy systemowej czy wrogości wobec Żydów. Odnosząc się od ustawy i IPN zaznaczył, że nie było nigdy intencji blokowania świadectwa a wręcz przeciwnie – ochrona prawdy historycznej.

— Nigdy nie było systemowej, instytucjonalnej wrogości wobec Żydów ze strony polskiego państwa, wręcz przeciwnie – byli obywatelami RP, traktowanymi z pełnym szacunkiem ze strony PL władz, także tych działających w podziemiu w czasie II WŚ czy na emigracji. (…)

Nigdy nie było intencją polskich polityków stworzenie takiej regulacji, która powodowałaby zablokowanie świadectwa; — wręcz przeciwnie – chcieliśmy bronić prawdy historycznej, także tam, gdzie jest ona trudna dla Polaków

– podkreślił prezydent.

Jako drugi, głos zabrał prezydent Izraela Reuven Riwlin. — W wystąpieniu podkreślił, że Polska jest ważna dla Izraela. Wskazał, że było to pierwsze państwo, które odwiedził jako prezydent.

– Polska była pierwszym państwem które odwiedziłem jako prezydent. Otwierałem Muzeum Żydów Polskich POLIN. (…) Polska, była kolebką kultury żydowskiej. Niestety również stała się największym żydowskim cmentarzem na świecie. Nie można wymazać tej bolesnej historii

– stwierdził prezydent Riwlin.

– Mamy pełen szacunek tego rachunku sumienia, które przeżyło Polskie społeczeństwo

– dodał.

Prezydent Izraela w swoim przemówieniu zaznaczył także, że potrzebne jest ciągłe badanie holokaustu. Dodał, że politycy są odpowiedzialni za kreowanie przyszłości, natomiast historycy odpowiadają za badanie przeszłości i tych ról nie można mieszać.

– Jeżeli jest coś ważniejszego od badania przeszłości to tworzenie przyszłości. To, zależy jednak od wychowania młodego pokolenia

– powiedział.

Prezydent Izraela wskazał zatem, że przyszłość budować można na solidnym fundamencie wynikającym z historii.

Stwierdził także, że prawdziwa historia zdarzeń, powinna być podstawą. Prezydent Izraela na zakończenie stwierdził, że ma wiarę, że wspólna droga Polski i Izraela zostanie odnaleziona.

– Cenię współpracę naszą (z prezydentem Polski), z muzeum w Auschwitz i Policn. Wierzę, że odnajdziemy drogę na przyszłe pokolenia.

Chce móc powiedzieć,  — zobaczcie, państwo Zydowskie jest tutaj

– powiedział prezydent Riwlin.

***

To relacja za tv.republika – Aż tak miło nie było, ale nie mam w tej chwili pełnych zapisów ze spotkań – może jutro / m.j

______________________

http://gazetawarszawska.com/index.php/historia-2/823-zydowska-bezczelnosc-i-polskie-upodlenie

http://telewizjarepublika.pl/prezydent-izraela-wierze-ze-odnajdziemy-droge-na-przyszle-pokolenia,63361.html

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii 17 września 1939, AIPAC - „LOBBY”, ANTYPOLONIZM, Auschwitz, HISTORIA POLSKI, Holokaust, II Wojna Światowa, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, KATYŃ, Miejsca Męczeństwa Polaków, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POlska w likwidacji, Roszczenia żydowskie, Syberia, Zbrodnie komunistyczne, Zbrodnie sowieckie, Zbrodnie żydowskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Żydowska bezczelność i polskie upodlenie.

  1. Włościanka pisze:

    Badanie Holocaustu, ciągłe? I mówi to żyd? Przecież oni wstrzymali badania w Jedwabnym! Po prostu ten gość kpi sobie z Dudy i Polaków w żywe oczy! I Duda rzekomo wykształcony nie zwraca uwagi na to kłamstwo. Za nasze podatki stado tępaków ma dyplomy w kieszeniach i łasi się do obcych, nas zapewniając kłamliwie o wstaniu z kolan. Wstyd i hańba!

Możliwość komentowania jest wyłączona.