Sekretarz Morawieckiego storpedował przyznanie nagrody dla dr Ewy Kurek.

Sekretarz Morawieckiego storpedował przyznanie nagrody dla dr Ewy Kurek. Wcześniej spotkał się z rabinem, który jadł kolację z premierem

 

– Polska odwołuje ceremonię honorującą domniemaną antysemitkę, napisał na Twitterze Andrzej Pawluszek, b. wicedyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej (ZOPOT) w Amsterdamie, a obecnie Sekretarz Prezesa Rady Ministrów.

Do komentarza dołączony jest link do artykułu amerykańskiej agencji Associated Press, w którym czytamy:

– Polscy urzędnicy interweniowali, aby uniemożliwić autorce oskarżonej o antysemityzm otrzymanie nagrody w polskiej placówce dyplomatycznej w Stanach Zjednoczonych. Prywatna polska organizacja z siedzibą w USA planowała wręczenie nagród w konsulacie polskim w Nowym Jorku w przyszłym tygodniu trzem osobom.

Jedna z polskich pisarek, Ewa Kurek, twierdzi, że Żydzi bawili się w gettach podczas niemieckiej okupacji Polski podczas II wojny światowej.

Poglądy Kurek są obraźliwe dla krewnych ocalałych z Holokaustu (…) Inicjatywa groziła, że ​​stanie się kolejną bolączką PR-ową dla polskiego rządu, który boryka się z międzynarodową krytyką ustawy o Holokauście, która zdenerwowała Izrael, a przez wielu postrzegana jest jako próba historycznego rewizjonizmu.

Andrzej Pawluszek, —  doradca premiera RP,  — powiedział w środę, że nagroda nigdy nie była inicjatywą rządową, ale władze podjęły działania, by powstrzymać wydarzenie, które prowadziłoby do podziałów.

____________________

http://dzienniknarodowy.pl/sekretarz/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii AIPAC - „LOBBY”, ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POlska w likwidacji. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.