Terrorysta ISIS zatrzymany w Polsce! Przerażenie na Śląsku

Z OSTATNIEJ CHWILI. Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie mieliśmy! Europa patrzy z niedowierzaniem, bo nad Wisłą radykalnych islamistów jeszcze nie pojmowano.

Tymczasem okazuje się, że groźny terrorysta nie dość, że dostał się do Polski, to jeszcze dobrze mu się tutaj żyło. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała właśnie Mourada T.

O sprawie informuje jeden z lokalnych rybnickich portali – rybnik.com.pl. Miejscowa społeczność nie ukrywa przerażenia. Również dziennikarze w tym 150-tysięcznym mieście na Śląsku z trudem dowierzają.

Okazuje się, że Mourad T. nie tylko „zapisał się” do tej zbrodniczej organizacji, ale też brał udział w jednym z najbardziej krwawych zamachów w Europie w XXI wieku. Nie ulega zatem wątpliwości, że stanowił ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski i Polaków.

Przez pół roku w naszym mieście żył Mourad T. – człowiek przynależący do tzw. Państwa Islamskiego (ISIS). Był zamieszany w zamach terrorystyczny w Paryżu. Został zatrzymany w Rybniku przez ABW – informują lokalni dziennikarze na łamach rzeczonego portalu.

Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach oskarżył Mourada T. – obywatela Maroka o udział w zorganizowanym związku przestępczym o charakterze zbrojnym – międzynarodowej organizacji terrorystycznej określanej jako Państwo Islamskie (ISIS).

Terrorysta żył w Rybniku

Człowiek Państwa Islamskiego spędził w polskim mieście pół roku. Wynajął mieszkanie na nazwisko Polaka. ABW zatrzymało również jego. Na wniosek prokuratora, stosowany jest wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Oskarżony posługiwał się fałszywymi danymi co do swojej tożsamości. W Serbii podał, że jest Syryjczykiem, urodził się w miejscowości Halab, nazywa się Mourad Sultan, a jego data urodzenia to 11 listopada 1995 roku. W rzeczywistości urodził się on 22 stycznia 1990 roku w Casablance w Maroku. – Miał on przy tym pełną świadomość, że przekraczając nielegalnie granice krajów Unii Europejskiej powinien przedstawiać się, jako osoba młodsza niż w rzeczywistości był, a także że jest Syryjczykiem. Była to wiedza powszechna wśród nielegalnych imigrantów. Dlatego też podróżując nielegalnie z Turcji do Grecji pozostawił w Turcji swój paszport u zaufanej osoby – tłumaczy rzecznik prokuratury.

Długa lista zarzutów

Mourad T. jest oskarżony o udział w zorganizowanym związku przestępczym o charakterze zbrojnym. Grozi mu za to kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo prokuratura zarzuciła mu ponadto popełnienie przestępstwa dotyczącego podstępnego wyłudzenia poświadczenia nieprawdy w dokumencie. Grożą mu za to 3 lata więzienia.

_______________

źródło: Rybnik.com.pl

Za; http://newsweb.pl/2018/03/07/terrorysta-isis-zatrzymany-polsce-przerazenie-slasku/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii III RP, ISIS, ISLAM, JUDAIZACJA POLSKI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.