Izraelska gazeta – Polska musi zapłacić odszkodowania za 1968 rok.

Żydzi znów chcą kasy od Polski!

„Wypędzeni” w 1968 r. ze stanowisk w partii, bezpiece i rządzie domagają się odszkodowania!

a2026f89d280329c069891e204646a61_Lfot: freeimages.com

Izraelska gazeta: Polska musi zapłacić odszkodowania za 1968 rok.

„Jerusalem Post” opublikował ciekawy artykuł poświęcony 48 rocznicy wypędzenia Żydów z PRL.

Konkluzja tekstu jest taka:

„Warszawa musi zmienić swoje nastawienie i przeforsować prawo, które zapewni całkowitą kompensację i restytucję mienia skradzionego przez reżim komunistyczny.

— Zaawansowany wiek ofiar sprawia, że jest to sprawa pilna i należ podjąć szybkie działania.

Moralna  reputacja Polski wiele by zyskała,   gdyby   udało   się   osiągnąć   porozumienie w sprawie rekompensaty dla ofiar wypędzenia z 1968 roku.

To najwyższa pora,  aby po 48 latach pasywności wynagrodzić stare krzywdy i skonfrontować się z demonami przeszłości.”

Czytaj dalej…

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii HISTORIA POLSKI, HISTORIA WSPÓLCZESNA, Holokaust, III RP, IZRAEL, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, OKRĄGŁY STÓŁ, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, Roszczenia żydowskie, Zbrodnie komunistyczne, Zbrodnie żydowskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Izraelska gazeta – Polska musi zapłacić odszkodowania za 1968 rok.

 1. M.E Kuczynska. pisze:

  Mam pytanko..Za co Polska zaplacila Zydom zamieszkalym w USA..??? Ta kwota byla olbrzymia…Polska miala przesadzone zaplate..Polska Zaplacila..Wiemy.Rowniez Polska placi do Izraela Rete Zydom..!!?? Za co.?? Kiedy to sie skonczy.??? Kazdy obcy kraj wydziera nam Polakom z naszeych gardel..Wiadomo nam co Zydzi robili w Polsce.. a co Zydzi zrobili w 1920 ?? O tym Nie mozna mowic.!!?? Niemcy napadly na Polske..Na ziemi Polskiej Niemcy + Hitler budowali Obozy Smierci..Kiedy IPN zostanie wpisany w TK.??? Za duzo Rzad pozwala nami pogardzac.na jakiej zasadzie Zydzi dostali Paszporty.??.Z informacji wynika ze Zydzi byli sponsorem Niemiec 1939 -45..A teraz Polska Zydow przeprasza ??!! Za to co nie zrobila….Zyd chce darmo podstepem falszem wydrzec nam nasze z gardla.

 2. jan ogienski pisze:

  To niech teraz Duda im zapłaci z własnej kasy i składek PISu.

 3. Tomasz Houli pisze:

  niedługo Niemcy będą się domagać odszkodowania za to, że przegrali wojnę

 4. Wydaje się być udokumentowanym w stopniu dość wysokim, że osoby opuszczające Polskę w przywołanym okresie przed wyjazdem zbywały prawo własności do nieruchomości (o ile takie prawo posiadały). Ponadto przymusu wyjazdu nie było czego dowodzą liczni pozostali którzy nie chcieli zmienić ojczyzny. Oddzielną kategorią byli ci którzy uciekali z Polski będąc zbrodniarzami komunistycznymi którzy o ile zostali wezwani i naturalizowani w innych krajach mogą stanowić podstawę do roszczeń odszkodowawczych od krajów które akceptując przestępczą przeszłość zaprosiły przestępców do siebie. Moralne przejęcie odpowiedzialności przez te kraje jest oczywiste i jeśli mieli byśmy być uczciwi na miarę opisanej gazetowej propozycji rozwiązania sprawy to zdziwił bym się gdyby nie było wykorzystane dla uzyskania odszkodowań dla poszkodowanych przez nich Polaków i Polski jako całości.

 5. Nemo pisze:

  Chyba ich sutki swedza. Wypad!

 6. sed pisze:

  Moja matka była na robotach w Austri w czasie drugiej wojny nic nie dostała od szfabów bo stwierdzili gdyby była w niemczech to by Dostała odszkodowanie a kto jak nie szfaby wysyłali do Austri Polaków na roboty Polska nigdy nic nie dostaje tylko nasz durny rząd dupy nadstawi jak zwykle i ickom się podłoży i da odszkodowanie przypomnijcie sobie jak traktowali Polaków żydzi przed pierwszą wojną a wtedy niech się domagają pejsate mordy

Możliwość komentowania jest wyłączona.