Netanjahu: Dziękuję, panie prezydencie Trump, za tę historyczną decyzję.

Benjamin Netanjahu: Dziękuję, panie prezydencie Trump, za tę historyczną decyzję. Dziękuję za ogłoszenie kolejnej decyzji – przeniesienie amerykańskiej ambasady z Tel Awiwu do Jerozolimy na Dzień Niepodległości …

6 marca 2018 r. premier Benjamin Netanjahu podczas dorocznej konferencji AIPAC w Waszyngtonie powiedział: „Jak powiedziałem wczoraj prezydentowi Trumpowi, szczególnie dobrze jest być w stolicy Ameryki, odkąd uznał Jerozolimę za stolicę Izraela!

Dziękuję, panie prezydencie Trump, za tę historyczną decyzję. Dziękuję za ogłoszenie kolejnej decyzji – przeniesienie amerykańskiej ambasady z Tel Awiwu do Jerozolimy na Dzień Niepodległości …

Izrael nigdy nie był silniejszy militarnie – jesteśmy niesamowicie silni! Mamy samolot myśliwski F-35, najbardziej zaawansowany na świecie, i system obrony przeciwrakietowej Iron Dome, który opracowaliśmy z pomocą Ameryki. W ciągu ostatnich kilku lat służby wywiadowcze Izraela udaremniły dziesiątki poważnych ataków terrorystycznych w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Gdyby nie wywiad Izraela, samolot mógł zostać zdmuchnięty z nieba w drodze z Australii do Zatoki Perskiej.

Złą wiadomością jest to, że złe rzeczy pogarszają się i są bardzo złe. Musimy sobie z tym poradzić – i myślę konkretnie o tym, co robimy w sprawie Iranu. Siłą stojącą za tym, co złe, ta radykalna tyrania w Teheranie. Mam dla was dzisiaj jedno przesłanie, jest ono bardzo proste: musimy powstrzymać Iran, powstrzymamy Iran.

Kiedy ostatnio tu przemawiałem, to ostrzegłem świat przed porozumieniem nuklearnym, które zagraża przetrwaniu Izraela, bezpieczeństwu regionu, pokojowi świata. Ostrzegałem, że reżim Iranu wielokrotnie okłamywał międzynarodową społeczność, i nie można mu ufać.

Ostrzegałem, że umowa daje Iranowi jasną ścieżkę do rozwoju arsenału nuklearnego w niewiele ponad dekadę.

Oto, co Iran dzisiaj robi … nasz region pogrąża się ciemnościach. Iran buduje agresywne imperium. Iran, Irak, Syria, Liban, Gaza, Jemen – są jeszcze przed nami.

Nigdy nie pozwolimy Iranowi rozwinąć broni jądrowej. Ani teraz, ani za 10 lat, nigdy.

Prezydent Trump dał jasno do zrozumienia, że jego administracja nie zaakceptuje agresji Iranu w regionie. On także nie zgodzi się nuklearny Iran.”

___________________

8 marzec 2018

Za; https://gloria.tv/article/thkLs29RqyZ46v26sj7sKZS3Q

za: http://www.izrael.badacz.org

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii AIPAC - „LOBBY”, HISTORIA WSPÓLCZESNA, Iran, IZRAEL, JUDAIZM - ŻYDZI, PALESTYNA, Syria, USA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.